TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед – ПСЖ: „Ѓаволите“ им спремаат стапица на „светците“

Спортски - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед е домаќин на ПСЖ во првиот 1/16 финален натпревар во фудбалската Лига на Шампиони. ПСЖ до пред некој ден беше фаворит, но откако стана јасно дека ќе настапи без Кавани и Нејмар, се сменија улогите.

Л’Екип најавува: Ова се почетните состави за пресметката на Олд Трафорд (ФОТО)

24Фудбал - 12.02.2019

Возбудувањата во осминафиналето од елитното европско клупско натпреварување стартуваат со една мега пресметка на Олд Трафорд, каде силите ќе ги одмерат Манчестер јунајтед и ПСЖ. Стартуваат големите возбудувања во елиминационата фаза од Лигата на ...

Ибрахимовиќ посочи кој тим ја има фаворитската улога во двомечот меѓу Јунајтед и ПСЖ

Дерби - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ во овој момент настапува за американскиот тим ЛА Галакси и одлучи да остане во овој клуб без оглед на тоа што имаше неколку примамливи понуди од Европа, а во последните неколку часа легендарниот шведски напаѓач се најде во ...

Нејмар се откажа од враќање во Шпанија: Бразилецот сака трансфер во Англија!?

Sport 1 - 12.02.2019

Нејмар е надвор од фудбалските терени поради повреда, па нема да може да му помогне на ПСЖ на гостувањето во Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони, а денеска во англиските медиуми актуелна беше темата за негово заминување од Париз.

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Курир - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...

Ибра: Јунајтед или ПСЖ? Кој и да победи, јас сум победник!

Gol.mk - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед и ПСЖ со супер-дерби дуел ќе ги отворат осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, а коментар за оваа средба даде шведскиот голгетер Златан Ибрахимовиќ . Ибра во минатото настапуваше и за ПСЖ и за Манчестер Јунајтед.

Случајност или не: Воочи мечот на „Олд Трафорд“ Нејмар се поврзува со премин во Јунајтед

Спортклуб - 12.02.2019

Англиските медиуми денес пласираа помалку сензационална вест која вели дека Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок сака да лансира трансфер бомба. Според истите информации, приоритет број еден за Јунајтед е дефанзивец, но исто така сака да се ...

Знаете ли кој е најдобар стрелец во осминафиналето од Лигата на шампионите?

Спортски - 12.02.2019

За сите љубители на фудбалот денес е посебен ден – се враќа Лигата на шампионите! Со вечерашните натпревари Рома – Порто и Манчестер Јунајтед – ПСЖ стартува осминафиналето. Најголемо внимание секако привлекува натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и ...

Ибрахимовиќ издоминира со својата изјава пред Манчестер Јунајтед – ПСЖ

Спортклуб - 12.02.2019

Вечерва на програмата е првите 1/8 финални мечеви од Лигата на шампионите, меѓу кои сигурно најинтересна ќе е онаа на „Олд Трафорд“ поемѓу Манчестер Јунајтед и ...

Дракслер: Ни претстои тактичка борба со Манчестер

А1 On - 12.02.2019

Во пресрет на првиот дуел од осминафиналната пресметка со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на Пар Сен-Жермен изјави дека очекува тежок натпревар со многу тактичко надмудрување.

Време е за ЛШ: Осоколениот Јунајтед на мегдан со „осакатениот“ ПСЖ

Gol.mk - 12.02.2019

Време е, Лигата на шампионите повторно се враќа на малите екрани. И тоа не со било каков дуел, туку со вистинско дерби, меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен, двата фудбалски гиганти кои ќе имаат чест да ги отворат осминафиналните средби.

Манчестер јунајтед во јуни го носи Луис Суарез?

Екипа - 12.02.2019

Манчестер јунајтед подготвува понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез. Во таборот на „црвените ѓаволи“ не се задоволни од игрите на Лукаку, па сега се фокусираат на засилување во нападот.

Јунајтед влезе во битката за Рабио

Локално - 12.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Адриен Рабин може да премине во Манчестер Јунајтед. Според AS, 23-годишниот Французин е главната трансфер цел на „црвените ѓаволи“. Договорот на Рабио со ПСЖ истекува летото.

Тухел не знае каде му е главата: ПСЖ има две опции против Манчестер јунајтед (ФОТО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Тренерот на францускиот клуб, Томас Тухле на „Олд Трафорд“ нема да може да смета на своите најдобри фудбалери Едисон Кавани и Нејмар. Тухел не може да смета ниту на десниот бек Томас Мунир, а во француските медиуми се шпекулира дека ПСЖ ќе игра со ...

Ди Марија: Фала му на Бога што навремено го напуштив Јунајтед

Gol.mk - 12.02.2019

Со дербито меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ, вечерва ќе започнат осминафиналните натпревари од најквалитетното клупско натпреварување на УЕФА, Лигата на шампионите. На „Олд Трафорд“ разиграните „ѓаволи“ ќе го пречекаат ранетиот ПСЖ, кој по повредите на ...

Враќање на ЛШ со мега-дуел: Што може Мбапе „сам“ на „Олд трафорд“?

Екипа - 12.02.2019

Два месеци по последниот натпревар од групната фаза, вечерва продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите, и тоа со мега-пресметката меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Без дилеми, по извлекувањето на двојките за осминафиналето „светците“ од Париз ...

