TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ретклиф: Во Јунајтед не инвестирав за да заработам пари

TopSport - 22.02.2024

Сер Џим Ретклиф во своето прво интервју како косопственик на Манчестер јунајтед истакна дека парите не му биле мотив кога решил да инвезтира во клубот. Во вторникот, Ретклиф официјално стана сопственик на 27,7 отсто од акциите на Јунајтед, за 1,5 ...

Ретклиф: Сити и Ливерпул се наши непријатели, сакам да ги…

Дерби - 22.02.2024

Џим Ретклиф и дефинитивно стана нов косопственик на Манчестер Јунајтед, еден од најголемите англиски и светски фудбалски клубови. Ретклиф се одлучи да влезе во Јунајтед се со цел да ги промени работите, да го врати на вистински пат клубот за кого ...

Ретклиф: Одлука за Гринвуд ќе донесеме на крајот на сезоната

Макфакс - 22.02.2024

Сопственикот на 25 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, Сер Џим Ретклиф, за „Би-би-си“ изјави дека клубот ќе донесе одлука за иднината на Мејсон Гринвуд на крајот од сезоната. Во 2022 година англискиот фудбалер беше обвинет за обид за силување и ...

Ретклиф сака во Манчестер да гради „национален стадион на северот од Англија“

Спортклуб - 22.02.2024

Новиот косопственик на Манчестер јунајтед, Џим Ретклиф, вели дека има намера да изгради нов клупски стадион кој ќе може да му „послужи на северот од Англија“. Јунајтед од 1910 година игра на стадионот „Олд Трафорд“ кој е со капацитет од 74.310 ...

Ретклиф не исклучува сензационално враќање на „лошото момче“

Дерби - 21.02.2024

Целосната документација меѓу Глејзерови и ИНЕОС беше официјално завршена и разменета во текот на вчерашниот ден, по што Џим Ретклиф и дефинитивно стана нов косопственик на Манчестер Јунајтед.

„Да бидеме искрени, нема споредба меѓу Манчестер јунајтед и Челси“

Sport 1 - 21.02.2024

Сер Џим Ратклиф, човекот кој има една четвртина од сопственоста на Манчестер јунајтед, вели дека тие се многу поголем клуб од било кој од лондонските. Пред да влезе во Манчестер јунајтед, Сер Џим Ратклиф беше заинтересиран да го купи Челси.

Ретклиф: Организацијата во Манчестер Јунајтед не е добра

Локално - 21.02.2024

Сер Џим Ретклиф беше доста критичен кон организациската структура на Манчестер Јунајтед. Вчера договорот за купување на 27,7 отсто од акциите на клубот од неговата компанија ИНЕОС беше одобрен од последната инстанца и тој сега може да се фати за ...

„Малерот“ само по една година во Баерн, се враќа во Премиер лигата, и тоа во редовите на гигант?!

Спортманија - 21.02.2024

Хари Кејн, кој минатото лето го напушти Тотенхем и потпиша за Баерн Минхен за да освојува трофеи, само по една сезона во Бундеслигата може да се врати назад во Премиер лигата, и тоа во редовите на вистински гигант.

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

Курир - 21.02.2024

Седумдесет и едногодишниот Англичанец веќе инвестираше 200 милиони долари во Манчестер јунајтед, а најави влог од уште 100 милиони долари пред крајот на годината. Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер ...

Сега е официјално: сер Џим Ретклиф е сопственик на 27,7 отсто од акциите на Манчестер јунајтед

Спортманија - 21.02.2024

Најбогатиот човек во Обединетото Кралство, сер Џим Ретклиф и официјално стана сопственик на 27,7 отсто на акциите, откако беа исполнети и реализирани сите услови што беа поставени од Фудбалската федерација на Англија и од Премиер лигата.

Ретклиф официјално е сопственик на 27.7% од акциите во Манчестер Јунајтед

Курир - 21.02.2024

Анфлискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед официјално потврди дека Џими Ретклиф стана сопственик на 27,7% од акциите на клубот. Сопственикот на компанијата „Инеос“ и вториот најбогат Британец, инвестираше 300 милиони долари во развојот на клубот.

Комплетиран договорот Ретклиф – Јунајтед вреден 1,25 милијарди фунти

Спортклуб - 21.02.2024

Манчестер јунајтед потврди дека Џим Ретклиф станал сопственик на 27,7 отсто од акциите во клубот вредни околу 1,25 милијарди фунти. Првиот човек на компанијата „Инеос“ кој е на второто место на листата на најбогати во Велика Британија, ги исполни ...

И официјално Ретклиф стана сопственик на 27,7% од акциите на Манчестер Јунајтед!

SportSport - 21.02.2024

Манчестер Јунајтед со соопштение потврди дека Сер Џим Ретклиф и официјално станал сопственик на 27,7% од акциите на клубот. Во соопштението се вели дека еден од најбогатите луѓе во В. Британија инвестирал 300 милиони долари во развојот на клубот.

