TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за СРЕДА: Идеален ден за неколку знаци

Женски магазин - 24.07.2019

ОВЕН Концентрацијата ви е на високо ниво денес. Комуникациската активност може да ви служи за лични цели, а особено на вашиот љубовен план. Веројатно не забележувате дека некој близок се обидува да ви каже нешто многу важно.

Луѓето родени во овој хороскопски знак се страствени кон сè што прават

Точка - 23.07.2019

Во овој хороскопски знак се раѓаат луѓе со силен дух и заразна енергија. Тие на секој нов ден гледаат како на уште една скала кон остварување на своите цели, но истовремено се свесни дека мора да се потрудат да ги остварат. Станува збор за Овните.

Кој е најзаводливиот и најшармантниот хороскопски знак?

Скопје24 - 23.07.2019

Тие се едни од најдоминантните и најекстровертните хороскопски знаци. На посебен начин, држење и благороден карактер, личностите кои припаѓаат на овој знак се монарси помеѓу своите пријатели, семејства и познаници, исто како што лавовите се кралеви ...

Припадниците на овие 4 хороскопски знаци уживаат во својата слобода

Убавина и Здравје - 23.07.2019

Многу луѓе уживаат во својата слобода и ги користат сингл-деновите за работа на себе и создавање убави сеќавања Во соло-денновите најмногу уживаат следниве 4 хороскопски знаци, кои најдобро се запознаваат себеси кога се сингл… Девиците се многу ...

Видео хороскоп 23 јули 2019, вторник

Слободен Печат - 23.07.2019

Биковите имаат желба за поголеми промени, Лавовите пред клучни одлуки, а Стрелците ќе се впуштаат во љубовни авантури Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно ...

Дневен хороскоп за 23.07.2019: Раковите - задоволство во професијата, Биковите - квалитетни пријателства

Црнобело - 23.07.2019

Што кажуваат ѕвездите за овој ден? Какви средби ќе имате денес? Нервози од работа или новости во ...

Кои хороскопски знаци ги очекува голема среќа во периодот кој следува?

Скопје инфо - 22.07.2019

Перидот на владеење на Ракот донесе многу предизвици за многу хороскопски знаци, особено во поглед на чувствата, љубовта и врските. Иако преживеавте емотивна катарза, радувајте се затоа што сезоната на Лавот носи освежување и неверојатна енергија на ...

Бурни животни моменти во последната недела од јули: Три хороскопски знаци ќе доживеат траума

Женски магазин - 22.07.2019

Ова се бурни денови за сите хороскопски знаци, а особено за следните три. РАК Емотивниот живот никако да се стабилизира, кај вас владее разнишана самодоверба. Ако сте и понатаму незадоволни во љубовта променете нешто, но не бегајте од проблемите.

Кој хороскопски знак е најопасен шармер?

Слободен Печат - 22.07.2019

Хороскопскиот знак кој има најопасен шарм е дефинитивно Лавот. Припадниците на овој знак се прави мајстори за заведување и кршење срца. Темпераментни и страсни, Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието.

Кој хороскопски знак го има највозбудливиот љубовен живот?

Среќа.mk - 22.07.2019

Ги знаете ли оние луѓе за кои сметате дека нивниот љубовен живот е повозбудлив од вашиот? Причината за тоа може да е нивниот хороскопски знак. Британска анкета открила кој хороскопски знак го води највозбудливиот љубовен живот.

Астрологијата открива: Кои се 3-те НАЈПАМЕТНИ Хороскопски знаци

Среќа.mk - 22.07.2019

Луѓето родени во овие хороскопски знаци најчесто страдаат бидејќи околината не ги разбира. Тие се многу посветени на длабоки теми и во нивниот живот нема место за површен разговор. Овие три знаци се сметаат за најпаметни.

Не ги бива со пари: Овие хороскопски знаци се шампиони во трошење

Кајгана - 22.07.2019

Некои луѓе одлично ги менаџираат парите, додека други трошат без размислување како да нема утре. Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички...

5 хороскопски знаци кои не треба да ги лутите

Кумановски м. - 22.07.2019

Некои луѓе и најмала ситница може да ги изнервира, а на таа карактерна особина може да влијае и хороскопскиот знак во кој сте родени. Додека некои проблемите и потешкотиите ги прифаќаат и решаваат без многу нервоза, овие хороскопски знаци се ...

НА СКАЛА ОД 1 ДО 10: Колку се арогантни овие 4 хороскопски знаци?

Слободен Печат - 22.07.2019

Нив им е супер со самите себе и тоа какви се, но оние кои се околу нив не може да го кажат истото. Астрологијата тврди дека четири знаци од зодијакот вашат за најарогантни меѓу сите останати.

Астро парови кои засекогаш ќе останат заедно

Црнобело - 22.07.2019

Постојат хороскопски знаци чија врска е нераскинлива, па успешно го преживува тестот на времето. Според ѕвездите, на три зодијачки комбинации, големи се шансите да им се случи доживотна љубов. Тие се создадени еден за друг.

Видео хороскоп 22 јули 2019, понеделник

Слободен Печат - 22.07.2019

На Близнаците им треба одмор, а Стрелците ги чека подобрување во секое поле од животот Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, ...

Дневен хороскоп за 22.07.2019: Биковите - работен оптимизам, Рибите - совршена љубов

Црнобело - 22.07.2019

Што ви носи новата работна седмица? Што кажуваат ѕвездите за вас денес? Каков ден ви ...

Четири хороскопски знаци кои уживаат во слободата

Press24 - 23.07.2019

Во соло-деновите најмногу уживаат следниве 4 хороскопски знаци, кои најдобро се запознаваат себеси кога се сингл… Девица Девиците се многу амбициозни и постојано балансираат меѓу своите планови.

Ги очекува голема среќа: Ова се хороскопските знаци на кои ќе им оди се’ од рака во следниот период

Centar - 23.07.2019

Перидот на владеење на Ракот донесе многу предизвици за многу хороскопски знаци, особено во поглед на чувствата, љубовта и врските. Иако преживеавте емотивна катарза, радувајте се затоа што сезоната на Лавот носи освежување и неверојатна енергија на ...

Дали вие сте хороскопскиот знак кој има највозбудлив љубовен живот?

ЗаЗабава - 22.07.2019

Британска анкета открила кој хороскопски знак го води највозбудливиот љубовен живот. Станува збор за Водолијата. Иако многумина би помислиле дека станува збор за родените во знакот Шкорпија, кои секогаш зрачат неверојатна сексуална енергија и се ...

Не ги бива со пари: Овие хороскопски знаци се шампиони во трошење

Скопје24 - 22.07.2019

Некои луѓе одлично ги менаџираат парите, додека други трошат без размислување како да нема утре. Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички… Или ги знаете, или сте еден од нив – овие хороскопски знаци ...

Ги очекува голема среќа: Ова се хороскопските знаци на кои ќе им оди се’ од рака во следниот период

Скопје24 - 23.07.2019

Перидот на владеење на Ракот донесе многу предизвици за многу хороскопски знаци, особено во поглед на чувствата, љубовта и врските. Иако преживеавте емотивна катарза, радувајте се затоа што сезоната на Лавот носи освежување и неверојатна енергија на ...