TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пациент со симптоми на корона пак не бил примен во Охридската болница

MakPress - 09.04.2020

Се повторува ли сценариото заради кое минатата недела директорката на Охридската болница беше разрешена? Уште еден пациент со симптоми на корона, повторно од Лабуништа, не бил примен во инфективното одделение на Охридската болница.

Просторот околу Инфективна и мобилната болница добива нов асфалт (ФОТО)

360 степени - 08.04.2020

Просторот околу Инфективната клиника во Скопје и мобилната болница на Армијата, поставена во непосредна близина, добива нов асфалт. Фотографиите на социјалните мрежи ги објавија градските власти.

Од струшката болница реагираат дека жител на Лабуниште не бил примен во охридската

Алсат-М - 08.04.2020

Пациент од струшкото село Лабуништа роден 1959 година кој бил сомнителен на корона вирус, вчера доцна попладне не бил примен на инфективното одделение во општата болница во Охрид. Иако претходно во Струга му биле направени сите неопходни прегледи од ...

Нов скандал во охридската болница: Пациент со сомнителни симптоми со часови останал пред врата

Алфа - 08.04.2020

Охридската општа болница повторно ја тресе скандал- на инфективното одделение вчера попладне не бил примен пациент од Лабуништа со сомнителни знаци на коронавирус. Заболениот, придружуван од членови на семејството со часови останал пред вратата на ...

Охриѓани загрижени, бараат поголема контрола на лицата кои доаѓаат од регионот во Инфективното одделение

OhridNews - 08.04.2020

Жители на Охрид кои живеат во близина на Инфективното одделени во Општата болница Охрид, изразуваат загриженост од начинот на кој се пристапува до одделот каде се примаат суспектни случаи на коронавирус Ковид 19.

Шестмина со симптоми на коронавирус во охридската болница, Шеталиштето на кејот полно рекреативци

Сакам да кажам - 08.04.2020

Во Инфективното оддление на Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19. Од нив се земени брисеви и се очекуваат резултатите од тестовите. Шеталиштето на кејот во Охрид денеска беше полно, од најмлади до највозрасни излегоа на ...

За трите села во струшко, засега исти мерки како во цела држава

Алсат-М - 07.04.2020

Инфективното одделение во охридската болница по проблемите со приемот на сомнителните случаи од коронавирус од струшко, сега ќе ги прима сите пациенти од овој регион. Во меѓувреме, целосно е испразнет одделот геријатрија каде беа сместени ...

Реорганизација во охридска болница откако Битола станува регионален центар за Ковид 19

Телма - 07.04.2020

По скандалот со жената која не беше примена во охридската болница, па почина дома, сега Битолската болница се подготвува за да биде регионален центар за болни од Ковид 19. Во моментов таму има само 1 пациент, донесен од охридската болница каде пак ...

Во болницата во Охрид се примени шест пациенти со симптоми на КОВИД-19, се чекаат резултатите, вели директорот Балески

Сакам да кажам - 07.04.2020

На Инфективното одделение во Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19 и за нив се чекаат резултатите од земените брисеви. Директорот на Охридската болница, Горан Балески вели дека сите шестмина во моментив се со лесна ...

Епидемиолозите сметаат дека нема потреба од изолација на три струшки села каде има најмногу случаи на Ковид-19

Сител - 07.04.2020

5 пациенти позитивни на Ковид 19 од охридско струшкиот регион се препратени во болницата во Битола која ќе биде регионален центар.Во инфективното одделение во Охрид се лекуваат пациентите со полесни форми ,моментално има 6 лица со симптоми чии ...

Инфективното одделение во Охрид нема капацитет за пациентите со коронавирус

Алфа - 07.04.2020

Во само два дена, на охридското инфективното одделение се хоспитализирани 6 пациенти со сомнителни симптоми на корона вирус. Додека се чекаат резултатите,во меѓувреме општата болница се реорганизира.

Пациентите позитивни на Ковид-19 од Охрид итно се транспортираат во Битола

24 Вести - 07.04.2020

Шест пациенти во моментот со симптоми на коронавирус, но во добра здравствена состојба се сместени на Инфективното одделение во Охрид и ги чекаат резултатите од тестирањата на Ковид 19, информира директорот на општата болница Горан Балевски.

Геријатрија и кожно пренаменети за прием на сите пациенти-нова организација во охридската болница за справување со ...

OhridNews - 07.04.2020

Со нова реорганизација на работењето, формирани тријажни оддели за примање и насочување на пациенти, кризен штаб, охридската Општа болница успешно се справува со предизвиците кои ги наметнува моменталната состојба.

