TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Национална конференција „Справување со предизвиците во борбата со ракот на дојка"

Канал5 - 22.10.2021

Неопходно е продолжување на скрининг програмите за рано откривање на ракот на дојка кои веќе две години не се спроведуваат во државава. Треба да се преземат и протоколите од земјите кои спроведуваат скрининг на рак на дојка и начинот на кој се ...

Тешко се доаѓа до слободен термин за мамографија – Ѓоргиевска повикува жените со рак на дојка да се вакцинираат против ковид

ТВ21

Во јавно здравство се’ потешко до термин за ехо на дојка или мамограф

Телма

Првата дама ги повикува жените со рак на дојка да се вакцинираат против ковид 19

Локално

Рана детекција на рак на дојка, спасува животи

Независен

Национална конференција „Справување со предизвиците во борбата со ракот на дојка“

Вечер Прес

Национална конференција „Справување со предизвиците во борбата со ракот на дојка“

Опсервер

Сакам да кажам Фокус ММС Република Zoom 24 Вести Локално OhridNews

„Борка“: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Канал5 - 22.10.2021

Од здружението „Борка – за секој нов ден” и годинава укажаа на важноста од навремени дијагностички прегледи по повод одбележувањето на Месецот за борба со ракот на дојка. Потенцираат дека жените од самиот почеток на пандемијата тешко доаѓаат до ...

„Борка“: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Курир

„Борка“: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Нова ТВ

„Борка”: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Бизнис Вести

Месец за борба со ракот на дојка: Навремените прегледи спасуваат живот

Независен

„Борка“: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

Опсервер

„Борка”: Да се овозможат навремени прегледи за рано откривање на ракот на дојка

24Инфо

MakPress Либертас Вечер Прес Centar

Здружението „Борка“ ќе одржи Национална Конференција „Справување со предизвиците во борбата против ракот на дојката“

Слободен Печат - 22.10.2021

По повод Светскиот месец за борба против рак на дојка, Здружението во борба против рак на дојка, „Борка“ ќе одржи Национална Конференција „Справување со предизвиците во борбата против ракот на дојката“.

Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

Бизнис Вести

„Рамстор Мол“ го одбележа месецот за борба против рак на дојка

Независен

Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

Скопје инфо

(Галерија) Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

еМагазин

(ФОТО) Одбележан месецот за борба против рак на дојка

Екран

Рамстор Мол го одбележа месецот за борба против рак на дојка

ТВ21

Бизнис Вести Курир 24Инфо Независен Сител Опсервер Канал5 Вечер Прес