Пирло: Од ова наше издание против Интер, полошо – не можевме

Gol.mk - 18.01.2021

Андреа Пирло , тренерот на Јувентус , очекувано беше незадоволен од играта на своите избраници во дерби-дуелот против Интер кој „бјанконерите“ го загубија (0-2) и направија голем чекор назад во битката за титулата.

Конте: Победивме тим на шампиони кој девет години доминира во Италија

Gol.mk

Пирло: Не можевме да одиграме полошо

Дерби

Дриблинг

Sport M

Интер го победи Јувентус на начин на каков што го нема победено 11 години во Серија А (ВИДЕО)

24Фудбал

Интер е зрел за титула, „нероазурите“ го срушија шампионот на „Џузепе Меаца“ (видео)

OhridNews

SportSport Gol.mk Слободен Печат TopSport Sport 1 Спортклуб Дерби Спортманија

Едно перфектно полувреме беше доволно за најубедлив триумф на Наполи против Фиорентина (видео)

Спортманија - 17.01.2021

Сите четири удари кон голот на Виолетовите во првиот дел завршија во мрежата на Драговски, Елмас ги одигра последните дваесетина минути од мечот Наполи ја запиша наубедливата победа против Фиорентина во својата историја со 6-0, освојувајќи ги трите ...

Слободен Печат

Гол-шоу на избраниците на Гатузо: Наполи со „шестка“ ја потопи Фиорентина (ВИДЕО)