TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно време со услови за дожд

Макфакс - 19.05.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне ќе има и ретка појава на грмежи, особено во планинските подрачја.

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

Канал5 - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Метео: Умерено облачно со сончеви периоди

МРТ - 13.03.2018

Услови за локални врнежи од дожд се очекуваат во крајните источни и западни планински подрачја. Утре во Македонија ќе се задржи умерено облачно време со сончеви периоди и со умерен ветер од западен правец.

Облачно време со температура до 19 степени

Макфакс - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Следува нов временски пресврт - само што почна убавото време, метеоролозите прогнозираат промена

Press24 - 13.03.2018

Силно невреме со дожд, ветер и грмотевици вчера во Скопје, додека во другите градови низ македонија, особено Куманово наврна многу дожд кој создаде проблеми, како и фрад со големина на лешник.

Метео: Локални врнежи од дожд, температура до 19 степени

МРТ - 12.03.2018

Во крајните западни и источни делови се очекува зголемено наоблачување со локални врнежи од дожд и ретка појава на грмежи. Утре во поголем дел од Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност.

Времето денеска умерено облачно...

Н.Македонија - 14.03.2018

Времето денеска умерено облачно Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно време со температура до 19 степени

Вечер - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Сончево со умерена облачност, температури до 19 степени

А1 On - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Спремете се за ново невреме со силен дожд и грмотевици - по сонцето голем пресврт

Press24 - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Облачно време со температура до 19 степени

Точка - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Сончево време со умерена облачност

Н.Македонија - 02.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, дневната од 26 до 32 степена.

Умерено облачно со умерен западен ветер, температури до 19 степени

А1 On - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Денес сончево со умерена до значителна облачност, температурите до 19 степени

Денар - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

По невремето мало стабилизирање па нов влажен бран

Скопје инфо - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Времето денеска облачно со умерен ветер и температура до 19 степени

еМагазин - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Баба марта на сто ума: Следува чудно време – прво стабилизација, а потоа нешто што никој не го очекуваше

Sky - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Пороен дожд и грмежи- еве какво време не` очекува до крајот на неделава

Курир - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

Бриф - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Сончево со умерена облачност

+инфо - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Денес облачно време со ветер, од петок нестабилно време со дожд и грмежи

Курир - 14.03.2018

Во Скопје ќе биде облачно со умерен западен ветер. Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 16 степени. Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни ...

Eве какво време не` очекува до крајот на неделава

Нетпрес - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Облачно со умерен и температурата до 19 степени

24 Вести - 14.03.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 ...

Денес сонце, утре дожд

Сител - 14.03.2018

Времето денес е о умерено облачно кон југот и особено југоистокот со подолги сончеви периоди. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Претежно во западни, источни планински подрачја и на северот ќе има услови за локален дожд и ...

Сончево со умерена облачност

ТВ21 - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Умерено облачно со сончеви периоди

Тера - 14.03.2018

Малку до умерено облачно кон југот и особено југоистокот со подолги сончеви периоди. Вдолж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Претежно во западни, источни планински подрачја и на северот ќе има услови за локален дожд и ...

По невремето мало стабилизирање па нов влажен бран

24Инфо - 13.03.2018

Утринската температура ќе се движи од три до девет степени, а дневната температура од пет до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Временска прогноза: Денес сонце, утре дожд

Точка - 14.03.2018

Времето денес е о умерено облачно кон југот и особено југоистокот со подолги сончеви периоди. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Претежно во западни, источни планински подрачја и на северот ќе има услови за локален дожд и ...

Облачно време со услови за дожд

ТВ21 - 14.03.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 ...

Времето денеска: Сончево со умерена облачност

Канал 77 - 12.05.2018

Сончево време со умерена облачност не’ очекува денеска во Македонија. Синоптичарите најавуваат дека попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната температура од 20 до 28 степени.

Денес сончево и топло, утре врнежи од дожд

Денар - 14.03.2018

Времето денес е умерено облачно кон југот и особено југоистокот со подолги сончеви периоди. По должината на Повардарјето ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Претежно во западните и источните планински подрачја и на северот ќе има услови за ...

Облачно со температури до 19 степени

МКД - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Дневните температури ќе се движат од 6 до 19 Целзиусови степени.

Облачно време со локален дожд и грмежи

Мета - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Облачно време со умерен западен ветер

Мета - 14.03.2018

Времето денеска ќе биде облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од шест до 19 Целзиусови степени.

Време; Сончево со умерена облачност

Алсат-М - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Облачно време со умерен западен ветер

Либертас - 14.03.2018

Времето денеска ќе биде облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од шест до 19 Целзиусови степени.

Сончево со умерена облачност

Бриф - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Облачен, ветровит и топол ден

+инфо - 14.03.2018

Утре ќе се задржи суво време. Нови врнежи од дожд ќе има во петок претпладне, особено во западните делови. Времето ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно време со локален дожд и грмежи

Либертас - 13.03.2018

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Умерено облачно и температура до 19 степени

Алфа - 14.03.2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и ...

Сончево со умерена облачност

Алфа - 13.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Денеска облачен, ветровит и топол ден

Шеталиште - 14.03.2018

Времето ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.

Баба Марта со 300 ума: Не чека чуден пресврт со времето, зимата сепак не си замина

Маркукуле - 13.03.2018

По невремето, денеска времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Денес облачно време со ветер, од петок нестабилно време со дожд и грмежи

Пулс24 - 14.03.2018

Во Скопје ќе биде облачно со умерен западен ветер. Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 16 степени. Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни ...