TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајковски 12-ти во скок во далечина на СП во сала

Н.Македонија - 04.03.2024

Најдобриот македонски атлетичар во скок во далечина Андреас Трајовски (30) го освои 12-то место на Светското првенство (СП) во сала, викендов во шкотскиот град Глазгов. Постигнувањето на Трајковски беше за шест сантиметри послабо од неговиот личен и ...

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во Глазгов

Дерби - 02.03.2024

Андреас Трајовски е убедливо најдобар македонски атлетиачр во скок во далечина, а како сопственик на државните рекорди кои ги подобрува од месец за месец, денеска сепак не можеше да постави ново најдобро време.

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во скок во далечина

Екипа - 02.03.2024

Македонскиот атлетски репрезентативец Андреас Трајковски го освои 12. место во дисциплината скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска. Трајковски имаше скок од 7,73 метри, што е само за шест сантиметри ...

Трајковски го освои 12. место во скок во далечина на СП во сала

Sport 1 - 02.03.2024

Македонскиот атлетичар, Андреас Трајковски, го освои 12. место во скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска. Најдолгиот скок на Трајковски беше 7,73 метри, што е за шест сантиметри послабо од македонскиот ...

Трајковски го освои 12. место на СП во атлетика во сала

Телма - 02.03.2024

Македонскиот репрезентативец во скок во далечина, Андреас Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во атлетика во сала што се одржува во Глазгов. Трајковски во првите три серии имаше најдобро постигнување од 7 метри и 73 сантиметри и за ...

Андреас Трајковски го освои 12 место на Светското првенство во сала во Глазгов

Слободен Печат - 02.03.2024

Денеска во Глазгов, Шкотска, на Светското првенство во атлетика во сала настапи македонскиот репрезентативец Андреас Трајковски во дисциплината скок во далечина. Нашиот натпреварувач го освои 12 место со скок од 7,73 метри, што е само за шест ...

Андреас Трајковски ќе настапи на Светското првенство во сала во Глазгов

Слободен Печат - 02.03.2024

Во Глазгов, Шкотска започна Светското првенство во атлетика во сала кое ќе трае до 3 март (недела). Андреас Трајковски е единствениот претставник од Македонија на ова првенство. Нашиот натпреварувач е еден од 16 атлетичари кои ќе настапат во ...

Трајковски заврши на 12. место во скок во далечина на СП во Глазгов

SportSport - 02.03.2024

Единствениот македонски атлетичар кој учествува на Светското првенство во сала во Глазгов, Андреас Трајковски, денеска се појави на финалните натпревари во скок во далечина освојувајќи го 12. место.

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

Во Центар - 02.03.2024

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. место во дисциплината скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во шкотскиот град Глазгов. Трајковски прескокна 7.73 метри што е за шест сантиметри послаб ...

Трајковски го освои 12. место на СП во атлетика во сала

Спортклуб - 02.03.2024

Македонскиот репрезентативец во скок во далечина, Андреас Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во атлетика во сала што се одржува во Глазгов. Трајковски во првите три серии имаше најдобро постигнување од 7 метри и 73 сантиметри и за ...

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

24 Вести - 02.03.2024

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. место во дисциплината скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во шкотскиот град Глазгов. Трајковски прескокна 7.73 метри што е за шест сантиметри послаб ...

Трајковски го освои 12. место во скок во далечина на СП во сала

МКД - 02.03.2024

Македонскиот атлетичар, Андреас Трајковски, го освои 12. место во скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска. Најдолгиот скок на Трајковски беше 7,73 метри, што е за шест сантиметри послабо од македонскиот ...

Македонскиот атлетичар Трајковски се пласираше на 12. место на Светското атлетско првенство во сала во Глазгов

Република - 02.03.2024

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. место во дисциплината скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во шкотскиот град Глазгов. Трајковски прескокна 7.73 метри што е за шест сантиметри послаб ...

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

MakPress - 03.03.2024

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. место во дисциплината скок во далечина на Светското првенство во сала кое се одржува во шкотскиот град Глазгов. Трајковски прескокна 7.73 метри што е за шест сантиметри послаб ...

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во Глазгов

Курир - 03.03.2024

Македонскиот претставник го освои 12-то место на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска, и тоа со скок што беше шест сантиметри послаб од неговиот личен и државен рекорд.

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во Глазгов

Нетпрес - 03.03.2024

Македонскиот претставник го освои 12-то место на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска, и тоа со скок што беше шест сантиметри послаб од неговиот личен и државен рекорд.

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во Глазгов

365 - 03.03.2024

Македонскиот претставник го освои 12-то место на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска, и тоа со скок што беше шест сантиметри послаб од неговиот личен и државен рекорд.

Трајковски го освои 12. место на Светското првенство во Глазгов

Пулс24 - 03.03.2024

Македонскиот претставник го освои 12-то место на Светското првенство во сала кое се одржува во Глазгов, Шкотска, и тоа со скок што беше шест сантиметри послаб од неговиот личен и државен рекорд.