TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кевин Дурант се сели во Евролигата?!

Вечер Прес - 05.12.2023

Познато е дека Кевин Дурант ја сака Евролигата. Овој пат, неговиот поранешен соиграч, Едмонд Самнер, кажа за него дека би можел да ја заврши кариерата во најсилното европско натпреварување.

„Кевин Дурент сака да игра во Европа“

Екипа - 04.12.2023

Американската суперѕвезда Кевин Дурент би можел да се пресели во Европа. Во разговор за „Basket News“ тоа го открива неговиот поранешен соиграч од времето поминато во Бруклин, Едмон Сомнер кој неодамна потпиша за литванскиот евролигаш Жалгирис.

Кевин Дурант се сели во Евролигата?

Курир - 06.12.2023

Познато е дека Кевин Дурант ја сака Евролигата. Овој пат, неговиот поранешен соиграч, Едмонд Самнер, кажа за него дека би можел да ја заврши кариерата во најсилното европско натпреварување.