TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОН: Најмалку 670 луѓе загинале при лизгање на земјиште во Папуа Нова Гвинеја

Р.С.Европа - 26.05.2024

Се верува дека повеќе од 670 луѓе загинале по огромно лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, изјави претставникот на Обединетите Нации,Серхан Актопрак за новинската агенција Франс Прес.

Нов биланс – Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Либертас - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ОН стравуваат дека 670 луѓе се затрупани под лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

ТВ21 - 26.05.2024

Се проценува дека околу 670 луѓе се затрупани под голем одрон во Папуа Нова Гвинеја, изјави претставник на ОН. Шефот на Меѓународната организација за миграција во Папуа Нова Гвинеја, Серхан Актопрак, рече дека влијанието на лизгањето на земјиштето ...

Повеќе од 300 луѓе се затрупани по лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

ТВ21 - 25.05.2024

Повеќе од 300 луѓе и повеќе од 1.100 куќи беа затрупани по лизгањето на земјиштето што го срамни со земја оддалеченото село Каокалам во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, а се стравува дека стотици луѓе се мртви, објавија денес локалните медиуми, ...

Стотици луѓе останаа затрупани под земја во Папуа Нова Гвинеја (ВИДЕО)

МКД - 25.05.2024

Службите за итни случаи се обидуваат да стигнат до селата погодени од масовно лизгање на земјиштето во изолираната провинција Енга во Папуа Нова Гвинеја, каде се стравува дека загинале стотици, веројатно и илјадници луѓе.

Најмалку 300 луѓе загинаа, а повеќе од 1.100 куќи се уништени од лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Либертас - 25.05.2024

– Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија денеска локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање ...

Масовно лизгање на земјиштето во село во Папуа Нова Гвинеја, има жртви и исчезнати

360 степени - 25.05.2024

Планинскиот релјеф и недостаткот од патишта го отежнуваат пристапот до сервисирање основни потреби како храна, хигиенски средства и електрична енергија во погодените подрачја Три тела се извлечени од одрон на земја во Папуа Нова Гвинеја, но властите ...

Свлечиште затрупа село во Папуа Нова Гвинеја: Има околу 100 мртви

Lider - 24.05.2024

Околу 100 луѓе загинаа во одронот што го погоди селото Каокалам на северот на Папуа Нова Гвинеја, соопшти денеска Австралиската радиодифузна корпорација (АБЦ). На фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи може да се види како мештаните се ...

Најмалку 300 луѓе загинаа, а повеќе од 1.100 куќи се уништени од лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Бриф - 25.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија денеска локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање на ...

Најмалку 300 луѓе загинаа, а повеќе од 1.100 куќи се уништени од лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Рацин - 25.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија денеска локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање на ...

Најмалку 300 луѓе загинаа,во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Канал5 - 25.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а повеќе од 1.100 куќи се уништени од лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова ...

Најмалку 300 луѓе загинаа во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Zoom - 25.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија денеска локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање на ...

Најмалку 300 мртви и над илјада куќи уништени од лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Слободен Печат - 25.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија денеска локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање на ...

ВИДЕО | Стотици луѓе останаа закопани под земја во Папуа Нова Гвинеја

Слободен Печат - 25.05.2024

Службите за итни случаи се обидуваат да стигнат до селата погодени од масовно лизгање на земјиштето во изолираната провинција Енга во Папуа Нова Гвинеја, каде што се стравува дека загинале стотици, а можеби и илјадници луѓе.

300 луѓе и повеќе од 1.000 куќи се затрупани по лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

4NEWS - 25.05.2024

Повеќе од 300 луѓе и повеќе од 1.100 куќи беа затрупани по лизгањето на земјиштето што го срамни со земја оддалеченото село Каокалам во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, а се стравува дека стотици луѓе се мртви, објавија денес локалните медиуми, ...

На 300 лица загинаа во лизгање на земјиште во Папуа Нова Гвинеја

Тера - 26.05.2024

Најмалку 300 луѓе загинаа, а 1.182 куќи се уништени од огромното лизгање на земјиштето во зафрлено село во северниот дел на Папуа Нова Гвинеја, објавија локалните медиуми. Властите соопштија дека стотици локални жители загинале од лизгање на ...

Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Слободен Печат - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ИОМ: Повеќе од 670 луѓе загинаа во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, 60 домови погодени од свлечиштето

Денешен - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ИОМ: Нов биланс - Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Канал5 - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ИОМ: Нов биланс – Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Бриф - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ИОМ: Нов биланс - Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

24 Вести - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ИОМ: Повеќе од 670 загинати во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Сител - 26.05.2024

Повеќе од 670 луѓе загинале во лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја, според новите проценки на Меѓународната организација за миграција (ИОМ). Шефот на мисијата на агенцијата за миграција на ОН во островската држава во јужниот дел на Тихиот ...

ОН стравуваат дека 670 луѓе се затрупани под лизгање на земјиштето во Папуа Нова Гвинеја

Нетпрес - 26.05.2024

Се проценува дека околу 670 луѓе се затрупани под голем одрон во Папуа Нова Гвинеја, изјави претставник на ОН. Шефот на Меѓународната организација за миграција во Папуа Нова Гвинеја, Серхан Актопрак, рече дека влијанието на лизгањето на земјиштето ...