TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марадона: Мурињо е најдобриот, доаѓам да учам од него

А1 On - 14.11.2018

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да научи нешто од него. Марадона работеше како тренер во „Емирати“, пред да стане ...

Миленикот на Мурињо е проблем плус за Јунајтед

Вечер - 14.11.2018

Нема мир во соблекувалната на Манчестер Јунајтед. Иако последните резултати на дружината на Жозе Мурињо се повеќе од прифатливи, поразот во градската пресметка против Сити повторно го активираше алармот на “Олд Трафорд”.

За легендaрниот Марадона нема сомнеж: Заминува во Манчестер да учи од најдобриот, Мурињо или Гвардиола?!

СуперСпорт - 14.11.2018

Легендарниот Аргентинец планира да мине некое време во Манчестер за да учи од најдобриот. Едно од најголемите тренерски ривалства на денешницата е она ривалство помеѓу Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола.

Марадона го прашаа кој е подобар Гвардиола или Мурињо – одговорот ги шокираше сите

Sport 1 - 14.11.2018

Контроверзната аргентинска легенда Диего Марадона, кој моментно е тренер на мексикански Дорадос ја шокираше фудбалската јавност со анализата кој е подобар од Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола, во вечното ривалство на двата тренери, кое почна од Ла Лига, а ...

Погба со една изјава ги отфрли шпекулациите кои го поврзуваа со заминување од Манчестер Јунајтед

Дерби - 14.11.2018

Францускиот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, во интервју за „Инсајд Јунјатед“ даде изјава со која ги отфрли шпекулациите дека не е среќен во клубот и дека ќе си замине од „Олд Трафорд“ во следниот период.

Марадона: Мурињо е најдобриот тренер во светот

Спортски - 14.11.2018

Иако Жозе Мурињо со Манчестер Јунајтед не постигнува големи резултати, легендарниот Диего Марадона го смета Португалецот за најдобар тренер во светот. Во разговор за шпанска „Марка“, Марадона сосема искрено призна дека за него Мурињо е најдобар во ...

Марадона: Мурињо е најдобриот тренер на светот

Sport M - 14.11.2018

Иако Жозе Мурињо не постигнува големи резултати со Манчестер Јунајтед, легендарниот Диего Марадона го смета Португалецот за најдобар тренер во светот. Во разговор со „Марка“, Марадона искрено призна дека Мурињо е најдобар во светот.

Марадона сака да се пресели во Манчестер за да учи од Мурињо

Sport 1 - 14.11.2018

Тренерот на мексиканскиот второлигаш Дорадос и поранешен селектор на Аргентина, Диего Марадона, смета дека предводникот на Жозе Мурињо е најдобар во светот. Аргентинецот планирал да дојде во Англија и да учи од тренерот на Манчестер јунајтед.

Аргентинецот самиот најави: Марадона седнува на клупата на Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 14.11.2018

Тренерот на мексиканскиот второлигаш, Дорадос и поранешен селектор на Аргентина, Диего Марадона смета дека менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо во моментот е најдобар тренер во светот.

Марадона образложи зошто Мурињо е подобар тренер од Гвардиола

Дерби - 14.11.2018

Диего Армандо Марадона одлучи да направи опширно интервју за угледниот шпански весник „Марка“, обраќање кое го искористи за да застане во одбрана на еден од најкритикуваните тренери во светот на фудбалот, Жозе Мурињо.

Управата на Јунајтед со ултиматум до Мурињо: Нема да добие отказ ако исполни еден услов...

Точка - 14.11.2018

Од управата на Манчестер Јунајтед очигледно се уште веруваат во Жозе Мурињо, па Португалецот ќе добие уште една шанса до крајот на оваа сезона. Наводно, на Мурињо му бил поставен ултиматум – пласман во Лигата на шампионите идната сезона, во ...

Зоврива ситуацијата на „Олд Трафорд“: Јунајтед постави ултиматум, Мурињо во (не)возможна мисија?!

СуперСпорт - 14.11.2018

Манчестер јунајтед и понатаму му верува на тренерот Жозе Мурињо, но очигледно довербата ќе исчезне доколку не го однесе тимот во Лигата на шампиони наредната сезона. Управата на Јунајтед постави ултиматум, а очигледно Мурињо ќе има проблеми и да ...

Управата на Јунајтед со ултиматум до Мурињо: Нема да добие отказ ако исполни еден услов…

24Инфо - 14.11.2018

Од управата на Манчестер Јунајтед очигледно се уште веруваат во Жозе Мурињо, па Португалецот ќе добие уште една шанса до крајот на оваа ...

Управата на Јунајтед постави ултиматум, дали Мурињо е во невозможна мисија?

Sport M - 14.11.2018

Манчестер Јунајтед се уште му верува на Жозе Мурињо, а Лигата на шампионите е единственото спасување за Португалецот. Не, управата на Јунајтед на Мурињо освојување на Лигата на шампионите не му го постави како ултиматум, бидејќи би било навистина ...

Погба отворено за љубовта кон Јунајтед: Враќањето во клубот беше…

Дерби - 13.11.2018

Францускиот ас, Пол Погба пред нешто повеќе од две години се врати во Манчестер Јунајтед, во клубот во кој своевремено настапуваше во младите категории по што се пресели во Јувентус каде се наметна на големата сцена.

Јунајтед со ултиматум, Мурињо во невозможна мисија

SportMedia - 13.11.2018

Манчестер Јунајтед и натаму му верува на Жозе Мурињо, а Лигата на шампионите е единствениот спас за португалскиот стручњак. Челниците на клубот не побарале од Жозе Мурињо да ја освои Лигата на шампионите, што би било премногу за оваа екипа.

