TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар се засили со Филип Талески!

СуперСпорт - 22.05.2020

Македонскиот ракометар Филип Талески е нов член на Вардар, со кого потпиша едногодишна соработка, па така „црвено-црните“ уште еднаш покажаа дека имаат големи амбиции за следната сезона. Талески е второ засилување за европскиот шампион за следната ...

Филип Талески е нов ракометар на Вардар!

OhridNews - 22.05.2020

Репрезентативецот на Македонија, Филип Талески е нов член на европскиот и македонскиот првак, Вардар. Талески кој доаѓа од бундеслигашот Балинген со „црвено црните“ потпиша едногодишен договор.

Алушовски: Ме радува потписот на Талески, работиме Вардар да е уште посилен

Gol.mk - 22.05.2020

Стевче Алушовски, стратегот на Вардар, доби уште едно посакувано засилување во своите редови откако клубот ја официјализира соработката со македонскиот репрезентативец Филип Талески. Во изјава за Gol.mk , предводникот на европскиот првак истакна ...

На Алушовски му требаат уште четворица играчи за комплетен Вардар

SportMedia - 22.05.2020

Вардар не застанува. Старо-новиот сопственик на актуелниот европски првак, Михајло Михајловски го остварува она што го најави пред дваесетина дена, ги продолжи договорите со дел од ракометарите кои го носеа дресот минатата сезона, истовремено го ...

Филип Талески е нов ракометар на Вардар!

МКД - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец Филип Талески е ново засилување на Вардар, тој потпиша едногодишен договор со црвено-црните. Филип Талески се враќа во Македонија, од денеска тој е нов ракометар на Вардар.

Талески во Вардар

Спортманија - 22.05.2020

Договор на една година за македонскиот репрезентативец Македонскиот репрезентативец Филип Талески, се согласи на едногодишна соработка со актуелниот европски првак Вардар. Талески како слободен играч го засилува скопскиот гигант и е четврто ...

Талески: Чест е да се игра за Вардар, ќе се докажувам на секој натпревар!

Sport 1 - 22.05.2020

Филип Талески е најновото засилување на Вардар , откако се договори со клубот за едногодишен ангажман. Тоа ќе значи враќање на репрезентативецот во Македонија по пауза од три години, кои ги мина во Бундеслигата.

Алушовски: Мило ми е што Талески се премисли

Екипа - 22.05.2020

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Стевче Алушовски, не го криеше задоволството по денешниот трансфер на Филип Талески како најново засилување на „црвено-црните“. Токму Алушовски пред петнаесетина дена јавно ги прозва Талески и Кузмановски како ...

Талески е новото големо засилување за „новиот“ Вардар

TopSport - 22.05.2020

Новиот прв човек на РК Вардар, Михајло Михајловски успеа да го убеди Филип Талески да стави потпис на едногодишен договор со актуелниот европски шампион, враќајќи се во Македонија по престојот во германската Бундеслига.

Официјално: Филип Талески прифати едногодишен договор во РК Вардар

Дриблинг - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески во следнат сезона ќе биде дел од РК Вардар. Понудата од новото раководство предводено од Михајло Михајловски била доволно привлечна за Талески кој предходно најавуваше останување во Германија.

Михајловски: Уште среден и десен бек и мојот Вардар ќе биде комплетен

Gol.mk - 22.05.2020

Ако пред две недели супер-активен беше Еурофарм Пелистер, сега ред е на Вардар. Секојдневно „црвено-црните“ преговараат и реализираат трансфери како би биле компетитивни следната сезона. Од денес нов член на двојниот европски првак е Филип Талески.

Репрезентативецот се враќа во Македонија: Талески ќе тресе мрежи за Вардар!

Дерби - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески по три години минати во Германија носејќи ги дресовите на Рајн-Некар Левен и Балинген се враќа дома и тоа во Вардар. Левиот бек се договори со „црвено-црните“ и во наредната кампања ќе тресе мрежи за ...

Филип Талески потпиша за Вардар: Чест е да се игра за овој клуб

Спортски - 22.05.2020

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Талески е нов член на Вардар откако денес потпиша едногодишен договор. Поранешниот ракометар на Металург ја заврши својата авантура во Германија и реши да потпише едногодишен договор со македонскиот ...

Филип Талески потпиша за Вардар

Екипа - 22.05.2020

Филип Талески е новото репрезентативно засилување за Вардар откако левиот бек денеска и официјално го стави потписот на едногодишниот договор со „црвено-црните“. Талески веќе неколку сезони настапуваше во Бундес-лигата, од Металург се пресели во ...

Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Слободен Печат - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „ Екипа “. Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски доби екстра квалитетно засилување на левата ...

Филип Талески потпиша за Вардар

+инфо - 22.05.2020

Еден од најталентираните македонски ракометари Филип Талески потпишал едногодишен договор со Вардар, а информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски, пренесе порталот „ СпортМ “.

„БОМБА“: Најталентираниот македонски ракометар потпишал за Вардар!

