TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Калиопи вечерва со концерт во Велес: Ова е „мојата омилена македонска традиционална песна“

Еспресо - 26.11.2022

По петгодишна пауза, Калиопи се враќа со концерт. Вечерва ќе настапи во Велешки театар, а како што најави, ќе изведе песни од разни периоди на нејзината кариера. Неодамна музичарката на своите обожаватели на Фејсбук ја откри нејзината омилена ...

По подолго време, Калиопи вечерва ќе има концерт пред домашната публика

Репортер - 26.11.2022

Македонската пејачка Калиопи по пет години, вечерва ќе одржи концерт во Велешкиот театар. Пејачката ќе ги отпее песните кои и ја одбележаа музичката кариера. Составот со кој настапува е истиот со кој настапува во последните седум години.

Калиопи вечерва со концерт во Велешки театар, нејзин прв во Македонија по пет години

Сакам да кажам - 26.11.2022

По пет години, Калиопи се враќа со концерт на македонската музичка сцена. Таа вечерва ќе настапи во Велешки театар и најавува дека ќе изведе песни од разни периоди на нејзината кариера, дел со кој публиката ќе ја врати назад низ времето, дел ...