Погба: Враќањето во Јунајтед беше најпрекрасното нешто на светот!

TopSport - 13.11.2018

И покрај тоа што шпекулациите постојано го поврзуваат со заминување во Јувентус или во Шпанија, Пол Погба уште еднаш ја искажа љубовта кон Манчестер јунајтед, велејќи дека кога се вратил на „Олд Трафорд“ го имал „најдоброто чувство на светот“.

Секција во тимот на Манчестер јунајтед изразила незадоволство поради довербата на Мурињо кон Матиќ

24Фудбал - 13.11.2018

Србинот не игра во посакуваната форма а довербата која нему му ја укажува португалскиот стратег не е позитивно оценета од дел од тимот на Манчестер јунајтед, неофицијалните информации говорат дека се појавило големо незадоволство во соблекувалната ...

Нови тензии во Манчестер Јунајтед – побуна во соблекувалната против Матиќ

Кајгана - 13.11.2018

Се чини дека во Манчестер Јунајтед никогаш не е мирно и спокојно. Иако резултатите на Жозе Мурињо и неговата екипа се подобрија во последно време, поразот и потполната немоќ на градското дерби против Сити повторно ги кренаа тензиите во „затруената“ ...

Бунт во Јунајтед – соиграчите против Немања Матиќ

Екипа - 13.11.2018

Поразот од Манчестер сити беше доволен за повторно да придвижи бран од незадоволство во таборот на Манчестер јунајтед. Овојпат критиките не се насочени директно кон Жозе Мурињо туку кон Немања Матиќ, кој сезонава игра во многу слаба форма.

Марадона: Мурињо е најдобриот, доаѓам да учам од него

Независен - 14.11.2018

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да научи нешто од него. Марадона работеше како тренер во „Емирати“, пред да стане ...

Незадоволство во Јунајтед: Жозе, до кога ќе го фаворизираш Матиќ

Макфакс - 13.11.2018

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, наводно го искажале своето незадоволство, бидејќи тренерот Жозе Мурињо имал голема доверба во Немања Матиќ, и покрај тоа што српскиот репрезентативец игра во лоша форма.

Откриена клаузула: Познато кога Мурињо ќе биде сменет!

Таратур - 13.11.2018

Мурињо прави планови за зимскиот преоден рок и планира да донесе квалитетно засилување во одбраната, но она за што треба да се грижи, е отказот! Имено, доколку не избори пласман во Лига на шампиони Мурињо сигурно ќе добие отказ, а во клубот немаат ...

Потрес во соблекувалната на Јунајтед: Играчите се свртеа против миленикот на Мурињо

Таратур - 13.11.2018

Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб! После поразот во градското дерби настанал вистински хаос во соблекувалната на Манчестер Јунајтед, а прилината бил Немања Матиќ , пренесуваат ...

Миленикот на Мурињо е проблем плус за Јунајтед

Sport M - 14.11.2018

Нема мир во соблекувалната на Манчестер Јунајтед. Иако последните резултати на дружината на Жозе Мурињо се повеќе од прифатливи, поразот во градската пресметка против Сити повторно го активираше алармот на “Олд Трафорд”.

Марадона образложи зошто Мурињо е подобар тренер од Гвардиола

Точка - 14.11.2018

Диего Армандо Марадона одлучи да направи опширно интервју за угледниот шпански весник „Марка“, обраќање кое го искористи за да застане во одбрана на еден од најкритикуваните тренери во светот на фудбалот, Жозе Мурињо.

Конте: Сакам да почнам нова работа во јуни следната година

Локално - 12.11.2018

Поранешниот ментор на Јувентус и Челзи, Антонио Конте, рече дека е подобро да почека до јуни следната година за да почне со нова работа. Во последниве недели, Италијанецот постојано се поврзуваше со преземањето на тренерската функција во Реал Мадрид ...

Мурињо: Мислам дека нема да испаднеме

Локално - 12.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, направи интересна анализа на дербито со Манчестер Сити, кои „граѓаните“ го добија со 3:1. „Црвените Ѓаволи“ упатија само еден удар во натпреварот и тој беше пенал за да го намалат резултатот.

Марадона: Мурињо е најдобриот, доаѓам да учам од него

Курир - 14.11.2018

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да научи нешто од него. Марадона работеше како тренер во „Емирати“, пред да стане ...

Конте: Сакам да почнам нова работа во јуни следната година

Независен - 12.11.2018

Поранешниот ментор на Јувентус и Челзи, Антонио Конте, рече дека е подобро да почека до јуни следната година за да почне со нова работа. Во последниве недели, Италијанецот постојано се поврзуваше со преземањето на тренерската функција во Реал Мадрид ...

Марадона: Мурињо е најдобриот, доаѓам да учам од него

Sport M - 14.11.2018

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да научи нешто од него. Марадона работеше како тренер во „Емирати“, пред да стане ...

Конте: Сакам да почнам нова работа во јуни следната година

Слободен Печат - 12.11.2018

Поранешниот ментор на Јувентус и Челзи, Антонио Конте, рече дека е подобро да почека до јуни следната година за да почне со нова работа. Во последниве недели, Италијанецот постојано се поврзуваше со преземањето на тренерската функција во Реал Мадрид ...

Марадона: Мурињо е најдобриот, доаѓам да учам од него

Локално - 14.11.2018

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да научи нешто од него. Марадона работеше како тренер во „Емирати“, пред да стане ...