TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Агаси четири пати беше допингуван, АТП тоа умешно го сокри“

Sport 1 - 18.02.2020

Поранешниот прв тениски рекет, Марсело Риос, испрати остри критики до челниците на АТП, поради кои крена многу прашина во медиумите. Чилеанецот тврди дека АТП им помогнал на американските великани прекривајќи ги нивните допинг-авантури.

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен Печат - 18.02.2020

Американскиот тенисер Тенис Сандгрен ги спореди двајца од тројцата најдобри тенисери на денешницата. Сандгрен во четвртфиналето на Австралија Опен загуби од Рожер Федерер во пет сета притоа пропуштајќи пет меч топки.

Риос ја обвинува АТП: Тие се најголемо ѓубре што постои, ги туркаа Агаси и Сампрас

Спортманија - 18.02.2020

Чилеанецот беше број 1 во ерата на двајцата Американци, но вели дека и Сампрас, а особeно Агаси биле привилегирани Марсело Риос остро ја критикуваше Асоцијацијата на професионални тенисери, АТП, за прикривање на допинг тестовите на двајцата ...

Новак во свој стил: Со Рожер и Надал се тушираме заедно, ама не се гледаме…

SportMedia - 18.02.2020

Првиот светски рекет деновиве е во Белград, каде денеска одвои време да се сретне и разговара со бројни новинари. Меѓу стотиците прашања кои ги доби, едно се однесуваше на директниот однос со големите ривали, Надал и Федерер.

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен Печат - 18.02.2020

Поранешниот прв светски тенисер, Марсело Риос, упати жестоки критики кон челниците на АТП. Чилеанецот тврди дека АТП им помогнал на американските тенисери и ги заташкувал нивните допинг авантури.

Ѓоковиќ: Мотивиран сум ова да биде мојата најдобра сезона во кариерата

Gol.mk - 18.02.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за неколку дена ќе настапи на турнирот во Дубаи, прв по освојувањето на титулата на Австралија опен. Пред српските медиуми најдобриот играч на денешницата откри кои се неговите главни цели во тековната сезона.

„Агаси падна на допинг четири пати, но АТП го „покри“ скандалот за доброто на тенисот“

Gol.mk - 18.02.2020

Легендарниот чилеански тенисер Марсело Риос го нападна врвот на АТП и раскажа за неколку скандали додека тој беше активен на терените. Според него, Меѓународната тениска асоцијација е „мафија“ и дека покрива допинг скандали на големи ѕвезди, со цел ...

Риос: АТП е мафија, Агаси четири пати падна на допинг, а тие го сокриваа тоа

SportMedia - 18.02.2020

Чилеанскиот тенисер Марсело Риос ги нападна челниците на АТП и кажа неколку скандали додека тој беше активен тенисер. Меѓународната тениска асоцијација е мафија, раскажува Риос бидејќи прикрива допинг скандали на големите ѕвезди со цел да ја задржи ...

Чилеанската легенда удри силно: АТП е најголемото г**но во светот

Спортклуб - 18.02.2020

Поранешниот чилеански тенисер Марсело Риос остро го нападна АТП и го обвини за прикривање неколку скандали со негови колеги во минатото. „Четири пати го фаќаа Андре Агаси со допинг, но ниеднаш тоа не излезе во јавноста бидејќи целиот тенис ќе ...

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен Печат - 18.02.2020

Првиот тенисер на АТП ранг листата се надева дека 20202 година ќе му биде една од најдобрите во кариерата и сака да освои медал на Олимписките игри во Токио. Новак Ѓоковиќ на дружењето со медиумите во Белград се осврна на рекордната осма титула во ...

Тениската школа на Надал „исфрли“ иден шампион

TopSport - 18.02.2020

Шпанскиот тенисер, Карлос Алкарас (16) го совлада со 2-1 во сетови (7-6 4-6 7-6) Алберто Рамос во првото коло на тенискиот АТП турнир во Рио де Жанеиро, по повеќе од три ипол часа борба. Алкарас е првиот тенисер кој е роден во 2003 година, а кој ...

Комшиски тенис со Ноле пред зграда (снимка)

Таратур - 18.02.2020

Не само што е најдобар тенисер на светот, туку Ѓоковиќ во секоја прилика покажува и докажува дека е и голем човек со благородна душа и карактер. Ноле во понеделникот вечерта ги изненадил сите деца од соседството кога се симнал пред зградата во која ...

