TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Тешка сообраќајка во Србија: Еден мртов, над триесет повредени откако се судрија автобус и автомобил

Слободен Печат - 29.05.2024

Во тежок судир на автобус и автомобил кај Младеновац во Србија загинал возачот на автомобилот, а повеќе од 30 лица се повредени, од кои четворица потешко, дознава српскиот медиум Нова . Судирот се случил утрово во 5 часот и 40 минути на приодниот ...

🎥📷 СУДИР НА АВТОБУС И ПАТНИЧКИ АВТОМОБИЛ КАЈ МЛАДЕНОВАЦ Еден од возачите загина, а повеќе од 30 патници се повредени

+инфо - 29.05.2024

Несреќата се случила во 5.40 часот на приодниот пат кој од Младеновац води кон автопатот и клучката Мали Пожаревац. Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени утринава во судир на автобус и патнички автомобил кај Мали Пожаревац, Србија, објави ...

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица повредени

Макфакс - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Тешка сообраќајка кај Младеновац – во директен судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Фокус - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

Возач загина и повеќе од 30 повредени во тешка сообраќајка во Србија (ВИДЕО)

ТВ21 - 29.05.2024

Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени во судар на автомобил и автобус во близината на Мал Пожаревац во Србија, јавува РТС. Загина возачот на автомобилот, а четворица од повредените се во тешка состојба.

(ФОТО и ВИДЕО) Страотна несреќа во Младеновац, еден загинат и 20 повредени

Скопје1 - 29.05.2024

Во директен судир меѓу автобус и автомобилл, загина возачот а има 20 повредени. Предниот дел од автобусот и од патничкото возило потполно се смрскани, а делови има насекаде по патот. Несреќата се случила утрово во 5:45, кај Младеновац.

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеноновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Опсервер - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

MTM - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Точка - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

24Инфо - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 20 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Скопје инфо - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Тешка сообраќајка во Србија: Во судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Сител - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

ВИДЕО: Страотен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден мртов над 30 повредени

А1 On - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 20 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

Тешка сообраќајка кај Младеновац – во директен судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Либертас - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

ВИДЕО: Директен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден загинат и голем број повредени

Press24 - 29.05.2024

Утрово тешка сообраќајна несреќа се случила кај Младеновац, Србија при што се судриле автобус и автомобил. Возачот на патничко возило загинал во судирот со автобусот ,а 30 луѓе се однесени во итниот центар, според Танјуг.