Тухел: ПСЖ секогаш игра офанзивно, очекувам храбар и агресивен Јунајтед

AKO - 12.02.2019

Томас Тухел смета дека шансите на ПСЖ за успех против Јунајтед на гости се 50-50, тренерот на шампионот на Франција не може да смета на услугите на Кавани и Нејмар и јасно е дека тоа ќе влијае на играта на екипата.

Јунајтед на лето тргнува по потписот на Рабио

Точка - 12.02.2019

Како што пренесуваат англиските медиуми, голема е веројатноста идното лето, францускиот играч за врска Адриен Рабио да се пресели на „Олд Трафорд“. Како што е познато, 23-годишниот Адриен Рабио одби да го продолжи својот договор со ПСЖ, па на лето ...

Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Луис Суарез

Спортски - 12.02.2019

Манчестер Јунајтед наводно спреман понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез. Се чини дека во Јунајтед не се задоволни од игрите на Лукаку и ќе дадат се од себе да го засилат нападот, а прва мета е Луис ...

Мбапе и ослабените ПСЖ во „лов на ѓаволи“ на „Олд Трафорд“

TopSport - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Дракслер: Ни претстои тактичка борба со Манчестер

Опсервер - 12.02.2019

Во пресрет на првиот дуел од осминафиналната пресметка со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на Пар Сен-Жермен изјави дека очекува тежок натпревар со многу тактичко надмудрување.

Тухел некомплетен во Манчестер, но порача дека нема да отстапи од зацртаното

Спортклуб - 12.02.2019

Томас Тухел вечерва гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед, во рамките на првиот осминафинален меч. Познато е дека ПСЖ ќе патува некомплетен за Манчестер, бидејки поради повре да во тимот ќе нема неколку исклучително важни играчи.

Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Нова ТВ - 12.02.2019

ПСЖ ќе мора без двајца од тројцата главни играчи во вечерашниот дуел со Манчестер јунајтед, прв осминафинален во фудбалската Лига на шампиони. По Нејмар, како опција отпадна и Единсон Кавани што, секако, е непријатна вест за менаџерот Томас Тухел.

Тухел: Да се игра сега против Јунајтед, тоа е….

Дерби - 11.02.2019

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од дуелите со која ќе биде отворена е оној меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. „Светците“ пред неколку месеци, односно откако се извлекоа паровите важеше за голем фаворит во овој ...

Тухел: Предизвик е токму сега да се игра против Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Tренерот на ПСЖ Томас Тухел на пресконференцијата пред утрешниот меч против Манчестер Јунајтед подели комплименти за противникот и ги оцени шансите на неговиот тим за пласман во четвртфиналето на ЛШ Дуелот на „Олд Трафорд" е дерби на колото, а ПСЖ ...

Ди Марија: Му благодарам на Бога што си отидов од Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Пари Сен Жермен ќе ги одмери силите со Манчестер Јунајтед во рамките на Лигата на шампионите, а во разговор за очекувањата од мечот Анхел ди Марија раскажа за тешкиот период на „Олд Трафорд" Утре на „Олд Трафорд" Манчестер Јунајтед ќе го пречека ПСЖ ...

Тухел одби да го повика Рабио и покрај кризата со повреди на ПСЖ

TopSport - 11.02.2019

Адриен Рабио нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за мечот од Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ и покрај тоа што францускиот шампион ќе биде без повредените Нејмар, Единсон Кавани и Томас Муние.

Евра го почитува ПСЖ, но испрати жестока порака до Погба, Де Геа, Оле, Рашфорд, Марсијал!

Спортклуб - 11.02.2019

Во жестоко навивачко издание, вечерва Патрис Евра им испрати интересно видео на своите навивачи од Манчестер и на актуелните играчи од клубот во кој играше и освојуваше титули во минатото.

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Слободен Печат - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е ...

Ди Марија за Јунајтед: Таму не ми дадоа да бидам најдобар

Макфакс - 11.02.2019

Анхел ди Марија ќе се врати на „Олд Трафорд“ утре, но не како фудбалер на „црвените ѓаволи“ и Аргентинецот проговоре за „лошото“ веме кое го помина во Манчестер јунајтед. Фудбалерот на ПСЖ пристигнува во Англија за дуел од осминафиналето на Лигата ...

Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

Спортски - 11.02.2019

Маруан Фелаини минатиот месец го напушти Манчестер Јунајетд и се пресели во кинескиот Шандон Лунин. Белгиецот изјави дека во летото бил на чекор од трансфер во ПСЖ, но Мурињо го убедил да остане на „Олд Трафорд“.

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Sport M - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед

1tv - 11.02.2019

Францускиот фудбалски првак се соочува со сериозни проблеми пред утрешниот натпревар против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите на УЕФА. Откако стана јасно дека Томас Тухел ќе мора да се снаоѓа без услугите на Нејмар и на ...

Тухел бара план Д

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед. Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против ...

Мбапе и ослабениот ПСЖ во лов на ѓаволи на „Олд Трафорд“

Макфакс - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

MTM - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд" од 21 часот.

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Слободен Печат - 12.02.2019

Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ѓаволи" можат да победат секој поради формата во која се наоѓаат во последно време. Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите ...

ЛШ: ПСЖ гостува во Манчестер

Сител - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

А1 On - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд“ од 21 часот.

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

Независен - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...

Мбапе и ослабените ПСЖ во „лов на ѓаволи“ на „Олд Трафорд“

24Инфо - 12.02.2019

Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и разиграните Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

Ибра за Јунајтед – ПСЖ: Кој и да продолжи понатаму, јас сум победник

А1 On - 12.02.2019

Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. Според Швеѓанецот, ПСЖ имаат мала предност, иако „црвените ...