Поранешниот светски рекет број еден: Агаси четири пати падна на допинг, но беше помилуван!

Дерби - 18.02.2020

Андре Агаси долги години беше на врвот на светскиот тенис и заедно со Пит Сампрас понудија безброј фантастични пресметки и битки на терените, но во тоа време на првото место на АТП листата успеа да стигна и Марсело Риос.

Ѓоковиќ играше тенис пред зграда во Белград со децата од маало (ВИДЕО)

МКД - 18.02.2020

Рекетот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ е на одмор во својот Белград по победата на Австралија опен. Тој беше виден како игра тенис со децата пред зграда, потег кој предизвика внимание во медиумите.

Незаборавна сцена во Белград: Ѓоковиќ се симна пред зграда и играше тенис со малите соседи! (Видео)

Дерби - 18.02.2020

По освоената титула на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ се врати во својата родна земја за да ги наполни батериите пред новите големи предизвици во сезоната, но сега од соседна Србија ни пристигна една фантастична сцена која само ни докажува дека ...

Ѓоковиќ со најмладите соседи заигра тенис пред зграда во Белград (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.02.2020

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е во Белград заедно со неговата сопруга, а синоќа играше тенис пред зградата во која што живее. Ѓоковиќ се подготвува за следните предизвици на турнирите, а притоа ја користи секоја шанса да дојде во ...

Риос: Агаси четири пати падна на допинг-контролите, секогаш беше помилуван

TopSport - 18.02.2020

Марсело Риос, во ерата на Андре Агаси и Пит Сампрас, успеа да се искачи на првото место на АТП листата. Чилеанецот во 1998 година стана првиот тенисер од Јужна Америка кој стигнал до првото место. На првата позиција тој се задржал шест недели.

Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е најдобар – Играше тенис со децата од маало (ВИДЕО)

Екипа - 18.02.2020

Најдобриот тенисер во светот Србинот, Новак Ѓоковиќ заслужено се одмора по освојувањето на Австралија опен. Тој уште еднаш покажа дека покрај тоа што е најдобар тенисер е и голем човек, откако одлучи да им се придружи на децата во маалото и да ...

Папарацо: Новак пред својата зграда ја сретнал неа и покажал каков човек е надвор од теренот, а гестот покажува сè

Точка - 18.02.2020

Додека Новак Ѓоковиќ престојува во Белград, тој се однесува како и секој обичен спортист. Екипата на српски „Блиц“ го фотогафирала како изгледува од својот дом и оди на тренинг, а воопшто не му претставувало проблем да застане и да поразговара со ...

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.02.2020

Новак Ѓоковиќ заедно со своето семејство по одморот во Италија се врати во Белград заедно со сопругата и двете дечиња. Тој од неодамна се пресели во нов стан, а вчеравечер направил гест за паметење.

Ѓоковиќ се симнал пред зграда и поиграл тенис со комшиите

Оff.net - 18.02.2020

Најдобриот тенисер на светот во понеделникот вечерта ги изненадил сите деца од соседството кога се симнал пред зградата во која од неодамна купил стан и заиграл тенис со ...

Каков цар: Ѓоковиќ излезе пред зграда и играше тенис со деца (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2020

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ реши да излезе пред зградата во која живее и да заигра тенис со неколку деца и така го воодушеви цел свет. Ѓоковиќ реши да се дружи малку и со своите најмали фанови, па знаеше пријатно да ги ...

Незаборавна сцена: Ѓоковиќ излезе пред зграда и играше тенис со деца

Скопје24 - 18.02.2020

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ реши да излезе пред зградата во која живее и да заигра тенис со неколку деца и така го воодушеви цел свет. Дека Ноле важи за човек кој ги почитува вредностите, зборува и неговата мајка Дијана Ѓоковиќ, која во ...

Навистина е ЦАР: Ноле пред зграда со соседите игра тенис! (ВИДЕО)

SportMedia - 18.02.2020

Затоа е херој на нацијата, затоа е миленик на Балканот, затоа е ЦАР. Се разбира тоа е Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот и можеби ќе биде најдобар во историјата. Деновиве Ноле е во Белград, а синоќа направи супер гест.

