TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Распишаната потерница по Мијалков не е ефективна, тој може слободно да патува во странство

Република - 23.02.2021

Распишаната потерница по Сашо Мијалков не може да биде ефективна во меѓународни рамки затоа што Кривичниот совет, наместо за ефективен, донел поблага мерка куќен притвор за исчезнатиот. А, според законот, со куќен притвор, не може да се распишува ...

Не може ни меѓународна потерница да се распише за Мијалков, може уште два дена слободно да се шета во странство

Сакам да кажам

Синот на Мијалков, Јордан, и членови на неговото семејство се повикани на разговор во МВР

Мета

За Мијалков уште два дена нема меѓународна потерница

Антропол

Попладневен преглед: Национална потерница по Сашо Мијалков, некој му помогнал да побегне, семејството на распит, крвта не е вода…

Frontline

Каде е Сашо Мијалков?

Р.С.Европа

МВР: Членови на семејството и обезбедувањето на Мијалков повикани на информативен разговор

еМагазин

Фокус Centar Курир Нова ТВ Точка Либертас Кајгана Денешен

Не може да се распише меѓународна потерница за Мијалков - уште два дена може да се шета во странство

Press24 - 22.02.2021

Судот се уште не може да распише меѓународна потерница за поранешниот директор на УБК затоа што кривичниот совет место за ефективен, донел поблага мерка куќенза него. Со куќен притвор, не може да се распишува интернационална потерница, вели законот ...

Објавена меѓународна потерница за Мијалков

Канал5

Распишана меѓународна потерница за Мијалков

Н.Македонија

Кривичен донесе решение за распишување меѓународна потерница по Мијалков

Телма

Судот распиша и меѓународна потерница за Мијалков (Фото)

Фокус

Се бара: Судот распиша и меѓународна потерница за Мијалков

Република

Лицето на Mијалков се појави покрај најбараните криминалци од МВР: Судот потврди и за меѓународна потрага

Бриф

PressingTV ТВ21 Скопје инфо 24Инфо Независен Сител iPortal ММС

МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

Бриф - 21.02.2021

МВР издаде потерница за поранешниот директор на ДСК Сашо Мијалков. Алсат од извори во полицијата дознава дека телеграмата е испратена до сите гранични премини. За ваквата мерка неофицијално се дознава дека е покрената врз основа на сомневања за ...

МВР издаде потерница за Сашо Мијалков

Скопје1

МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

Република

МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

Алсат-М

Алсат: МВР издаде потерница по Сашо Мијалков

MakPress