Sport M - 22.05.2020

Иако уште пред извесно време се најавуваше, сепак денеска како „бомба“ одекна информацијата дека Филип Талески потпишал едногодишен договор со Вардар. Информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски.

На крајот Талески заврши во – ВАРДАР!

Спортклуб - 22.05.2020

По Балинген, Филип Талески сепак заврши на една сезона во Вардар. Македонскиот ракометар кој пред десетина дена се збогуваше со клубот од Германија, беше неизвесно каде ќе ја продолжи својата кариера, но сега, по враќањето на Михајло Михајловски во ...

Посебен режим во Дебар Маало – Нелоски до Шилегов: „Вие сте најлошиот градоначалник до сега“

ТВ21 - 22.05.2020

Копјата во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ги кршеа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Неловски.

Европскиот првак со ново засилување: Филип Талески една година во Вардар!

24 Ракомет - 22.05.2020

Европскиот шампион Вардар го донесе и четвртото засилување за новата сезона, откако договор потпиша македонскиот репрезентативец Филип Талески. Талески минатата сезона беше член на бундеслигашот Балинген, со кој не ја продолжи соработката, а по ...

И ОФИЦИЈАЛНО: Талески се договори со Вардар

SportMedia - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески и официјално се договори со првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски. По пауза од три години, Талески се враќа во Скопје и тоа во дресот на европскиот првак со кого потпиша едногодишен договор.

Филип Талески потпиша едногодишен договор со Вардар!

Sport 1 - 22.05.2020

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Талески, е нов ракометар на Вардар, откако потпиша едногодишен договор со сѐ уште актуелниот шампион на Европа. Со овој ангажман, „новиот“ Вардар добива уште едно квалитетно пополнување, овој пат на ...

Филип Талески потпиша договор со „Вардар“

Република - 22.05.2020

Најталентираниот македонски ракометар Филип Талески потпишал едногодишен договор со ракометниот клуб „Вардар“. Информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски, објави порталот спорт.мк.

ОФИЦИЈАЛНО: Талески му кажа ДА на Вардар, се согласи на едногодишен договор

Gol.mk - 22.05.2020

Вардар го официјализираше четвртото засилување во преодниот рок и од денес Филип Талески е нов член на европскиот првак. Тој потпиша договор на една сезона и по неколку години минати во Германија, пак ќе го носи дресот на клуб од Суперлигата.

ОФИЦИЈАЛНО: РК Вардар доби ново засилување

Курир - 22.05.2020

Македонско засилување за „црвено-црните“! ОФИЦИЈАЛНО : Филип Талески се враќа во Македонија и ќе тресе мрежи за ...

Талески се премисли: Станува нов член на Вардар

Локално - 22.05.2020

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески во следната сезона ќе биде дел од РК Вардар. Понудата од новото раководство предводено од Михајло Михајловски била доволно привлечна за Талески кој предходно најавуваше останување во Германија.

Нелоски: Ќе дојдат Вардаре подобри денови, ти ветувам!!

Република - 22.05.2020

Екс-фудбалерот на Вардар, Владимир Нелоски, се обрати и на неговиот Фејсбук профил. ...

Нелоски: Сите заедно треба да му помогнеме на ФК Вардар да се издигне над ситуацијата

Кајгана - 22.05.2020

„Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ да видат што можат да направат како Град Скопје за помош на фудбалскиот клуб Вардар”, рече Нелоски.

Нелоски: Сите заедно сега треба да му помогнеме на ФК Вардар

Република - 22.05.2020

Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ да видат што можат да направат за помош на фудбалскиот клуб Вардар, рече Нелоски вечерва во емисијата „Клик плус“ на „ТВ21“ ...

Нелоски: Грбот и подадената рака ги одби! Ќе дојдат Вардаре подобри денови ти ветувам!!

Sport M - 22.05.2020

По завршувањето на емисијата „Click Plus“ на ТВ21, екс-фудбалерот на Вардар, на социјалната мрежа Фејсбук објави фотографија на која напиша „Грбот и подадената рака ги одби! Ќе дојдат Вардаре подобри денови ти ...

Нелоски побара спас на Вардар, Шилегов кажа дека не сака клуб со долгови (ВИДЕО)

SportMedia - 21.05.2020

Конечно добро е што е отвори дебата, полемика за судбината на Вардар. Па така вечерва, покрај другото, за оваа во телевизискиот дуел на ТВ 21 полемизираа за судбината на нашиот најтрофеен клуб градоначалникот на Скопје Петре Шилегов од СДСМ, и ...

Шилегов до Нелоски: Ве пуштиле во емисија без минимално познавање

Слободен Печат - 21.05.2020

Ве испратиле без минимално познавање во емисија, кој го даде езерото Треска на општина Сарај?!“, Шилегов го праша Нелоски. Оваа нова ненормална нормалност ќе трае уште една година, вели градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на ТВ 21.

