TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новите сопственици на Џенова ќе ги честат фановите со бесплатни билети

Дерби - 23.09.2021

Американската инвестициска компанија „777 Partners“ од денеска официјално е нов мнозински сопственик на италијанскиот клуб Џенова, преземајќи го раководењето од Енрико Прециози. Клубот во кој настапува Горан Пандев денеска ги претстави новите ...

Џенова кад што игра Горан Пандев, доби нови сопственици

Sport M - 23.09.2021

Американската инвестициска компанија „777 Партнерс“ го купи италијанскиот фудбалски клуб Џенова за 150 милиони евра. Компанијата, чие седиште се наоѓа на Флорида, и претседателот на Џенова, Енрико Прециози, постигнаа договор за купување, па наскоро ...

Џенова ќе се менува сигурно: Клубот на Пандев доби нов сопственик

Спортклуб - 23.09.2021

Претходните неколку сезони се шпекулираше, се насетуваше, но денеска и официјално тоа е потврдено – Џенова ќе добие нова сопственичка структура. Џенова е купена од американска бизнис групација, која наводно веќе платила 150 милиони евра за сите ...

Џенова кад што игра Горан Пандев, доби нови сопственици

Zoom - 23.09.2021

Американската инвестициска компанија „777 Партнерс“ го купи италијанскиот фудбалски клуб Џенова за 150 милиони евра. Компанијата, чие седиште се наоѓа на Флорида, и претседателот на Џенова, Енрико Прециози, постигнаа договор за купување, па наскоро ...

По речиси 20 години Прециози е минато: Клубот на Пандев официјално доби нови сопственици

Дриблинг - 23.09.2021

Конечно официјална потврда на она што со денови се најавуваше, клубот каде на Горан Пандев, Џенова има нови сопственици. Претседателот Енрико Прециози го потпиша договорот, со кој целиот пакет на акции за 150 милиони евра го продаде на американскиот ...

Официјално: Клубот на Пандев доби нови сопственици

Спортски - 23.09.2021

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, фудбалскиот клуб Џенова има нови сопственици. Претседателот Енрико Прециози потпиша договор со кој целиот пакет на акции за 150 милиони евра го продаде на американскиот ...

Американци ја купија Џенова, Пандев доби нови газди

Sport 1 - 23.09.2021

Американскиот инвестициски фонд „777 Партнерс“ за 150 милиони евра ја купи Џенова од Енрико Прециози, па така македонскиот фудбалер Горан Пандев доби нови газди во калчолигашот. Поранешниот прв човек на клубот, Прециози ја испрати последната порака ...

Пандев доби нови „газди“ – Американци ја купија Џенова

Екипа - 23.09.2021

Италијанскиот калчолигаш Џенова доби нови сосптвеници, откако досегашниот сопственик Енрико Прециози ја продаде на американскиот инвестициски фонд „777 партнерс“. Прециози преку клупскиот сајт ја потврди оваа информација.

Крај на сагата: Прециози е минато, Пандев доби нови газди во Џенова

Дерби - 23.09.2021

Горан Пандев го продолжи договорот со Џенова по инсистирање на сите водечки луѓе во Џенова, но од денеска до крајот на сезоната, легендарниот македонски голгетер ќе соработува и со нови имиња чиј глас ќе биде погласен од оној на досегашниот ...

Најстариот италијански фудбалски клуб има нов сопственик

Слободен Печат - 23.09.2021

Американскиот инвестициски фонд „777 Партнерс“ објави дека го купи најстариот италијански фудбалски клуб Џенова од бизнисменот Енрико Прециози. Американскиот фонд веќе поседува 99,9 проценти од капиталот на клубот, ќе инвестира нови средства и „ќе ...

Пандев и Џенова добија нови газди!

SportMedia - 23.09.2021

Калчолигашот Џенова, чиј член е нашиот Горан Пандев, доби бови газди или сопственици. Досегашниот прв човек на Џенова, Енрико Прециози за 150 милиони евра го продаде клубот на Американски инвестициски фонд “777 партнерс“.

Официјално: Пандев доби нови газди

24Фудбал - 23.09.2021

Американската инветициска компанија од Мајами, 777 Партнерс“ купи 99,9 проценти од акциите на Џенова. Џенова има нов сопственик, Ерик Прециоси е минато, тој постигна договор за продажба на клубот на американска компанија.

Американци ја купија Џенова, Пандев има нови газди

МКД - 23.09.2021

Американската инветициска компанија од Мајами, 777 Партнерс“ купи 99,9 проценти од акциите на Џенова. Џенова има нов сопственик, Ерик Прециоси е минато, тој постигна договор за продажба на клубот на американска компанија.

Крај на сагата: Прециози е минато, Пандев доби нови газди во Џенова

Точка - 23.09.2021

Горан Пандев го продолжи договорот со Џенова по инсистирање на сите водечки луѓе во Џенова, но од денеска до крајот на сезоната, легендарниот македонски голгетер ќе соработува и со нови имиња чиј глас ќе биде погласен од оној на досегашниот ...

Американци го купија најстариот италијански фудбалски клуб

Sport M - 23.09.2021

Најстариот италијански фудбалски клуб Џенова, во чии редови настапува македонската фудбалска легенда Горан Пандев, премина во рацете на американскиот инвестициски фонд „777 Partners“ за сума 150 милиони евра.

Американци го купија најстариот италијански фудбалски клуб

OhridNews - 23.09.2021

Најстариот италијански фудбалски клуб Џенова, во чии редови настапува македонската фудбалска легенда Горан Пандев, премина во рацете на американскиот инвестициски фонд „777 Partners“ за сума 150 милиони евра.

Американци ја купија Џенова

Вечер Прес - 23.09.2021

Најстариот италијански фудбалски клуб Џенова, во чии редови настапува македонската фудбалска легенда Горан Пандев, премина во рацете на американскиот инвестициски фонд „777 Партнерс“ за износ од 150 милиони евра.

Американскиот фонд „777 Партнерс“ ја презеде Џенова за 150 милиони евра

Независен - 22.09.2021

Американскиот инвестициски фонд „777 Партнерс“ го купи најстариот италијански фудбалски клуб Џенова за 150 милиони евра, објавија италијанските медиуми. Италијанските медиуми објавија дека Американците и претседателот на Џенова, Енрико Прециози ...

Пандев има нови американски газди – Прециози ја продаде Џенова

Денар - 22.09.2021

Според повеќе италијански медиуми, американската инвестициска компанија „777 партнерс“ формално ги купила мнозинството акции во италијанскиот прволигаш Џенова за 150 милиони евра. Претседателот на Џенова, Енрико Прециози, подолго време преговараше ...