TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ во имиграциски притвор го чека сослушувањето за жалбата против депортација

Сакам да кажам - 15.01.2022

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва по вторпат ќе се обиде на суд да ја преиначи одлуката на австралиските имиграциски власти да му ја поништат визата, непосредно пред почетокот на Австралијан опен, турнирот кој го има освоено рекордни ...

Со појави снимка од приведувањето на Ѓоковиќ – барем немаше лисици на рацете (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно во притвор, го очекува судењето за конечната одлука

А1 On

Сега дефинитивно ја претераа: Ѓоковиќ повторно вратен во притвор!

Спортклуб

Ѓоковиќ нема да биде депортиран до окончување на жалбата

Сител

Ѓоковиќ вечерва дава исказ, па повторно во притвор

Спортски

Австралиска адвокатка тврди: Мали се шансите овојпат Ѓоковиќ да победи!

Sport 1

Слободен Печат Sport M Sport 1 Сакам да кажам Бриф Дриблинг Екипа Нова ТВ

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак во притвор, конечната одлука се очекува на крајот од денот

Gol.mk - 15.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на огромен скандал, откако допатува во Мелбурн за Австралија Опен без примена вакцина против коронавирусот. Неговата виза беше укината, па потоа по одлука на судот вратена.

ВИДЕО: Снимка од приведувањето на Ѓоковиќ, незивесноста сè уште трае

Дриблинг

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ОДВЕДУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ: Раката му е преку лицето, има и полициска придружба

Фактор

Се појави ВИДЕО од приведувањето на Ѓоковиќ

Локално

ВИДЕО | ВО ЖИВО: Има ли правда за Ѓоковиќ? После сослушувањето Новак оди во притвор!

Слободен Печат

Почнува распитот на Ѓоковиќ, по што ќе оди во притвор

Канал5

Сеир на векот: Ѓоковиќ ќе игра на Австралија опен, ама ќе оди на суд после секој - гем!

Sport 1

Во Центар Бриф Sport 1 Слободен Печат Спортклуб Слободен Печат Спортски Порта

Ѓоковиќ пак е ставен „зад решетки“, ноќеска ќе си ја дознае конечната судбина!

Sport 1 - 15.01.2022

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, повторно е во имиграциски притвор, откако австралиската влада вторпат по ред му ја поништи визата за влез во Австралија, иако претходното ваквата нејзина одлука беше поништена од сојузниот суд во Викторија.

Драмата на Новак во Австралија ќе добие серија на Нетфликс

Gol.mk

Австралиските медиуми го бркаат Ѓоковиќ

А1 On

АТП турнејата објави – 97 од топ 100 тенисерите се вакцинирани

Макфакс

„Останатите тенисери се плашат да го поддржат Ѓоковиќ“

Спортски

Ѓоковиќ за развој на тенисери во Австралија донирал – милион долари!

СуперСпорт

Искусниот тенисер го вклучи алармот и ја повика Австралија: „Другите играчи се во страв…“

Sport M

Независен СуперСпорт Слободен Печат Кајгана Слободен Печат Слободен Печат СуперСпорт Deutsche Welle

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ и распали по австралискиот премиер: Ќе ги добиете ли изборите?

Канал5 - 14.01.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ испрати видео порака за поддршка на Новак Ѓоковиќ и му одговори на австралискиот премиер Скот Морисон. Да потсетиме, Австралија повторно му ја одби визата на најдобриот тенисер на светот и планира да го протера ...

Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“ (ВИДЕО)

МКД

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ: „Да живее Србија. Новак, ние сме со тебе“!/ВИДЕО

Вечер Прес

Гојковиќ: Ѓоковиќ беше позитивен на ковид-19, не може да биде казнет

Слободен Печат

(Видео) Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз целата нација?

