TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луис Хамилтон: Законот во Саудиска Арабија е застршувачки

Вечер Прес - 03.12.2021

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, ги коментираше човековите права во Саудиска Арабија пред трката што викендов ќе се вози во оваа земја. Тоа ќе биде претпоследната трка во сезоната во која Британецот заостанува осум бода зад Макс ...

Хамилтон: Дали се чувствувам пријатно во Саудиска Арабија? Не би рекол...

Gol.mk - 03.12.2021

Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон даде изјава која може да му донесе свирежи на патеката во Џеда, каде што се вози претпоследната трка оваа сезона. Тој изјави дека неспортски причини, не се чувствува пријатно во Саудиска Арабија.