TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Хрватска 343 нови случаи на коронавирус и починати 13 лица

24Инфо - 23.02.2021

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 343 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лица, а бројот на активни случаи е 2.201, објави Националниот штаб. Меѓу нив, 786 пациенти се во болница, од кои 67 се на апарати за дишење.

Во Хрватска од Ковид-19 починаа уште 20 пациенти, новозаразени се72

Независен

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

Слободен Печат - 22.02.2021

Во Србија бројот на ново заразени лица од коронавирусот во последните 24 часа изнесува 2.956 лица од направени 12.054 тестови. Починале 14 пациенти. На респираторна машина има приклучемно 153 пациенти.

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Фактор

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

24Инфо

Нови 129 случаи на коронавирус, 13 починати и 342 оздравени

Р.С.Европа - 22.02.2021

Здравствените власти денеска објавија дека се регистрирани 129 нови случаи позитивни на коронавирус од направени 854 тестирања, со што вкупниот број на заболени од почетокот на пандемијата се искачи на 99.408.

Во Хрватска 72 новозаразени со коронавирус, 20 починати

Centar

Во Хрватска 72 новозаразени со коронавирус, 20 починати

Точка

Во Хрватска 72 новозаразени со коронавирус, 20 починати

24Инфо

Една третина од луѓето кои лесно го поминале коронавирусот, симптомите ги чувствуваат со месеци

Нетпрес - 22.02.2021

Синдром на долг ковид. Така се нарекува состојбата во која без оглед дали пациентот имал сериозна или лесна клиничка слика, има симптоми кои не поминуваат со месеци по лекувањето на ковид 19.

Третина од луѓето кои лесно го поминале коронавирусот, симптомите ги чувствуваат со месеци

Скопје инфо