TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таткото на Нејмар: Неговата иднина е во Париз!

Спортски - 17.02.2019

Таткото на суперѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар ја коментираше повредата на својот син, како и шпекулациите за негово заминување од Париз. Таткото на Нејмар ги повика судиите повеќе да го штитат неговиот син и потвди дека неговата иднина е во ...

Нејмар Сениор испрати порака за иднината на напаѓачот: Мојот син…

Дерби - 17.02.2019

Најголемата бразилска фудбалска ѕвезда, Нејмар веќе одредено време е надвор од терените, меѓутоа без разлика на тоа тој секогаш е актуелен низ медиумите. Овојпат причината за тоа е неговиот татко кој се обиде да разјасни некои дилеми, шпекулациии во ...

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

Курир - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...

Таткото на Нејмар откри колкави се шансите на напаѓачот да настапи против Јунајтед

Дерби - 17.02.2019

Нејмар и втора година по ред не му е достапен на ПСЖ во оваа фаза на сезоната, но и без него клубот од Париз добро се снаоѓа, па така освен што му оди добро во Франција успешно го реши и првиот осминафинален меч со Манчестер Јунајтед во Лигата на ...

Нејмар: Француската лига не е слаба - физички е најсилна

Sport 1 - 17.02.2019

Пари Сен Жермен е најдоминантниот клуб во Франција, „светците“ на многу едноставен начин веќе неколку години во низа го освојуваа домашното првенство, па спорската јавност се почесто коментира дека лигата е слаба.

Нејмар: Лига 1 е потешка од Ла Лига

А1 On - 17.02.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, кој се опоравува од повредата, го спореди нивото на Лига 1 и шпанското првенство, пишува „Лe10спорт“. – Се согласувам со Роналдињо, оние кои ја сметаат Лига 1 за слаба, грешат.

Реал Мадрид има само еден приоритет за следното лето - Нејмар!

Sport 1 - 17.02.2019

Како и минатото лето, така и ова повторно Нејмар ќе биде во центарот на вниманието. Реал Мадрид очигледно не се откажува од намерата да го ангажира бразилскиот репрезентативец. Англискиот весник „Тајмс“, пишува дека Нејмар е првиот и засега ...

Го прогласија Нејмар за најдобар Бразилец во историјата, Мурињо веднаш го оспори

Спортклуб - 17.02.2019

Магазинот Пласар го избра Нејмар за најдобар Бразилец во историјата на фудбалот и со тоа отвори низа дискусии на социјалните мрежи. Еден од оние кои веднаш искоментира беше Жозе Мурињо не кого не му се допаѓа изборот.

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

Sport M - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...

Нејмар се` уште не е Пеле, смета Мурињо

Независен - 16.02.2019

Ѕвездата на Париз Сен Жермен ќе мора да забележи поголеми успеси со Бразил, пред да може да се споредува со Пеле и со останатите легенди на „селесао“. Ова е мислењето на менаџерот Жозе Мурињо.

Таткото на Нејмар откри колкави се шансите на напаѓачот да настапи против Јунајтед

Точка - 17.02.2019

Нејмар и втора година по ред не му е достапен на ПСЖ во оваа фаза на сезоната, но и без него клубот од Париз добро се снаоѓа, па така освен што му оди добро во Франција успешно го реши и првиот осминафинален меч со Манчестер Јунајтед во Лигата на ...

Нејмар: Лига 1 е потешка од Ла Лига

+инфо - 17.02.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, кој се опоравува од повредата, го спореди нивото на Лига 1 и шпанското првенство, пишува „Лe10спорт“. – Се согласувам со Роналдињо: оние кои ја сметаат Лига 1 за слаба, грешат.

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

А1 On - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...

Прерано е да се споредува Нејмар со Пеле, смета Мурињо

MTM - 16.02.2019

Ѕвездата на Париз Сен Жермен ќе мора да забележи поголеми успеси со Бразил, пред да може да се споредува со Пеле и со останатите легенди на „селесао". Ова е мислењето на менаџерот Жозе Мурињо.

Нејмар: Лига 1 е потешка од Ла Лига

Опсервер - 17.02.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, кој се опоравува од повредата, го спореди нивото на Лига 1 и шпанското првенство, пишува „Лe10спорт“. – Се согласувам со Роналдињо: оние кои ја сметаат Лига 1 за слаба, грешат.

Ако биде повикан Меси ќе се врати во репрезентацијата

Локално - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...

Нејмар: Лига 1 е потешка од Ла Лига

MTM - 17.02.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, кој се опоравува од повредата, го спореди нивото на Лига 1 и шпанското првенство, пишува „Лe10спорт". Се согласувам со Роналдињо: оние кои ја сметаат Лига 1 за слаба, грешат.

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

Слободен Печат - 17.02.2019

По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од аргентинскиот селектор. Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати ...

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

+инфо - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

Опсервер - 17.02.2019

Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација Клаудио Тапија е убеден дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ќе се врати во националниот тим. По Светското првенство во Русија, напаѓачот на Барселона побара привремено да биде изземен од ...