TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: За разлика од пристапот на ВМРО-ДПМНЕ, денес вработувањата се транспарентни

Макфакс - 12.02.2019

Секој кој има квалитети, без разлика дали е или не е член на која било партија има еднакво право да добие работно место а со тоа и сериозна обврска своите работни задачи да ги извршува на професионален начин, велат од СДСМ по прес-конференцијата на ...

Костадинов за „Фокус“: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови

Фокус - 11.02.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прашањето на „Фокус“ дали според денешната изјава на министерот Манчевски, СДСМ оправдува вработување на свои партиски кадри, бидејќи во време на власта на ВМРО-ДПМНЕ тие биле дискриминирани, вели дека ...

Масовна партизација на институциите беше одлика на криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 11.02.2019

Непотизам и партизација на институциите се одлика на кримин а лната ВМРО-ДПМНЕ која 11 години масовно ги партизираше и злоупотребуваше институциите. – велат од СДСМ во најновото соопштение.

Нелоски: ВМРО-ДПМНЕ е секогаш спремно за избори, СДСМ мора да замине

Курир - 11.02.2019

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вчера во гостување во Централниот дневник на 1ТВ истакна дека ВМРО-ДПМНЕ како најголема партија во Република Македонија, секогаш е подготвена за избори, додавајќи дека бараат предвремени ...

СДСМ: Не постои поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за вработувања во администрација

ТВ21 - 12.02.2019

После обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ кон власта за партиски вработувања, и вработувања на блиски роднини на власта, со соопштение се јави СДСМ во кое истакнува дека токму во времето на минатата власт имало вработувања на партиски кадри ...

СДСМ: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови

А1 On - 11.02.2019

„Непотизам и партизација на институциите се одлика на криминалната ВМРО-ДПМНЕ која 11 години масовно ги партизираше и злоупотребуваше институциите. Таквиот однос кон државните институции и администрацијата заврши со заминување на ВМРО-ДПМНЕ во ...

СДСМ: За разлика од пристапот на ВМРО-ДПМНЕ, денес вработувањата се транспарентни

Точка - 12.02.2019

Секој кој има квалитети, без разлика дали е или не е член на која било партија, има еднакво право да добие работно место, а со тоа и сериозна обврска своите работни задачи да ги извршува на професионален начин, велат од СДСМ по прес-конференцијата ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол на партизација на институциите

Канал5 - 12.02.2019

Не постои поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за вработувања во администрација, кога токму таа партија е симбол на непотизам и масовна партизација на државните институции, реагираат од СДСМ.

СДСМ: Не постои поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за вработувања во администрација

4NEWS - 12.02.2019

После обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ кон власта за партиски вработувања, и вработувања на блиски роднини на власта, со соопштение се јави СДСМ во кое истакнува дека токму во времето на минатата власт имало вработувања на партиски кадри ...

Наместо да одговори за Мира Стојчевска, СДСМ зборува за партизацијата на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.02.2019

СДСМ попладнево испрати реакција на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која открија дека освен синот, и братот на пратеничката Мира Стојчевска бил вработен во РЕК Битола. Во реакцијата од владејачката партија нема одговори на кој начин и зошто се ...