TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камерон Диаз се повлекува од глумата

Алсат-М - 13.03.2018

Една од најпознатите холивудски актерки на средната генерација Камерон Диаз одлучи да се повлече од светот на филмот. Четириесет и пет годишната актерка сака да им се посвети на домот и семејниот живот со нејзиниот сопруг, 39-годишниот музичар Бенџи ...

Холивудската глумица: "Мојата кариера завршува, ќе му се посветам на сопругот"

Точка - 13.03.2018

Холивудската глумица, Камерон Дијаз неодамна изјави дека таа не сака да има потомство, односно не би сакала да има деца. Но, овој пат донесе уште една одлука. Таа става крај на својата кариера како глумица и ќе се посвети на шест години помладиот ...

Камерон Дијаз се пензионира од глумата

+инфо - 13.03.2018

Иако има само 45 години, холивудската миленичка Камерон Дијаз, тврдат странските медиуми, рекла дека завршила со филмската индустрија. Американската актерка Камерон Дијаз (45), одлучила да паузира со глумата за да му се посвети на семејниот живот, ...

Најсимпатичната русокоса во Холивуд се повлекува за да биде домаќинка (фото)

Канал5 - 13.03.2018

Една од најпознатите холивудски актерки – Камерон Дијаз се повлекува од „фабриката на соништата“ за да се посвети на домот и сопругот Бенаџим Меден. Нејзината пријателка Селма Блер изјавила дека Камерон и кажала дека завршила со филмската индустрија ...

Камерон Дијаз се повлекува од актерството

Кајгана - 13.03.2018

Една од најпознатите и воедно најбараните холивудски актерки, Камерон Дијаз, одлучи да се повлече од светот на актерството. Камерон Дијаз за тоа има едноставна причина – сака да му се посвети на домот и семејниот живот.

Камерон Диаз се повлекува од Холивуд

Идивиди - 13.03.2018

Според тврдењата на нејзината блиска пријателка Селма Блер, Камерон Диаз решила да се повлече од актерството. Селма, веста ја откри случајно, додека зборуваше дека филмот во кој глумеа заедно „The Sweetest Thing“ ќе добие свое продолжение.

Камерон Дијаз: Толку од мене

МКД - 12.03.2018

„Толку од мене“, рекла Камерон Дијаз и најавила дека веќе нема да глуми. Дијаз глумеше во десетици филмови од нејзината прва голема улога во „Маската“, но се чини дека повеќе не сака да го гледа своето име на билбордите.

Камерон Дијаз донесе одлука, обожавателите разочарани

Курир - 12.03.2018

Една од најпознатите и најбараните холивудски актерки одлучи да се повлече од светот на филмот. Камерон Дијаз има едноставна причина за тоа – сака да се посвети на домот и семејниот живот.

Камерон Диаз се пензионира од актерството за да се посвети на приватниот живот

Црнобело - 12.03.2018

Камерон Диаз наводно се пензионира од актерството, според нејзината блиска пријателка, Селма Блер. Таа изгледа случајно ја откри веста при разговор за продолжение на нивниот заеднички филм „The Sweetest Thing“.

Ужива во новото поглавје: Камерон Диаз на актерството му кажа збогум засекогаш

Женски магазин - 12.03.2018

Холивудската убавица која ја памтиме од филмовите како што се „Чарлиевите ангели“ и „Сите се луди за Мери“ последен пат глумеше пред четири години. И додека многумина негодуваа како тоа е само краткотраен период во кој Камерон Диаз сака да се проба ...

Камерон Диаз престанува со актерската кариера

А1 On - 13.03.2018

Една од најпознатите холивудски актерки на средната генерација Камерон Диаз одлучи да се повлече од светот на филмот. Четириесет и пет годишната актерка сака да им се посвети на домот и семејниот живот со нејзиниот сопруг, 39-годишниот музичар Бенџи ...

Камерон Дијаз се пензионира од глумата

МК News - 13.03.2018

Американската актерка Камерон Дијаз (45), одлучила да паузира со глумата за да му се посвети на семејниот живот, пишуваат светските медиуми. Ја издаде другарката Камерон Дијаз наводно се пензионира од актерството, според нејзината блиска пријателка ...

Камерон Диаз се повлекува од Холивуд

Локално - 13.03.2018

Според тврдењата на нејзината блиска пријателка Селма Блер, Камерон Диаз решила да се повлече од актерството. Селма, веста ја откри случајно, додека зборуваше дека филмот во кој глумеа заедно „The Sweetest Thing“ ќе добие свое продолжение.

(ФОТО) Згодната русокоса шокирала со изјавата: „Толку од мене, завршив со глумата!“

Екран - 12.03.2018

Но, и покрај сите овие изјави и коментари, Блер истакнала дека нејзината колешка едноставно сака да се посвети на животот со сопругот Бенји Маден. „Толку од мене“, рекла Камерон Дијаз и најавила дека повеќе нема да глуми.

„Чарлевиот ангел“ одлучи да стане домаќинка

ЗаЗабава - 13.03.2018

Камерон Дијаз има едноставна причина за одлуката да се повлече од светот на филмот– сака да се посвети на домот и семејниот живот. За да се посвети во целост на семејниот живот со шест години помладиот сопругот Бенџи Мајден, Камерон сака да биде ...

Камерон Диаз се пензионира од актерството

Репортер - 12.03.2018

Камерон Диаз наводно се пензионира од актерството, според нејзината блиска пријателка, Селма Блер. Таа изгледа случајно ја откри веста при разговор за продолжение на нивниот заеднички филм „The Sweetest Thing“.

Камерон Дијаз се пензионира од глумата

Хитпортал - 14.03.2018

Американската актерка Камерон Дијаз (45), одлучила да паузира со глумата за да му се посвети на семејниот живот, пишуваат светските медиуми. Камерон Дијаз наводно се пензионира од актерството, според нејзината блиска пријателка Селма Блер.

Камерон Дијаз се повлекува од филмот

Независен - 13.03.2018

САД - Славната холивудска актерка Камерон Дијаз се повлекува од филмот. „Толку од мене“, изјавила за медиумите Дијаз. Дијаз глумеше во десетици филмови од нејзината прва голема улога во „Маската“, но се чини дека повеќе не сака да го гледа своето ...