TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претепан средношколец кај ЕТУЦ

Нетпрес - 10.10.2018

Ученик бил претепан од неколку соученици, вчера кај кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ во скопската населба Маџари, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 11 часот на автобуската станица пред училиштето на улицата Благоја Стефковски.

Тепачка на ученици пред ЕТУЦ

Макфакс - 10.10.2018

Група ученици нападнале соученик од ЕТУЦ на автобуската постојка пред средното училиште. Според информациите на МВР, вчера околу 11 часот во полиција било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица Благоја Стефковски во ...

Тепачка на ученици пред ЕТУЦ

Скопје инфо - 10.10.2018

Група ученици нападнале соученик од ЕТУЦ на автобуската постојка пред средното училиште. Според информациите на МВР, вчера околу 11 часот во полиција било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица Благоја Стефковски во ...

Ученици од „Михајло Пупин“ добија договори за практична работа во ЕВН

Студенти - 08.10.2018

Ученици од специјалната ЕВН паралелка во средното електротехничко училиште „Михајло Пупин“ добија договори за месечен надомест за практична обука во оваа компанија. На ваков начин тие покрај тоа што ќе стекнуваат практично искуство неопходно за ...

Средношколец претепан на автобуска постројка во Автокоманда

Сител - 10.10.2018

Вчера во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица.

Масовна тепачка меѓу ученици кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“

ТВ21 - 10.10.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека група од пет ...

Ученик претепан на автобуска во Скопје

Press24 - 10.10.2018

Во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано ...

Групна тепачка пред ЕТУЦ „Михајло Пупин“- еве ги деталите

Курир - 10.10.2018

На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица.

Тепачка вчера пред ЕТУЦ: Група ученици претепале скопски тинејџер

Република - 10.10.2018

Вчера околу 11 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица.

Тепачка на ученици пред ЕТУЦ

Точка - 10.10.2018

Група ученици нападнале соученик од ЕТУЦ на автобуската постојка пред средното училиште. Според информациите на МВР, вчера околу 11 часот во полиција било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“, на улицата Благоја Стефковски ...