Официјално: Ретклиф поседува 27,7 отсто од Манчестер Јунајтед!

Локално - 20.02.2024

„Манчестер Јунајтед со задоволство потврдува дека Сер Џим Ретклиф го заврши купувањето на 27,7 отсто од акциите на клубот, по одобрувањето и исполнувањето на сите услови поставени од Фудбалската асоцијација и Премиер лигата“, објави Манчестер ...

Манчестер Јунајтед потврди дека Џим Ретклиф е нов ко-сопственик на клубот

МакФудбал - 21.02.2024

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед официјално потврди дека Џим Ретклиф е сопственик на 27,7% од акциите на клубот. Од „Олд Трафорд“ издадоа соопштение во кое се потврдува дека сопственикот на компанијата „Инеос“ и вториот најбогат Британец, ...

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

Нетпрес - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. – Да се ​​стане косопственик на Манчестер јунајтед е голема чест и голема одговорност.

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Манчестер јунајтед на врвот

Канал5 - 21.02.2024

Ова е почеток на враќањето на Манчестер јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал. Вториот најбогат Британец, бизнисменот Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на ...

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Манчестер јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

OhridNews - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. Седумдесет и едногодишниот Англичанец веќе инвестираше 200 милиони долари во Манчестер ...

Ова е почеток на враќањето на Јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

Пулс24 - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. – Да се ​​стане косопственик на Манчестер јунајтед е голема чест и голема одговорност.

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

365 - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. – Да се ​​стане косопственик на Манчестер јунајтед е голема чест и голема одговорност.

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Манчестер јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

Sport M - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. – Да се ​​стане косопственик на Манчестер јунајтед е голема чест и голема одговорност.

Ретклиф: Ова е почеток на враќањето на Манчестер јунајтед на врвот на англискиот, европскиот и светскиот фудбал

MakPress - 21.02.2024

Англискиот бизнисмен Џим Ретклиф, купувањето на 27 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, го смета за почеток кон враќањето на неговиот тим на победнички патеки. - Да се ​​стане косопственик на Манчестер јунајтед е голема чест и голема одговорност.

На „Олд Трафорд“ може да започне нова ера – Ратклиф и официјално косопственик на Јунајтед

Gol.mk - 21.02.2024

На „Олд Трафорд“ може да започне нова ера – Сер Џим Ратклиф и официјално е косопственик на еден од најголемите фудбалски клубови на планетата. „Манчестер Јунајтед со задоволство потврдува дека Сер Џим Ретклиф го заврши купувањето на 27,7 отсто од ...

Ретклиф: Одлука за Гринвуд ќе донесеме на крајот на сезоната

TopSport - 22.02.2024

Сопственикот на 25 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, Сер Џим Ретклиф, за „Би-би-си“ изјави дека клубот ќе донесе одлука за иднината на Мејсон Гринвуд на крајот од сезоната. Во 2022 година англискиот фудбалер беше обвинет за обид за силување и ...

Ретклиф: Одлука за Гринвуд ќе донесеме на крајот на сезоната

Опсервер - 22.02.2024

Сопственикот на 25 отсто од акциите на Манчестер јунајтед, Сер Џим Ретклиф, за „Би-би-си“ изјави дека клубот ќе донесе одлука за иднината на Мејсон Гринвуд на крајот од сезоната. Во 2022 година англискиот фудбалер беше обвинет за обид за силување и ...

Ретклиф: Сити и Ливерпул се наши непријатели, сакам да ги…

Точка - 22.02.2024

Џим Ретклиф и дефинитивно стана нов косопственик на Манчестер Јунајтед, еден од најголемите англиски и светски фудбалски клубови. Ретклиф се одлучи да влезе во Јунајтед се со цел да ги промени работите, да го врати на вистински пат клубот за кого ...

Ретклиф: Во Јунајтед не инвестирав за да заработам пари

Макфакс - 22.02.2024

Сер Џим Ретклиф во своето прво интервју како косопственик на Манчестер јунајтед истакна дека парите не му биле мотив кога решил да инвезтира во клубот. Во вторникот, Ретклиф официјално стана сопственик на 27,7 отсто од акциите на Јунајтед, за 1,5 ...

Ретклиф: Во Јунајтед не инвестирав за да заработам пари

Опсервер - 22.02.2024

Сер Џим Ретклиф во своето прво интервју како косопственик на Манчестер јунајтед истакна дека парите не му биле мотив кога решил да инвезтира во клубот. Во вторникот, Ретклиф официјално стана сопственик на 27,7 отсто од акциите на Јунајтед, за 1,5 ...

Ретклиф: Во Јунајтед не инвестирав за да заработам пари

MTM - 22.02.2024

Сер Џим Ретклиф во своето прво интервју како косопственик на Манчестер јунајтед истакна дека парите не му биле мотив кога решил да инвезтира во клубот. Во вторникот, Ретклиф официјално стана сопственик на 27,7 отсто од акциите на Јунајтед, за 1,5 ...