TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие три хороскопски парови ги чека „најжешка прослава“ на Ден на вљубените досега

Екран - 14.02.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СВЕТИ ВАЛЕНТИН за многумина е еден од најромантичните денови во годината, а за три хороскопски парови, ова ќе биде ...

Овие три астролошки парови ќе имаат најогнен Ден на вљубените

Точка - 14.02.2020

Денеска е еден од најромантичните денови во годината, Денот на вљубените, а многумина веќе испланираа како да го прослават. За некои од нас ѕвездите си го кажаа своето, па за овие три астролошки парови ова ќе биде најсексуалниот Ден на вљубените ...

10 причини зошто некои луѓе го мразат Денот на вљубените

Црнобело - 14.02.2020

Но многу луѓе, можеби и вие, сметаат дека се претерува со Денот на вљубените и воопшто не го сакаат како празник (кој всушност не е ниту наш). Денот на вљубените дефинитивно им е омилен на продавниците.

Денот на вљубените низ светот: Италијанките ѝ праќаат писма на Јулија, а Французите ги обновуваат заветите

Слободен Печат - 14.02.2020

Денеска е Ден на вљубените, кој низ светот е познат како Валентајн, а го добил името по ранохристијанскиот светец Валентин, кој живеел во 3 век во новата ера. Според приказните, Свети Валентајн бил свештеник кој тајно ги венчавал римските војници и ...

Фотографија на денот: Денот на вљубените во дигиталната ера

Deutsche Welle - 14.02.2020

Вљубените од целиот свет на денешниот Св. Валентин традиционално на најразлични начини ја искажуваат и докажуват својата љубов. Цвеќиња, картички и чоколадни бомбони, овие три работи важат за вообичаени подароци за Празникот на вљубените , но на ...

Традициите за Денот на вљубените низ државите

Факултети - 14.02.2020

Голем дел од светот денеска го прославува Денот на вљубените. Некој ќе го одбележи со прегратка, а некој со подарок или романтична вечера. Обичаите поврзани со овој празник се разликуваат во многу делови од светот.

Овие 3 хороскопски знаци ќе го имаат најромантичниот Свети Валентин, дали сте еден од нив?

Црнобело - 14.02.2020

Свети Валентин или уште познат како Денот на вљубените започна интензивно да се прославува и на нашите простори во последните неколку години. Без разлика дали станува збор за помодарство добро е да се знае дека сте вљубени и сакани и дека и вие ...

Од семејна среќа до исушени бели цветови: Каква порака крие Денот на вљубените?

Женски магазин - 14.02.2020

14 февруари, односот Свети Валентин или Денот на вљубените секоја година се' повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се пар. Да, на оние заљубените. Овој ден сите си искажуваат неизмерна љубов, си подаруваат разни работи во ...

ВИНО ИЛИ ЉУБОВ: Што преферираат кумановци?

Кумановски м. - 14.02.2020

Денот на виното или Денот на вљубените беа двата понудени одговори на прашањето „Што ќе прославувате утре?“ на последната анкета која ја спроведовме на нашиот профил на Инстаграм во пресрет на денешните два празници Свети Трифун и Валентајн.

Факти кои веројатно не ги знаеме за Денот на вљубените

MakPress - 14.02.2020

Првата теорија за потеклото на овој празник потекнува од антички Рим, додека за време на римскиот император Клавдиј бил донесен закон според кој војниците не смеат да стапат во брак. Единствениот што се спротивставил на ваквата одлуката бил ...

Да се биде соло на Денот на вљубените и не е така лошо...

MakPress - 14.02.2020

Денот на вљубените понекогаш може да биде тежок за оние кои се сингл но за тоа воопшто не треба да има причина ... Речиси сите ваши пријатели со задоволство го очекуваат Ден на вљубените со среќни пријатели и едвај чекаат да ја прегрнат својата ...

Што ви носи Денот на вљубените според хороскопскиот знак?

