TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Француските обвинители испрашуваат три жртви на Епстајн

Макфакс - 12.09.2019

Три наводни жртви на починатиот американски финансиер Џефри Епстајн беа сослушани како дел од француската истрага за тоа дали Епстајн извршил какви било сексуални злосторства во Франција, соопшти во средата париското Обвинителство.

Француските обвинители испрашуваат три жртви на Епстајн

Н.Македонија - 12.09.2019

Три наводни жртви на починатиот американски финансиер Џефри Епстајн беа сослушани како дел од француска истрага за тоа дали Епстин извршил било какви сексуални злосторства во Франција, соопшти во средата Париското обвинителство.