TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

Опсервер - 30.06.2020

Крива Паланка, 30 јуни 2020 () – Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија опрема, баскети, за младинските ...

Девојка тешко повредена во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Курир - 30.06.2020

Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16.05 на патот Крива Паланка – Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“.

Сообраќајка на патот Крива Паланка - Деве Баир, тешко повредено едно лице

Сител - 30.06.2020

Вчера во 16.05 часот било пријавено дека на пат Крива Паланка - Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо 407“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Д.

Секојдневно се дезинфицираат улиците во Крива Паланка

Опсервер - 30.06.2020

Крива Паланка, 30 јуни 2020 () – Дежурни екипи на јавното претпријатие „Комуналец” од Крива Паланка во соработка со Територијалната противпожарна единица од градот вршат секојдневно дезинфицирање на улиците во градот.

Тешка несреќа на патот Крива Паланка-Деве Баир: „Пежо“ удри во „пасат“

Press24 - 30.06.2020

Девојка се здобила со тешки телесни повреди при сообраќајна патот Крива Паланка-Девер Баир. -Вчера во 16:05 часот било пријавено дека на пат Крива Паланка - Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“, се случила сообраќајна незгода помеѓу ...

Сообраќајка на патот Крива Паланка - Деве Баир, тешко повредено едно лице

Скопје инфо - 30.06.2020

Вчера во 16.05 часот било пријавено дека на пат Крива Паланка - Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо 407“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Д.

Повредена е девојка во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Слободен Печат - 30.06.2020

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка. Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16 часот на патот Крива Паланка – ...

Девојка тешко повредена во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Скопје инфо - 30.06.2020

Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16.05 на патот Крива Паланка – Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“.

Делегација од Кошаркарската федерација на Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

MakPress - 30.06.2020

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија опрема, баскети, за младинските категории играчи.

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

А1 On - 30.06.2020

Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија опрема, баскети, за младинските категории играчи.

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

iPortal - 30.06.2020

Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија опрема, баскети, за младинските категории играчи.