Женски магазин - 13.02.2020

Што ви носи Денот на вљубените според хороскопскиот знак? Овен Меркур ќе ви предизвика многу главоболки на Денот на вљубените. Не планирајте ноќевање со партнерот и оставете ги големите планови за подоцна.

10 иновативни идеи за подарок за Денот на вљубените

Хаштаг - 13.02.2020

Има ли поубав ден за подарување отколку 14 февруари? Свети Валентајн или Денот на вљубените секоја година се повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се во пар. Да, на оние заљубените.

Покажете му колку сте вљубени: Најубавите СМС пораки за Денот на вљубените

Скопје24 - 13.02.2020

Денот на вљубените за многумина значи куп веќиња, вечери, срценца, плишани мечињ, но понекогаш само една убава порака може да ви го направи денот посебен. Од „Заводот за заљубени“ ве известуваме дека во овој момент некому неизмерно недостасувате.

11 урнебесни пренкови за Денот на вљубените

Хаштаг - 13.02.2020

Утре е 14 февруари, кај сите заљубени попознат како Ден на вљубените. Секој се труди на својата половина да и пронајде поуникатен подарок, со кој ќе ја воодушеви, без разлика дали станува збор за подарок од момчето кон девојката или обратно.

Денеска е ДЕН НА ПРЕЉУБНИЦИТЕ, а еве кој и како го одбележува!

Слободен Печат - 13.02.2020

И додека општата љубовна еуфорија владее кај многумина, повеќе кај младите, има и такви кои не гледаат ништо искрено во овој празник. Утре е денот на вљубените, светски празник на љубовта, кој кај нас се празнува како Свети Трифун.

Интересен празник – денеска е светскиот ден на швалерите и љубовниците

Точка - 13.02.2020

Утре (14-ти февруари) е светскиот ден на љубовта, а многу парови ќе го прослават Денот на вљубените, но дали сте знаеле дека и денеска исто така се слави – денеска е денот на сите швалери и љубовници.

Денес е Валентајн за швалерите и швалерките

ММС - 13.02.2020

Денот пред 14. Фебруари, кого цел свет веќе го знае како Денот на вљубените, во Америка, во Западна Европа, особено во Англија го одбележуваат како неофицијален ден на љубовниците. Британскиот весник „Сан“ пишува дека Денот на љубовниците е избран ...

Хороскопски знаци кои го мразат Денот на вљубените

Црнобело - 13.02.2020

За некои хороскопски знаци, Денот на вљубените е најубавиот празник во годината. Оние, заљубените, очекуваат во тие 24 часа да бидат романтични, исполнети со љубов, грижа и разни подароци.

На овие 3 хороскопски знаци Денот на вљубените не им значи апсолутно ништо

Нане - 13.02.2020

Овие хороскопски знаци важат за порезервирани луѓе кога станува збор за искажувањето на чувствата и токму за истите, Денот на вљубените нема апсолутно никакво романтично значење. Еве за кои 3 знаци во хороскопот станува збор: Тие всушност се ...

Идеални колачиња за Денот на вљубените: Бакнежи од вишни

Кафе пауза - 13.02.2020

Најдобар, но исто така и највкусен начин да ја изненадите вашата сакана личност за Денот на вљубените е да ги направите овие вкусни бакнежи со многу љубов. Уште и ако таа ги обожува десертите, сигурно овие колачиња ќе ја воодушеват.

Цвеќиња кои не треба да се подаруваат за Денот на вљубените

Женски магазин - 12.02.2020

Тие имаат негативно значење Која е најголемата грешка што можете да ја направите на Денот на вљубените? Фатете го првиот букет што очите можат да го видат и да подарете го на вашата сакана личност.

Се двоумите што да ѝ подарите на девојката: 3 идеи за Денот на вљубените

Хаштаг - 12.02.2020

Има ли нешто поубаво од подаракот од вашиот сакан за Денот на вљубените? Но, иако ова е ден за искажување на љубовта и мало внимание, не заборавајте дека еден во годината не значи ништо. Тоа е обичен датум. Љубовта треба да ја покажувате секој ден.

