TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинар откри зошто Мерима прозборе за Лечиќ

Локално - 08.04.2021

Александар Ѓуричиќ, новинар и уредник во магазинот „Недељник“, во емисијата „Меџу нама“ раскажа како актерката Мерима Исаковиќ го обвини Бранислав Лечиќ за обид за силување во интервјуто што го даде за споменатиот магазин.

Престана дури кога повратив на себе, чувствував страшна болка – шокантна исповед на Мерима Исаковиќ за Лечиќ

ММС

Како млада доживеала несреќа која ѝ го променила животот: Која е Мерима Исаковиќ, која тврди дека била жртва на Бранислав Лечиќ?

Хаштаг

Престана кога повратив - Не се обидувај да врескаш, никој нема да те чуе: Сведочењето на Мерима детално го опишува нападот на Лечиќ врз неа!

Фактор

Знаеш ли кој сум јас, треба да ти е чест што те посакувам: Уште една позната актерка го обвини Лечиќ за силување

Женски магазин

(ВИДЕО+ФОТО) После несреќата останала во количка: Која е глумицата која го обвинила Лечиќ за силување?

Екран

Уште една актерка го обвини Бранислав Лечиќ за силување: „Почувствував како ме крши, секоја коска ме болеше“

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Некогаш многу популарната и надежна југословенска актерка Мерима Исаковиќ, која доживеа тешка несреќа на 21 година и остана неподвижна, одигра голем број успешни улоги, сега се присети на деталите поврзани со Бранислав Лечиќ и откри дека актерот ја ...

По изјавата дека ја силувал се огласи актерката Мерима: Не ја познавам Даниела, но ќе сведочам каква личност е Лечиќ

Press24

Лечиќ без коментар за обвинувањата на Исаковиќ

Локално

Уште една актерка го обвини Лечиќ за силување: Имав 18 години, чувствував како ме крши

Либертас

Уште една актерка го обвини Лечиќ за силување: Имав 18 години, чувствував како ме крши

+инфо

Бранислав ме силуваше на 18 години: Уште една актерка со шокантно признание

Мастило

Даниела Штајнфелд се огласи по обвинувањата на Мерима Исаковиќ дека Лекиќ ја злоставувал: Ти благодарам што го одржа зборот

Хаштаг

Press24 Екран Локално Вистина.мк Локално

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

MakPress - 08.04.2021

Во списанието „Недељник“, српската глумица Мерима Исаковиќ открива дека и таа била силувана од глумецот Бранислав Лечиќ пред повеќе од 40 години. Мерима Исаковиќ беше можеби една од најталентираните актерки во поранешна Југославија, но нејзината ...

И Мерима Исаковиќ тврди дека ја силувал Бранислав Лечиќ пред повеќе од 40 години

Фокус

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

Либертас

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

Бриф

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

Вечер Прес

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

Опсервер

Мерима Исаковиќ тврди дека пред 43 години била силувана од Бранислав Лечиќ

iPortal

Expres

Уште една жртва: Бранислав Лечиќ пред 43 години ја силувал актерката Мерима Исаковиќ кога имала 18 години

Frontline - 08.04.2021

Една од најголемите млади актерски sвезди на поранешна Југославија, а денес клинички невропсихолог Мерима Исаковиќ, го обвини актерот Бранислав Лешиќ во признание за „Неделник“ дека ја силувал пред 43 години, пренесува „Слободен печат“ .

Уште една жртва: Бранислав Лечиќ пред 43 години ја силувал актерката Мерима Исаковиќ кога имала 18 години

Слободен Печат

Нов СКАНДАЛ го тресе актерот Лечиќ: И актерката Мерима Исаковиќ силувана пред 43 години

Локално

Бранислав Лекиќ ме с**уваше пред 43 години, призна една од најголемите актерски ѕвезди на Југославија

Нетпрес - 08.04.2021

Денес психолог, а некогаш една од најголемите млади актерски ѕвезди во поранешна Југославија, Мерима Исаковиќ во текст за магазинот „Неделник“го обвини актерот Бранислав Лекиќ дека ја силувал пред 43 години.

Една од најголемите актерски ѕвезди на Југославија призна: Бранислав Лекиќ ме с**уваше пред 43 години

Курир