TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алкасер го „испука“ Велс, Аргентина без Меси го растури Ирак (Видео)

Дерби - 11.10.2018

Вечерва низ Европа и низ светот се одиграа и неколку пријателски средби во кои убедливи победи оставрија фаворитите како Аргентина и Шпанија. „Гаучосите“ и без својот најдобар играч Лионел Меси му одржаа вистинска лекција на Ирак совладувајќи го со ...

Аргентина и без Меси го „прегази“ Ирак (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

Аргентина стигна до втората победа под водство на новиот селектор Лионел Скалони, откако триумфираа против Ирак со 4-0. Во пријателскиот натпревар Аргентина ги штедеше своите сили, па без најголемите ѕвезди успеа да стигне до убедлива победа, која ...

ВИДЕО: Аргентина со само една ѕвезда во тимот убедливо славеше над Ирак

Gol.mk - 11.10.2018

Фудбалската селекција на Аргентина ја запиша втората победа од водство на новиот селектор Лионел Скалони, откако вечерва со убедливи 4-0 славеа на пријателскиот натпревар против Ирак. Некогашниот светски шампион, иако со само една ѕвезда во тимот ...

Аргентина и без Меси, убедлива против Ирак

Екипа - 11.10.2018

Фудбалската репрезентација на Аргентина го совлада Ирак со 4-0 во пријателскиот натпревар што се одигра во Саудиска Арабија. „Гаучосите“ беа првата ѕвезда Лионел Меси, но, сепак, имаат премногу квалитет за селекција како Ирак.

Аргентина „гази“ и без Меси! (ВИДЕО)

SportMedia - 11.10.2018

Денеска во пријателски натпревар одигран во Ријад репрезентацијата на Аргентина со убедливи 4:0 ја совлада селекцијата на Ирак. За „гаучосите" не настапи првата ѕвезда Лионел Меси, но затоа селекторот Скалони го имаше на располагање Пауло Дибала кој ...

Аргентина и без Меси убедлива против Ирак (видео)

TopSport - 11.10.2018

Аргентина стигна до убедлива 4:0 победа над Ирак во пријателски меч во Ријад, Саудиска Арабија, во убава контрола за новиот состав на селекторот Лионел Скалони. Без првата ѕвезда Лионел Меси, кој зема „репрезентативен одмор“ по фијаското на ...

Некоја нова Аргентина: Скалони со значително изменет состав

СуперСпорт - 11.10.2018

По неуспешното Светско Првенство за Аргентина, во репрезентацијата следуваа големи промени кои започнаа со отказот на Хорхе Сампаоли. На неговото место стигна Лионел Скалони кој со значително изменет состав ќе истрча на пријателскиот натпревар ...

Ова е новата Аргентина: Скалони го објави составот

TopSport - 11.10.2018

Фудбалската репрезентација на Аргентина денес ќе ги одмери силите со Ирак во пријателски натпревар. Аргентинците и на оваа средба ќе ги предводи Лионел Скалони, кој се уште фигурира како вршител на должноста селектор на репрезентацијата.

Аргентина и без Меси убедлива против Ирак (видео)

Макфакс - 11.10.2018

Аргентина стигна до убедлива 4:0 победа над Ирак во пријателски меч во Ријад, Саудиска Арабија, во убава контрола за новиот состав на селекторот Лионел Скалони. Без првата ѕвезда Лионел Меси, кој зема „репрезентативен одмор“ по фијаското на ...

Ова е новата Аргентина: Скалони го објави составот

Макфакс - 11.10.2018

Фудбалската репрезентација на Аргентина денес ќе ги одмери силите со Ирак во пријателски натпревар. Аргентинците и на оваа средба ќе ги предводи Лионел Скалони, кој се уште фигурира како вршител на должноста селектор на репрезентацијата.

Ова е новата Аргентина: Скалони го објави составот

Точка - 11.10.2018

Фудбалската репрезентација на Аргентина денес ќе ги одмери силите со Ирак во пријателски натпревар. Аргентинците и на оваа средба ќе ги предводи Лионел Скалони, кој се уште фигурира како вршител на должноста селектор на репрезентацијата.

Скалони го објави новиот состав на Аргентина!

ЗаЗабава - 12.10.2018

Фудбалската репрезентација на Аргентина денес ќе ги одмери силите со Ирак во пријателски натпревар. Аргентинците и на оваа средба ќе ги предводи Лионел Скалони, кој се уште фигурира како вршител на должноста селектор на репрезентацијата.