Во Општата болница во Охрид формиран помошен центар за пациенти со корона

Мета - 07.04.2020

Јавната здравствена установа, Општа болница во Охрид, е подоготвена за примање на пациенти заболени со корона вирусот. Новиот директор на оваа здравствена установа Д-р Горан Балевски, денес информира дека се испразнети одделенијата за геријатрија и ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Независен - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Опсервер - 07.04.2020

Охрид, 7 април 2020 () – Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Алсат-М - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Слободен Печат - 07.04.2020

Согласно препораките на Министерството за здравство, полесните случаи пациенти позитивни на Ковид-19 се третираат на Инфективното одделение во Охрид, додека потешките се упатуваат во регионалниот центар во Битола.

Шестмина со симптоми на ковид-19 во болницата во Охрид

+инфо - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Канал5 - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи. Тој увери оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица позитивни на Ковид-19 во Општата болница во Охрид

Локално - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

ММС - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица со симптоми на Ковид-19 во болницата во Охрид

Сител - 07.04.2020

Согласно препораките на Министерството за здравство, полесните случаи пациенти позитивни на Ковид-19 се третираат на Инфективното одделение во Охрид, додека потешките се упатуваат во регионалниот центар во Битола.

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Press24 - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

А1 On - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Либертас - 07.04.2020

– Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во болницата во Охрид има шест лица со симптоми на ковид-19

МКД - 07.04.2020

Новопоставениот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Нетпрес - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица со симптоми на Ковид-19 во охридската болница

Република - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балески денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица со симптоми на Ковид-19 во болницата во Охрид

Frontline - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Точка - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица со симптоми на корона вирус во Општата болница во Охрид

Фокус - 07.04.2020

Инфективното одделние во Општата болница во Охрид располага со три лекари, двајца специјализанти, со капацитет за сместување на 20-тина пациенти. На одделението моментално има шест лица со симптоми на Ковид-19, чии резултати се уште не се ...

Шест лица со симптоми на корона вирусот во Општата болница во Охрид

еМагазин - 07.04.2020

Новиот директор на Општата болница во Охрид, Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со корона вирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците што ги носи ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

CivilMedia - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

MakPress - 07.04.2020

Новопоставенот директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски денеска соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со предизвиците ...

Шест лица со симптоми во Општата болница во Охрид

Скопје24 - 07.04.2020

Инфективното одделние во Општата болница во Охрид располага со три лекари, двајца специјализанти, со капацитет за сместување на 20-тина пациенти. На одделението моментално има шест лица со симптоми, чии резултати се уште не се пристигнати односно ...

(ВИДЕО) Во Општата болница во Охрид шест лица со симптоми на Ковид-19

Скопје1 - 07.04.2020

Директор на Општата болница во Охрид, д-р Горан Балевски на денешната прес конференција соопшти дека состојбата со заразата со коронавирусот будно се следи, уверувајќи оти здравствената установа има доволно капацитети, знаење за справување со ...

Директорот на Општата болница во Охрид: Примени се 6 пациенти со симптоми на коронавирус, се чекаат резултатите

Press24 - 07.04.2020

Директорот на Охридската општа болница, Горан Балески, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека на инфективното одделение има згрижено 6 пациенти со симптоми на коронавирус и за нив се чекаат резултати од земените брисеви.

Нов скандал во инфективното одделение во Охрид: пациент од струшко со симптоми на Ковид 19 бил оставен да чека пред ...

Курир - 08.04.2020

Уште еден нов скандал ја тресе инфективното одделение на охридската општа болница откако пациент со знаци на корпна вирус вчера попладне не бил хоспитализиран, јавува Алфа телевизија. Според информациите лицето кое било придружуван од членови на ...

Пациент со симптоми на зараза со коронавирусот оставен да чека пред инфективното одделение во Охрид

Нетпрес - 08.04.2020

Уште еден нов скандал ја тресе инфективното одделение на охридската општа болница откако пациент со знаци за зараза со корнавирусот во вторникот попладнето не бил хоспитализиран, јавува Алфа телевизија.

Пациент со симптоми на коронавирус не бил примен во охридската болница

Press24 - 09.04.2020

Пациент од струшкото село Лабуништа роден 1959 година кој имал симптоми на коронавирус, вчера доцна попладне не бил примен на инфективното одделение во општата болница во Охрид. Иако претходно во Струга му биле направени сите неопходни прегледи од ...

Пациент со симптоми на корона вирус не бил примен во охридската болница

Скопје инфо - 09.04.2020

Пациент од струшкото село Лабуништа роден 1959 година кој имал симптоми на коронавирус, вчера доцна попладне не бил примен на инфективното одделение во општата болница во Охрид. Иако претходно во Струга му биле направени сите неопходни прегледи од ...