TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во напад на Харков две лица се повредени и уништени се згради

Курир - 10.05.2024

Воздухопловните сили објавија на апликацијата за пораки Телеграм дека Русија лансирала и две противвоздушни наведувани ракети. Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради ...

Во напад на Харкив двајца повредени, изгорени неколку куќи

Р.С.Европа - 10.05.2024

Украина ги уништила сите десет беспилотни летала во нов руски напад во текот на ноќта, но две лица биле повредени, а некои станбени згради изгорени во регионот Харкив како резултат на нападот, соопштија во петок (10 мај) украинските власти.

Осуммина повредени во украинскиот напад на Белгород

А1 On - 09.05.2024

Во украинскиот воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Четири деца се повредени во руски воздушен напад врз Харков

Локално - 08.05.2024

Најмалку четири деца и тројца возрасни се повредени во руски воздушен напад на училишниот стадион во Харков, соопштија денеска украинските власти. Двајца тинејџери се хоспитализирани во тешка состојба, изјави регионалниот гувернер Олех Синегубов на ...

Украина: Четири деца се повредени во руски воздушен напад врз Харков

А1 On - 08.05.2024

Најмалку четири деца и тројца возрасни се повредени во рускиот воздушен напад на училишниот стадион во Харков, соопштија денеска украинските власти. Двајца тинејџери се хоспитализирани во тешка состојба, изјави регионалниот гувернер Олех Синегубов ...

Осуммина повредени во украинскиот напад на Белгород, оштетени речиси 20 станбени згради

Скопје1 - 09.05.2024

Во украинскиот воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Осуммина повредени во украински напад на Белгород

Локално - 09.05.2024

Во украинскиот воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Осуммина повредени во украински напад на Белгород, оштетени речиси 20 станбени згради

Слободен Печат - 09.05.2024

Во украинскиот воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Осуммина повредени во украински напад на Белгород

Р.С.Европа - 09.05.2024

Во украински воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска (9 мај) гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Осуммина повредени во украински напад на Белгород, оштетени речиси 20 станбени згради

Канал5 - 09.05.2024

Во украинскиот воздушен напад врз руската област Белгород во текот на ноќта осум лица се повредени, а оштетени се многу станбени згради и автомобили, соопшти денеска гувернерот на тој регион Вјачеслав Гладков.

Во напад на Харков две лица се повредени и уништени се згради

Бизнис Вести - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени во пожар, соопштија денеска украинските власти.

Во напад на Харков две лица се повредени и уништени се згради

Либертас - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени во пожар, соопштија денеска украинските власти.

Во напад на Харков две лица се повредени и уништени се згради

Нетпрес - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени во пожар, соопштија денеска украинските власти.

Двајца повредени во напад над Харков

Слободен Печат - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени во пожар, соопштија денеска украинските власти.

Украина: Русите го нападнаа Харков, уништени се згради, меѓу повредените има и дете

Макфакс - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени од пожар, соопштија денеска украинските власти.

Украина: Русите го нападнаа Харков, уништени се згради, меѓу повредените има и дете

Опсервер - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени од пожар, соопштија денеска украинските власти.

Украина: Русите го нападнаа Харков, уништени се згради, меѓу повредените има и деца

Фокус - 10.05.2024

Најмалку две лица се повредени, а станбени згради беа зафатени во пожар во руски напад со беспилотни летала што бил извршен во текот на ноќта во Харков. Украина соопшти дека ги уништила сите 10 беспилотни летала.

Украина: Русите го нападнаа Харков, уништени се згради, меѓу повредените има и дете

360 степени - 10.05.2024

Гувернерот на регионот Харков, Олех Синехубов, рече дека три станбени куќи биле запалени, а десетици биле оштетени како резултат на рускиот напад, чија цел, според него, била и инфраструктурата и станбените области Украина ги уништи сите 10 ...

Украина: Русите го нападнаа Харков, уништени се згради, меѓу повредените има и дете

Точка - 10.05.2024

Украина ги уништи сите 10 беспилотни летала во руски напад во текот на ноќта, но две лица се повредени, а станбени згради во регионот Харков беа зафатени од пожар, соопштија денеска украинските власти.