Шилегов: Најдете 2 милиони евра и ќе го спасиме ФК Вардар

ТВ21 - 21.05.2020

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му порача на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ да најдат 2 милиони евра и со тоа ќе го спасат фудбалскиот клуб „Вардар“.

Нелоски: За спас на фудбалскиот клуб „Вардар“ да направиме се што е во наши раце

Република - 21.05.2020

Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ, на СДСМ да видат што можат да направат за помош на фудбалскиот клуб „Вардар“, рече Нелоски вечерва во емисијата Клик плус на телевизијата 21.

Нелоски: Сите заедно сега треба да му помогнеме на ФК Вардар

ТВ21 - 21.05.2020

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека сите заедно сега треба да му помогнат на фудбалскиот клуб ...

„Ве испратиле без минимално познавање во емисија, кој го даде езерото Треска на општина Сарај?!“, Шилегов го праша ...

ТВ21 - 21.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов посочи дека Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ го испратиле без минимално познавање во емисија и го запраша кој го дал езерото Треска на Општина Сарај во „Click Plus“ на ...

Нелоски: Шилегов нема слух за економските мерки од ВМРО-ДПМНЕ кои треба да ги спроведе Град Скопје

Курир - 21.05.2020

Мерките кои ги предложи ВМРО-ДПМНЕ, а кои требаше да ги преземе Град Скопје изгледа како да не сте ги ни слушнале. А ако е така, тоа е жално, рече Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната дебата на телевизија 21 ...

Нелоски: Не би било фер кон граѓаните викендов да имаме 58-часа карантин, па после тоа да одиме на избори

Локално - 21.05.2020

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната дебата со Петре Шилегов изјави дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вели дека сме во голема криза со коронавирусот, а негови сопартијци бараат избори за ...

„Ох колку ќе се изненадите со Универзална сала“, му рече Шилегов на Нелоски

ТВ21 - 21.05.2020

„Ох колку ќе се изненадите со Универзална сала“, му рече првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ...

Шилегов кон Нелоски: Чекај дете да ти објаснам, што е тоа ваш евтин популизам

Локално - 21.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 му се обрати на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ за да му објасни од што ќе го полни буџетот на градот. „Чекај дете, да ти објаснам.

Нелоски до Шилегов: Вие сте можеби еден од најлошите градоначалници на Скопје

ТВ21 - 21.05.2020

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му се обрати на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и му посочи дека тој е можеби еден од најлошите градоначалници на ...

Нелоски: Шилегов вели голема е кризата со корона вирусот, а негови сопартијци туркаат за избори во јуни

Курир - 21.05.2020

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија 21 рече дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вели дека сме во голема криза со корона вирусот, а негови сопартијци бараат избори ...

„Не можам да не се нервирам за скопскиот плоштад, Вие го продадовте и сега спинувате“, му рече Шилегов на Нелоски

ТВ21 - 21.05.2020

“Не можам да не се нервирам за скопскиот плоштад, Вие го продадовте и сега спинувате”, му рече првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од ...

„Кога јас ги промовирав електричните тротинети вие мајтап си игравте“, му рече Шилегов на Нелоски кој обвини дека ...

ТВ21 - 21.05.2020

„Кога јас ги промовирав електричните тротинети вие мајтап си игравте“, му посочи градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ кој пак обвини дека велосипедските патеки се ...

Шилегов: Во добра кондиција се вело-патеките во Град Скопје

iPortal - 21.05.2020

Се додека не излезете од матрицата на евтиниот популизам нема реформи, му порача Петре Шилегов, градоначалник на Град Скопје и член на Кризниот штаб, во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на ТВ 21 својот опонент Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Шилегов на Нелоски: Чекај дете да ти објаснам од што ќе го полнам буџетот

ТВ21 - 21.05.2020

„Чекај дете да ти објаснам од што ќе го полнам буџетот“, му се обрати градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од ...

Шилегов: Правиме нов план, посебен режим во Дебар маало, за да им помогнеме на угостителите

ТВ21 - 21.05.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри дека работат на нов проект во кој ќе има посебен сообраќаен режим во Дебар Маало со цел да им се помогне на ...

“Некоректно е ако викендов да имаме 58 часа карантин, а по три недели да одиме на избори”, вели Нелоски

ТВ21 - 21.05.2020

„Не е конкретно кон граѓаните доколку викендов да имаме 58 часа карантин, по три недели да одиме на избори”, порача Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Владимир Нелоски: Ако денеска говориме за пандемија и за повеќечасовен карантин некоректно е да говориме за избори за ...

Република - 21.05.2020

Ние треба како политичари да се однесуваме онака како што бараме граѓаните да се однесуваат. Но, вториот човек на Владата денеска е фотографиран без маска. Дневно имаме се поголем број заболени, но во глобала просекот на заболени е ист на дневна ...

Нелоски: Престрого е да има над 58 часа карантин, верските заедници имаат капацитет да стават ред

ТВ21 - 21.05.2020

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека престрого е да има 58 часа карантин. Тој додаде дека верските заедници имаат капацитет да стават ...