TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Кајгана - 25.10.2021

Алек Болдвин го носел револверот со себе и го вперил кон камерата за време на проба на снимањето на филмот „Rust“, кога оружјето испукало и ја погодило во градите директорката на фотографија Халина Хачинс, се наведува во судскиот документ објавен во ...

Ранетиот режисер откри детали од трагедијата: Еве како дошло до тоа Болдвин случајно да ја убие Халина Хачинс

Точка

Нови детали за смртоносното пукање на Болдвин: Повредениот режисер опиша што се случило! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Нови детали за кобниот инцидент на сетот на „Rust“

Локално

Детали за кобниот инцидент на сетот на „Rust“

Република

На Болдвин му било кажано дека пиштолот не е наполнет

Н.Македонија

Ранетиот режисер открива детали за трагедијата на снимањето: Болдвин вежбал вадење револвер од футрола

Press24

MTM Centar Таратур Вистина.мк

Алек Болдвин го игнорирал ова златно правило за безбедно ракување со оружје: Холивудските експерти се согласни!

Убавина и Здравје - 25.10.2021

Актерот Алек Болдвин, кој случајно ја усмртил снимателката Халина Хачинс (42) и го ранил режисерот Џоел Соуза (48) на снимање на филм, не смеел да впери пиштол во друг човек, дури и ако верувал дека е безбедно, велат холивудските експерти ...

СИНОТ НА ТРАМП ГО ИСМЕЈУВА БОЛДВИН ПОРАДИ НЕСРЕЌАТА „Го обвинува пиштолот наместо себеси!“ (ФОТО)

+инфо

Алек Болдвин го прегрнува сопругот на убиената колешка + нови детали за одговорните за оружјето (фото)

Црнобело

Алек Болдвин ризикува да биде кривично гонет за ненамерно убиство, велат правните експерти

Независен

СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ЈАВНОСТА ?! Алек Болдвин не може да се носи со страшната трагедија – потполно е уништен

Курир

Се повлекува од јавноста? Болдвин не може да се помири со трагедијата!

Кумановски м.

И режисерот кој беше ранет од Алек Болдвин на филмски сет се огласи по неочекуваната трагедија

Вечер Прес

Екран 360 степени Слободен Печат Мастило Фактор Екран 4NEWS

Таткото на убиената Халина Хачинс проговори за трагедијата: Болдвин не е виновен, туку лицето што е одговорно за ...

Бриф - 25.10.2021

Таткото на убиената снимателка Халина Хачинс првпат се огласи јавно по трагедијата што го снајде нивното семејство. Украинецот Анатолиј Андросович вели дека тој и неговото семејство се скршени од тага.

(ВИДЕО) Се огласил и таткото на убиената снимателка – еве што вели за Алек Болдвин

Екран

Синот на Трамп за Болдвин: Го обвинува пиштолот наместо себеси!

Скопје1

Таткото на убиената Халина Хачинс: Алек Болдвин не е виновен за трагедијата

Вечер Прес

Први фотографии од сопругот и синот на жената која загина трагично на сет: Пристигнаа на местото на трагедијата два дена по несреќата

Женски магазин

Први фотографии од сопругот и синот на жената која загина трагично на сет: Пристигнаа на местото на трагедијата два дена по несреќата

Фактор

Болдвин присуствуваше на комеморацијата на Хачинс, се сретнал и со нејзиниот сопруг и син

Точка

Пулс24 Попара Курир Република Press24 Локално Скопје1 Екран

Филмскиот свет ја оплакува Халина и бара одговори

MTM - 25.10.2021

Зад гламурот, снимањето на холивудските филмови е всушност многу опасно, со авионски несреќи, експлозии, паѓање на конструкции и бркање со голема брзина, што резултира во скратени животи на каскадери двојници, актери и други луѓе вклучени во ...

Се огласи режисерот кој беше ранет од актерот Болдвин на снимањето на филмот “Rust”

еМагазин

Имало поплаки на оружарката на филмскиот сет на кој се случи смртоносниот инцидент со Болдвин

Нетпрес

На снимањето на филмот на Болдвин имало најмалку две случајни пукања претходно

Канал5

Експерти: Болдвин го игнорирал „златното правило за безбедност“ при ракување со оружје на сетот

Локално

Како се случува реквизит со лажни куршуми да усмрти човек

Вечер Прес

Нови детали: На снимањето на филмот имало и други проблеми и инциденти

Денар