Голем е Ноле: Се симна пред зграда и играше тенис со деца (ВИДЕО)

Спортски - 18.02.2020

Oсвен што е голем спортист, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека е и голем човек. Новак овој пат одлучи да изненади деца кои играа тенис пред неговата зграда така што се симна пред зградата и заигра со ...

ВИДЕО: По вкусот на соседите – Ѓоковиќ доцна во ноќта на белградскиот асфалт игра тенис

Спортклуб - 18.02.2020

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, уште еднаш покажа дека титулите, славата и парите и не му се така битни во животот. Сигурно дека и тие имаат огромен и важен удел во кариерата, но сепак Ѓоковиќ има некои други афинитети, кои ги ...

Ѓоковиќ игра тенис со малите соседи пред зграда (Видео)

TopSport - 18.02.2020

Моментално најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека славата и парите воопшто не го променија. И понатаму се однесува како нормален дечко кој игра тенис со дечиња пред неговата зграда.

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.02.2020

Уште еднаш покажа дека ништо не му е тешко. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ одлучи со соседите да одигра партија тенис. Новак Ѓоковиќ е голем тенисер, испиша многу страници во историјата на овој спорт, но тоа што посебно одешува е секако начинот ...

Новак Ѓоковиќ игра тенис со децата во маало во Белград (видео)

Црнобело - 18.02.2020

Новак Ѓоковиќ во моментов е во Белград и како секогаш приредува незаборавни моменти за децата во градот. Тој одигра партија тенис со децата и соседите пред зграда во Нов Белград. Дечињата не можеле да поверуваат дека имаат можност да играат тенис со ...

(Видео) Ѓоковиќ игра тенис со децата пред зграда

Frontline - 18.02.2020

Тој стигна во Србија и како обично момче се симна пред зградата во која живее во Нов Белград па со соседските деца играше тенис. Најдобриот тенисер на светот покажа дека титулите, славата и парите не го промениле.

Ги поканиле Новак и Јелена на сцената во текот на театарската претстава, тие излегле и ја воодушевиле публиката со ...

Точка - 18.02.2020

Новак Ѓоковиќ овие денови е во Белград, каде го искористил времето за посета на пријателите и семејството, а имал и обврски околу прославата на фондацијата која го носи неговото име и која била одржана во Ателјето 212.

ВИДЕО: Секоја чест-Ѓоковиќ излегол пред зграда и играл тенис со децата

Sport M - 18.02.2020

Новак Ѓоковиќ со семејството во моментов е во Белград, а синоќа излегол пред зградата во која живее и заиграл тенис со децата. Видеото ја воодушеви цела Србија, но и пошироко. -текстот продолжува по рекламата- Децата сигурно ќе имаат за што да се ...

Ѓоковиќ и Јелена на сцена ја запеаја „Ти си моја чоколада“ (Видео)

Спортманија - 18.02.2020

Најдобриот тенисер и сопругата гледаа театарска претстава, а потоа направија шоу на сцена. Брачниот пар Јелена и Новак Ѓоковиќ стигнаа во Белград и се појавија во Ателје 212, каде што уживаа во претставата „Бродот плови кон Белград“, која беше од ...

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен Печат - 18.02.2020

Од 1973 година, кога ќе се избројат најдобрите недели по 30. роденден, рекордер е Рафаел Надал со 68 недели, втор е Новак Ѓоковиќ кој има 55.. Разбиен е „митот“ за доминацијата на швајцаскиот ас Рожер Федерер во доцните тениски години… Новак Ѓоковиќ ...

Новак и Јелена Ѓоковиќ во дует: Ти си моја чоколада

Fashionel - 18.02.2020

После „Санремо“, тенисерот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ, продолжи со настапите. Овој пат му се придружи и сопругата Јелена, на еден настан во Белград, а заедно ја испеаја „Ти си моја чоколада“.

Ѓоковиќ воодушеви со овој потег : Светскиот број еден играл тенис со децата од неговата зграда (ВИДЕО)

Магазин - 18.02.2020

Новак Ѓоковиќ е миленикот на женската публика, и тенисерот број еден на кој е горда Србија, но и целиот регион. Имено тој и овој пат покажа дека иако веќе има достигнато светска слава, знае да остане присебен.

