TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВЛОГ 3: Селата околу Дебрецин, „Македонските Црногорци“ и птицата „Феникс“ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.01.2022

Машката репрезентација на Македонија денеска го има вториот предизвик на Европското првенство во Унгарија и Словачка и ќе се соочи со Црна Гора. Вчерашниот слободен ден во Дебрецин беше искористен за кратка средба со дел од ракометарите и ...

ДНЕВНИКОТ од Дебрецин: Клучот е кај „орањибика“

24 Ракомет

Загревањето за Црна Гора почна, Дебрецин ечи од македонски песни (ВИДЕО)

24 Ракомет

Засилување пред мечот со Црна Гора, Николче Митревски пристигна во Дебрецин

Спортманија

Одлична вест од Дебрецин, Митревски ќе брани против Црна Гора (ВИДЕО)

Дриблинг

Митревски доби дозвола за пат, еден негативен тест го дели од настап на ЕП

Gol.mk

Митревски оди во Унгарија, ако има негативен тест во Дебрецин ќе брани против Црна Гора

МКД

24 Вести Спортски Sport 1 Спортклуб СуперСпорт Sport M 24 Ракомет SportMedia

„Фалангата“ порано во сала, за да не дојде до хаос како пред мечот со Словенија

Екипа - 15.01.2022

ЕКИПА во Дебрецин, Стеван Цаневски Голем број на македонски навивачи се присутни во Дебрецин за да им дадат поддршка на ракометарите, но пред дуелот со Словенија дојде до несакана случка пред салата, кога над сто членови на „фалангата“ не влегоа ...

Важна информација за „Фалангата“: Дојдете порано во сала за да се избегне хаосот!

SportMedia

Македонската фаланга го освои и Дебрецин (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет

И фалангата држи ниво

Оff.net

Најбројни, најкреативни, најубави: тоа се гласните македонски навивачи во Дебрецин (Фото)

Спортманија

Сите бои на „Фалангата“ во Дебрецин: Македонија без конкуренција на трибините (ФОТО)

Gol.mk

Чиста десетка за „фалангата“, Дебрецин ќе биде црвено-жолт и против Црна Гора (фотогалерија)

Екипа

Sport 1 Екипа Екипа Gol.mk Sport 1 Вечер Прес 24 Ракомет SportMedia

ВИДЕО: Митревски е во Дебрецин, соиграчите го пречекаа со овации

Курир - 15.01.2022

Искусниот голман Никола Митревски ќе го видеме меѓу стативите на утрешниот клучен натпревар на Македонија против Црна Гора. Во рамки од второто коло од Европското првенство во Унгарија и Словачка, нашата селекција нема право на нов пораз во групата ...

ВИДЕО| Митревски е во Дебрецин, соиграчите го пречекаа со овации

Нетпрес

Никола Митревски со овации пречекан во Дебрецин (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Пречекан со овации, Митревски е со репрезентацијата во Дебрецин

Слободен Печат

Митревски пристигна во Дебрецин за што доби овации од – соиграчите (ВИДЕО)

Sport 1

Митревски и се приклучи на репрезентацијата, пречекан со овации🎥

Спортски

ВИДЕО: Митревски е во Дебрецин, соиграчите го пречекаа со овации

Gol.mk

Sport M МКД СуперСпорт 24 Ракомет Спортклуб Спортманија SportMedia Република