TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето

Дерби - 23.09.2021

Фото: Axel Ruske Лина Ѓорческа оствари фантастичен резутлат во втората рунда на турнирот во Визбаден и обезбеди место меѓу осумте најдобри во Германија, откако денеска ја преслуша четвртата фаворитка, Русинката Марина Мелникова.

Одличен меч на Ѓорческа, во два сета ја реши Мелникова

Слободен Печат - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман на турнирот во Визбаден, Германија и тоа преку четвртата носителка. На 80.000 долари вредниот турнир во Визбаден, Ѓорческа во осминафиналето ја совлада 189 тенисерка на ВТА ранг листата, ...

Подвиг на Ѓорческа во Визбаден – лесно ја среди четвртата носителка!

Sport 1 - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, се пласира меѓу осумте најдобри на турнирот во Визбаден, откако денеска изненадувачки беше подобра од четвртата носителка, Марина Мелинкова (Русија) со 2-0 во сетови (6-3, 7-5).

Ѓорческа експресно ја мина Мелинкова, за четвртфинале во Визбаден

Gol.mk - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа направи подвиг и се пласира во четвртфиналето на турнирот кој се игра во Визбаден, Германија. Тетовчанката во второто коло од турнирот славеше над четвртата носителка Марина Мелинкова од Русија, која ја ...

Извонреден меч за Ѓорческа: Убедливо против Русинката Мелникова за четвртфинале во Визбаден

Екипа - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на силниот меѓународен ВТА турнир вреден 80.000 долари во Визбаден, Германија. Ѓорческа во осминафиналето во извонреден меч убедливо славеше против четвртата носителка ...

Ѓорческа ја победи Мелникова во 1/8 финалето на турнирот во Визбаден

SportMedia - 23.09.2021

Лина Ѓорческа продолжува со победите на турнирот во Визбаден. Денеска нашата најдобра тенисерка, во меч од 1/8 финалето, успеа да слави со 2-0 во сетови против Марина Мелникова. Лина првиот сет го доби со 6-3 во гемови, додека во вториот беше ...

Уште една голема победа на Ѓорческа и пласман во четвртфинале во Висбаден

Frontline - 23.09.2021

На колена падна и големата фаворитка Мелникова, 4-та носителка на силниот тениски турнир во Висбаден, Германија и 138 места подобропласирана на ВТА листата од нашата Лина Ѓорческа. Одлична игра и победа во два сета (6-3 ; 7-5).

Лина Ѓорческа преку четвртата носителка до четвртфинале во Визбаден

Дриблинг - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман на турнирот во Визбаден, Германија и тоа преку четвртата носителка. На 80.000 долари вредниот турнир во Визбаден, Ѓорческа во осминафиналето ја совлада 189 тенисерка на ВТА ранг листата, ...

Ѓорческа против Русинката Мелникова во битка за четвртфинале на силниот турнир во Визбаден

Екипа - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Русинката Марина Мелникова во битка за четвртфиналето на силниот меѓународен ВТА турнир вреден 80.000 долари во Визбаден, Германија.

Три победи на Лина Ѓорческа во Висбаден Германија

Sport M - 23.09.2021

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела игра на многу силниот ITF турнир (категорија W80) во германскиот град Висбаден. Пред неколку минути заврши мечот од првото коло на главниот турнир.

Лина Ѓорческа со многу мака ја победи Турати во Визбаден

SportMedia - 22.09.2021

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, имаше добар старт на тенискиот турнир во Визбаден. Таа во 1/16 финалето успеа со 2:1 во сетови да ја победи Бјанка Турати од Италија и да се пласира во следната рунда на овој престижен турнир.

Ѓорческа со два тај-брејка ја скокна Турати во Визбаден

Gol.mk - 22.09.2021

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа потешко од очекуваното го стартуваше турнирот во Визбаден, Германија. 27-годишната тетовчанка успеа да слави во дуелот со Италијанката Бјанка Турати со 2-1 во сетови (7-6/ 3, 5-7, 7-6/).

Три победи на Лина Ѓорческа во Висбаден Германија

Frontline - 22.09.2021

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела игра на многу силниот ITF турнир (категорија W80) во германскиот град Висбаден. Пред неколку минути заврши мечот од првото коло на главниот турнир.

Ѓорческа против Италијанка која не знае на земја тргнува во Визбаден

Gol.mk - 21.09.2021

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја доби ривалката на претстојниот ИТФ-фјучрс турнир кој ќе го игра во Визбаден, Германија. Во првото коло, Ѓорческа ќе се сретне со 24-годишната Италијанка Бјанка Турати.