Бев просечен ученик, предавањата ми беа досадни

Вечер - 17.02.2020

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, преку својата Фондација посветува големо внимание на децата и на образованието на младите. Неодамна во Кејп Таун одигра егзибициски меч со Рафаел Надал и целиот приход беше наменет за таа цел.

Типсаревиќ: Тенисот ми предизвика ментални проблеми

Опсервер - 17.02.2020

– Поранешната српска тениска ѕвезда Јанко Типсаревиќ ги откри страшните проблеми што ги имал со повредите во спортот. Србинот, кој минатата година запре со тенисот, призна дека неколку пати бил сериозно депресивен и ги советувал спортистите во иста ...

Рекорди на Ѓоковиќ кои тешко ќе бидат надминати

Gol.mk - 17.02.2020

Почетокот на новата сезона донесе доминантна победа на Новак Ѓоковиќ на Австралија опен. Србинот стигна до осмиот трофеј во Мелбурн, односно негов 17-ти Грен слем во кариерата. Најдобриот тенисер на денешницата исто така успеа да ја добие битката со ...

“Му заби нож во грб“: Борис Бекер даде загрижувачка изјава за Новак

Точка - 17.02.2020

Освојувачот на шест Грен слемови, Борис Бекер за азиските медиуми дал чудна изјава поврзана со српскиот тенисер. Германецот претходно зборувал дека додека го тренирал Новак, дека тој му се жалел дека нема голем број фанови кои го поддржуваат како ...

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен Печат - 17.02.2020

Моментно Новак Ѓоковиќ има 9.720 илјади поени, пред второпласираниот Рафаел Надал (9.395), а на третата позиција е Рожер Федерер (7.130). Српскиот тениски ас со освојувањето на „Австралија опен“ експресно се врати на светскиот трон, а денеска ја ...

Типсаревиќ: Тенисот ми предизвика ментални проблеми

Либертас - 17.02.2020

– Поранешната српска тениска ѕвезда Јанко Типсаревиќ ги откри страшните проблеми што ги имал со повредите во спортот. Србинот, кој минатата година запре со тенисот, призна дека неколку пати бил сериозно депресивен и ги советувал спортистите во иста ...

Типсаревиќ: Тенисот ми предизвика ментални проблеми

MakPress - 17.02.2020

Поранешната српска тениска ѕвезда Јанко Типсаревиќ ги откри страшните проблеми што ги имал со повредите во спортот. Србинот, кој минатата година запре со тенисот, призна дека неколку пати бил сериозно депресивен и ги советувал спортистите во иста ...

ВИДЕО: Јелена и Новак Ѓоковиќ во дует – „Ти си моја чоколада“

А1 On - 18.02.2020

Откако на Сан Ремо испеа песна на Ерос Рамацоти, српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, продолжи со настапите. На сцената овој пат му се придружи сопругата Јелена, а тие двајца ја испеаја песната „Ти си моја чоколада“.

ВИДЕО: Ѓоковиќ на тенис со комшиите пред зграда

Курир - 18.02.2020

Најдобриот тенисер на светот во понеделникот вечерта ги изненадил сите деца од соседството кога се симнал пред зградата во која од неодамна купил стан и заиграл тенис со ...

Ѓоковиќ на тенис со комшиите пред зграда

Пулс24 - 18.02.2020

Најдобриот тенисер на светот во понеделникот вечерта ги изненадил сите деца од соседството кога се симнал пред зградата во која од неодамна купил стан и заиграл тенис со ...

Ѓоковиќ игра тенис со малите соседи пред зграда (Видео)

Макфакс - 18.02.2020

Моментално најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека славата и парите воопшто не го променија. И понатаму се однесува како нормален дечко кој игра тенис со дечиња пред неговата зграда.

Тениската школа на Надал „исфрли“ иден шампион

Макфакс - 18.02.2020

Шпанскиот тенисер, Карлос Алкарас (16) го совлада со 2-1 во сетови (7-6 4-6 7-6) Алберто Рамос во првото коло на тенискиот АТП турнир во Рио де Жанеиро, по повеќе од три ипол часа борба. Алкарас е првиот тенисер кој е роден во 2003 година, а кој ...