Макфакс

Вучиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ и му се обрати на австралискиот премиер: „Ова изживување треба да престане!“

Во Центар

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

Слободен Печат

Sport M Република А1 On Press24 Точка 24Инфо Скопје1 Н.Македонија

„Шарли Ебдо“ објави брутални карикатури за Ѓоковиќ

360 степени - 14.01.2022

Познатиот сатиричен весник, кој своевремено беше нападнат од терористи поради исмејувачките цртежи на пророкот Мухамед, нема милост ниту кон ставовите на тенискиот ас Познатиот сатиричен весник „ Шарли ебдо “, познат по своите карикатури кои често ...

Морбидни карикатури: „Шарли Ебдо“ „го погреба“ Ѓоковиќ – „Дајте му ја земјата што ја заслужува“/ФОТО

Вечер Прес

Морбидно!Шарли Ебдо „го погреба“ Ѓоковиќ: Го нацртаа до мртовечки сандак и му порачаа – Дајте му ја земјата што ја заслужува

Во Центар

„Шарли Ебдо“ објави серијал брутални карикатури за Новак Ѓоковиќ

Република

„Шарли Ебдо“ удри по Ѓоковиќ, го нацртаа како гробар на невакцинирани

А1 On

Charlie Hebdo објави карикатури на Ѓоковиќ со ковчег и неколку грозоморни пораки

Кајгана

„Шарли Ебдо“ му испрати брутални пораки на Ѓоковиќ со цртеж на гробишта: „Тука ќе ја најдеш својата среќа“ (ФОТО)

Sport M

Спортклуб

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Независен - 14.01.2022

Австралија – Австралиската Влада денеска втор пат му ја поништи визата на Новак Ѓоковиќ, образложувајќи дека најдобриот светски тенисер, кој не е вакциниран против коронавирусот, може да претставува ризик за општеството во контекст на неговата ...

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Lider

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Бриф

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Слободен Печат

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Опсервер

Хронологија на настаните поврзани со укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

Денешен

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ"

Press24

24Инфо Либертас MakPress ТВ21 Вечер Прес

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Макфакс - 14.01.2022

Австралискиот премиер Скот Морисон ги коментираше последните случувања во врска со Новак Ѓоковиќ, откако австралискиот министер за имиграција Алекс Хок го искористи своето дискреционо право и му ја поништи визата на најдобриот светски тенисер.

Морисон: Австралијците жртвуваа многу за време на пандемијата, со право очекуваат дека ќе бидат заштитени

А1 On

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Курир

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Press24

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

MTM

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Centar

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Точка

Zoom Вечер Прес

Ѓоковиќ нема да оди во притвор

Макфакс - 14.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ засега нема повторно да се најде во притвор во Австралија, пренесувааат агенциите. Според написите, од него било побарано да се појави на интервју со службениците за имиграција.

Ѓоковиќ остана без виза, ама нема да оди во притвор!

Sport 1

Ѓоковиќ, сепак, нема да биде приведен

А1 On

Драмата продолжува, министерот Алекс Хок донесе одлука, “поништена” е визата на Новак Ѓоковиќ

Во Центар

Ѓоковиќ нема да оди во притвор

MTM

Ѓоковиќ нема да оди во притвор

Точка

По Тома, спремете се за филм за Ноле

Република - 14.01.2022

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би ...

По Тома, филм и за Ноле

PressingTV

По Тома, ќе се снима филм и за Ноле

Lider

Циципас го нападна Новак: Направи сите ние да изгледаме како будали

Слободен Печат - 13.01.2022

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас во видео интервју го нападна Новак Ѓоковиќ за сè што се случува во Австралија пред стартот на првиот годинешен гран слем. Циципас вели дека никогаш не би помислил да го направи тоа што го прави Ѓоковиќ.

Циципас: Ѓоковиќ прави ние останатите да изгледаме како будали

МКД

Циципас: Ѓоковиќ направи да изгледаме како будали

Дерби

Циципас: Ѓоковиќ прави ние останатите да изгледаме како будали

Курир