TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локализиран пожарот во близина на штипската населба Пребег

Канал5 - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот. Според првичните информации гореше сува трева и ниско стеблеста шума.

Пожар во Дебарца

Сител - 14.08.2019

Пожарот во атарот на селотот Велмеј повторно активен.Откако вчера беше ставен под контрола, денеска поради топлото време повторно се разгоре. Пожарникарите се борат со пламените јазици кои ја зафатија општина Дебарца а во гаснењето учествуваат и ...

Штип: Чад и смрдеа низ градот од пожар во населбата Пребег

ММС - 14.08.2019

Сува треба се запалила во штипската населбата ,,Пребег“, но со интревенција на противпожарната екипа , пожарот е речиси целосно изгаснат, информираат од ТППЕ Штип. Која е причината за пожарот не кажаа од ТППЕ но огнот предизвика вознемиреност на ...

Видео од село Велмеј, пожарот се приближува до првите куќи

Курир - 14.08.2019

Гори планината кај село Велмеј, а пожарот се приближува до првите ...

Пожар над селото Велмеј, црковната камбана ги предупреди селаните

Денешен - 14.08.2019

Фотографии од пожар мошне блиску до првите куќи од селото Велмеј беа раширени попладнево преку социјалните мрежи. Жителите бараат помош со оглед на фактот дека пожарот се заканува да ги зафати и првите ...

Граѓаните бараат помош: Гори планината кај село Велмеј, пожарот се приближува до првите куќи (ВИДЕО)

Скопје24 - 14.08.2019

Мештаните од селтото Велмеј бараат помош, пожарот кој е разгорен кај планината во близина на Велмеј се приближува до првите куќе и се заканува да влезе во селото. На 8ми месецов избувна голем пожар на падините на Осоговските планини во близина на ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

А1 On - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Пожарот кај Велмеј повторно разгорен

OhridNews - 14.08.2019

Иако вчера, од страна на противпожарните служби, вработени од Македонски шуми, селани и два авиони, пожарот во близина на селото Велмеј беше ставен под контрола, огнената стихија повторно зеде замав.

Во Велмеј камбаната бие за помош! Пожарот се доближува до првите куќи во селото

Република - 14.08.2019

Во Велмеј камбаната бие за помош! Пожарот се доближува до првите куќи во селото, мештаните бараат помош од државата. ...

Гори планината кај село Велмеј, мештаните бараат помош

Република - 14.08.2019

Мештаните од селтото Велмеј бараат помош, пожарот кој е разгорен кај планината во близина на Велмеј се приближува до првите куќе и се заканува да влезе во селото. ...

Граѓаните бараат помош: Гори планината кај село Велмеј, пожарот се приближува до првите куќи (ВИДЕО)

Курир - 14.08.2019

Граѓаните бараат помош на социјалните мрежи. Гори планината кај село Велмеј, а пожарот се приближува до првите ...

(ФОТО) МЗ Велмеј: Пуштајте помош се запаливме!

Скопје1 - 14.08.2019

МЗ Велмеј и мештаните очајно бараат помош. Огнот на чекор од нивните куќи. Утрово по низата апели и притисоци се гаснеше неколку саати од воздух, но веќе одамна ситуацијата е излезена од контрола.

По 11 часа локализиран пожарот кај Черкези – „Пожарот активен пожарникарите прават муабет“

ТВ21 - 13.08.2019

Пожарот не е активен, а пожарникарите прават муабет – изјави жител од село Черкези во видеото испратено до редакцијата на ТВ21. Пожарот избувна вчера околу 17 часот во близина на железницата во село Черкези – Куманово.

Десетина пожарникари на терен - Локализиран пожарот кај Пребег

Press24 - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира за МИА командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот. Според првичните информации гореше сува трева и ниско стеблеста ...

Пожар во Дебарца

4NEWS - 14.08.2019

Пожарот во атарот на селотот Велмеј повторно активен.Откако вчера беше ставен под контрола, денеска поради топлото време повторно се разгоре. Пожарникарите се борат со пламените јазици кои ја зафатија општина Дебарца а во гаснењето учествуваат и ...

Пожарот кај Велмеј е локализиран

OhridNews - 13.08.2019

По дводневно гаснење на пожарот кој избувна во близина на селото Велмеј во Дебрца, утрово, огнената стихија е ставена под контрола. Од охридската Противпожарна служба информираат дека пожарот е локализиран, со што е спречено понатамошно ширење, но ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Сител - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Голем пожар во селото Велмеј: „Камбаната бие, огнот се приближува до куќите"

Press24 - 14.08.2019

Граѓаните бараат помош на социјалните мрежи. Гори планината кај село Велмеј, а пожарот се приближува до првите куќи. - Камбаната бие. Пожарот се заканува да влезе всело!!, напиша загрижен мештанин.

(ФОТО) Состојбата во Велмеј излегува од контрола, последната цистерна сака да си оди црквата и народот ја блокираа

Скопје1 - 12.08.2019

Општина Дебарца втор ден стравува од страшните пожари кои зафатија шума во селото „Велмеј“. Очигледно жителите се оставени на милост и немилост сами да се справуваат со огнената стихија, откако предмалку и единственото противпожарно возило со ...

Драма во Велмеј: Пожар 400 м до селото, а црквата и народот спречиле цистерна да си оди?!

Expres - 13.08.2019

Велмејска парохија на Македонска православна црква – Охридска архиепископија јави за драматичен развој на ситуацијата со пожарот што се доближил 400 метри до селото Велмеј во општината Дебарца.

По 11 часа локализиран пожарот кај Черкези – „Пожарот активен пожарникарите прават муабет“

4NEWS - 14.08.2019

Пожарот не е активен, а пожарникарите прават муабет – изјави жител од село Черкези во видеото испратено до редакцијата на ТВ21. Пожарот избувна вчера околу 17 часот во близина на железницата во село Черкези – Куманово.

Локализиран пожарот во близина на штипската населба Пребег

Сител - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира за МИА командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот. Според првичните информации гореше сува трева и ниско стеблеста ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Канал5 - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица", Територијалната ...

Локализиран пожарот во близина на штипската населба Пребег

4NEWS - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира за МИА командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот. Според првичните информации гореше сува трева и ниско стеблеста ...

Авиони вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

+инфо - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Локализиран пожарот во близина на штипската населба Пребег

Либертас - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира за Утрински Весник командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот.

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Слободен Печат - 14.08.2019

Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица", Територијалната противпожарна единица од Охрид, јавните претпријатија и граѓани се справуваат со пожарот што уште гори. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на ...

Локализиран пожарот во близина на штипската населба Пребег

Вечер - 14.08.2019

Пожарот во близина на штипската населба Пребег е локализиран, информира за МИА командирот на Територијалната Противпожарна единица-Штип, Тони Атанасов. Пожарот е пријавен во 17 часот. Според првичните информации гореше сува трева и ниско стеблеста ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Локално - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

24Инфо - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица”, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Опсервер - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

MTM - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

4NEWS - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Нетпрес - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авиони вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

iPortal - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица”, Територијалната ...

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гасење на пожарот во Велмеј

MakPress - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца кој гори веќе трет ден

Либертас - 14.08.2019

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на селото Велмеј во Општина Дебрца. Бројни екипи на ЈП „Национални шуми – Галичица“, Територијалната ...