TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗАГЛАВЕН ВО ДУБАИ: Пилотот на Алфа Таури се уште не успеал да се врати дома

SportMedia - 08.04.2020

Францускиот пилот од Алфа Таури, Пјер Гасли, изјави дека поради светската епидемија на коронавирусот заглави во Дубаи и не успеа да се врати во татковината. Тој беше со својот тим на планираниот старт на новата сезона во Австралија минатиот месец, ...

Несреќниот Гасли е „заглавен“ во Дубаи: Можам само до супермаркет

TopSport - 08.04.2020

Додека повеќето Формула 1 возачи побрзаа да се вратат во Европа откако стана јасно дека Австралиското ГП во Мелбурн е откажано, возачот на Алфа таури, Пјер Гасли на необичен начин заглави во Дубаи.