Урнебесно видео: Денот на вљубените како дете и како тинејџер

Хаштаг - 12.02.2020

Денот на вљубените само што не пристигнал, а на Интернет се појавуваат многу видеа во кои се објаснети многу ситуации по повод на овој ден. Една од тие е доживувањето на овој ден кога сте дете и тинејџер.

Креативни „направи сам“ идеи за подарок за Денот на вљубените

Црнобело - 12.02.2020

Денот на вљубените наближува, а ако имате партнер или сакате да ја изненадите личноста што ви се допаѓа, веројатно размислувате за подарок. Секогаш можете да излезите и да купите нешто навистина интересно, но ништо нема да го замени подарокот што ќе ...

За сите вљубени: Владо Јаневски за Валентајн во Охрид

PressingTV - 12.02.2020

Една од најголемите македонски ѕвезди Владо Јаневски за празникот на вљубените настапува во Охрид. Неговиот настап е во “AWAKE Night Club”!. Ова ќе биде одлична можност да се слушнат неговите хитови.

Денот на вљубените според хороскопот: Рибите посакуваат филмско сценарио, а нема да верувате што очекуваат Стрелците

Курир - 12.02.2020

За романтиката на Денот на вљубените најмногу се радуваат водените знаци. Додека, земјените најмногу се радуваат на подароците и вечерата. Огнените знаци, пак, гледаат што може да искористат по тој повод.

Цвеќиња кои не треба да се подаруваат за Денот на вљубените

Скопје24 - 12.02.2020

Која е најголемата грешка што можете да ја направите на Денот на вљубените? Фатете го првиот букет што очите можат да го видат и да подарете го на вашата сакана личност. Но, јазикот на цвеќето зборува многу повеќе отколку што може да замислите.

Денот на вљубените според хороскопот: Рибите посакуваат филмско сценарио, а нема да верувате што очекуваат Стрелците

Скопје24 - 13.02.2020

За романтиката на Денот на вљубените најмногу се радуваат водените знаци. Додека, земјените најмногу се радуваат на подароците и вечерата. Огнените знаци, пак, гледаат што може да искористат по тој повод.

Хороскопски знаци кои го мразат Денот на вљубените

Скопје24 - 13.02.2020

За некои хороскопски знаци, Денот на вљубените е најубавиот празник во годината, но има и такви хороскопски знаци кои не го обожаваат овој празник. Во продолжение ви ги претставуваме хороскопските знаци кои не се љубители на Денот на вљубените: ...

Што ви носи Денот на вљубените според хороскопскиот знак?

iPortal - 14.02.2020

Што ви носи Денот на вљубените според хороскопскиот знак? Овен Меркур ќе ви предизвика многу главоболки на Денот на вљубените. Не планирајте ноќевање со партнерот и оставете ги големите планови за подоцна.

Од семејна среќа до исушени бели цветови: Каква порака крие Денот на вљубените?

Хаштаг - 14.02.2020

14 февруари, односот Свети Валентин или Денот на вљубените секоја година се повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се во пар. Да, на оние заљубените. Овој ден сите си искажуваат неизмерна љубов, си подаруваат разни работи во ...

Три хороскопски знаци ќе го имаат најромантичниот Свети Валентин, дали сте еден од нив?

Скопје24 - 14.02.2020

Денот на вљубените започна на големо да се прославува и на нашите простори во последните неколку години. Секој очекува овој ден да му биде посебен со саканата личност но сепак за тројца од хороскопските знаци овој ден ќе биде незаборавен.

Св. Валентин: Каква порака крие Денот на вљубените?

Вистина.мк - 14.02.2020

14 февруари, односот Свети Валентин или Денот на вљубените секоја година се повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се во пар. Да, на оние заљубените. Овој ден сите си искажуваат неизмерна љубов, си подаруваат разни работи во ...