TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола доби фантастични вести: Им благодарам на физиотерапевтите, пријатно ме изненадија

Спортски - 13.02.2018

Пеп Гваридола добива одлични вести и тоа многу побрзо од очекуваното. Лерој Сане отпатува со тимот во Базел на првиот 1/8 финален натпревар во Лигата на шампионите кој на програмата е вечерва на стадионот „Санк Јакобс Парк“.

Стартува нокаут фазата во ЛШ

Сител - 13.02.2018

По речиси три месеци пауза со двата натпревари кои вечерва ќе се играат во Торино и Базел, продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони. На програмата се првите дуелои од 1/8-финалето во кои италијанскиот шампион Јувентус го пречекува ...

Тотнем го урна „кралот“, може ли да го суреди и европскиот вицешампион?

Sport 1 - 13.02.2018

Битката за најпрестижниот трофеј, „големите уши“ во Лигата на шампионите, почнува вечерва со два од осумте двомечи во кои најдобрите 16 екипи ќе се требат меѓусебе на патот до Киев и финалната битка за сребрениот трофеј и тронот – европски првак.

ЛШ повторно се враќа: Јуве против расположениот Тотенхем, Базел го пречекува Сити

Кајгана - 13.02.2018

Омиленото европско фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, се враќа на малите екрани. Најсилното клупско фудбалско натпреварување влегува во завршната фаза на уште една возбудлива сезона, а честа да го отворат осминафиналето ќе ја ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Базел стои на патот на Сити кон продолжување на сонот за тројна круна

Gol.mk - 13.02.2018

Најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите (ЛШ) се враќа на програмата со осминафиналните дуели. Денес се играат натпревари во Италија и Швајцарија, на кои Јувентус и Базел се домаќини на Тотенхем, односно Манчестер Сити.

Пеп: Не знам дали сме подготвени за освојување на Лигата на Шампионите

Локално - 13.02.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека на „граѓаните“ им претстои многу тежок натпревар вечерва против Базел во средба од 1/8-финалето на Лигата на шампионите. „Ние се трудиме да го наметнуваме на противникот својот стил на игра од ...

Манчестер Сити гледа кон трофејот на Лигата на шампионите

Стандард - 13.02.2018

Лидерот на Премиер Лигата, Манчестер Сити, е во посета на Базел во првото 1/8-финале на Лигата на шампионите вечерва во 20:45 часот на стадионот „Сент Јакоб парк“. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, добро се сеќава на неговите посети во Базел, ...

Дури и Сане се увери колку е тешко да се игра против Манчестер Сити (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2018

Неговите соиграчи немаа милост кон него иако се врати од повреда. Лерој Сане се најде во составот на водечката екипа во Премиерлигата, Манчестер Сити за вечерашната прва пресметка со швајцарски Базел, во рамките на предвидениот двомеч од ...

Радост во Сити! Сане е речиси здрав

Локално - 13.02.2018

Крилото Лерој Сане се опорави од повредата на глуждот пет недели пред предвиденото. Германскиот репрезентативец доби повреда за време на натпреварот на Манчестер Сити против Кардиф Сити и се очекуваше да не игра седум недели, но само по две, тој ...

„Лавот“ Ибра може вода да му носи, Сане чудесно се опорави од повреда

24Фудбал - 12.02.2018

Лерој Сане е во составот на „Граѓаните“ за гостувањето кај Базел во Лигата на шампионите, Германецот чудесно се опорави од повредата на лигамените на скочниот зглоб и тоа пет недели порано од очекувањата Златан Ибрахимовиќ во ноември месец се врати ...

Освежување за Гвардиола: Сане во конкуренција за настап против Базел

Екипа - 12.02.2018

Фудбалерот на Манчестер сити, Лирој Сане на големо изненадување се најде на списокот фудбалери кои треба да настапат утре против тимот на Базел, во првиот осминафинален дуел во Лигата на шампиони.

ЛШ, започнуваат првите натпревари од осмина финалето

Алсат-М - 12.02.2018

Лига на шампионите во фудбал ќе се врати утре и во среда, со првите натпревари на осмина финалето. Утре, Базел ќе игра против Манчестер Сити на Пеп Гвардиола, а во Торино, Јувентус ќе биде домаќин на Тотенхем.

Манчестер Сити може да ја освои титулата на кошмарен за Јунајтед начин

Локално - 12.02.2018

Манчестер Сити веќе има водство од 16 поени против Јунајтед против Јунајтед, кој вчера доживеа изненадувачки пораз од Њукасл. За сите нас, одамна е јасно дека машината на Пеп Гвардиола ќе биде новиот шампион на Англија.

На Мурињо веќе не му е битна титулата, но сигурно ќе полуди доколку Гвардиола му го направи ова…

Поглед - 11.02.2018

Манчестер Сити денеска е со пораз, Рафаел Бенитез славеше со резултат од 1:0, а Жозе Мурињо му ја приближи титулата на Пеп Гвардиола. На Сити сега му се потребни уште шест победи до крајот како и математички би ја оверил победата, а тоа може да се ...