TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Филип Гачевски со порака за Силекс, Господ е голем, Вардар е најдобар клуб во Македонија

Фактор - 14.05.2022

Вардар го победи Кораби, но Силекс и Воска одиграа нерешено, со ова црвено-црните останаа второлигаши и следната сезона. Голманот на Вардар, Филип Гачевски со статус на Фејсбук му порача на Силекс, Господ е голем..

Гачевски огорчен: Македонскиот фудбал умре во Кратово, но Господ е голем (Фото)

Дерби

Вардар остана во втора лига, Воска и Беласица одат во бараж

24Фудбал

Ништо од помошта од Силекс, Вардар остана второлигаш – Воска и Беласица во бараж!

Sport 1

Вардар победил во Дебар, а на сајтот на ФФМ стои дека натпреварот е завршен 1-1 (Фото)

Спортманија

Еуфорија: Воска испиша историја, како дебитант во ВМФЛ- ЗАПАД заврши втора пред Вардар! (ФОТО)

SportMedia

ВМФЛ-ЗАПАД: Воска стигна до бод во Кратово, Вардар останува второлигаш

Фактор

SportMedia Спортманија SportMedia SportMedia Gol.mk МакФудбал Sport 1 Спортски

Вардар останува второлигаш, Воска Спорт и Беласица во бараж за Прва лига

Слободен Печат - 14.05.2022

Вардар успеа денеска во последното 27 коло од Втората лига – Запад да триумфира на Градскиот стадион во Дебар против Кораби со резултат 1:2. Но, тоа не беше доволно за скопските „црвено-црни“ да обезбедат бараж за влез во Првата лига, бидејќи им ...

Охрид останува второлигаш, Воска Спорт во баражот за прва лига

OhridNews

Цицмиловиќ: Заслужен бараж на Воска, успехот е на играчите

Gol.mk

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Вардар останува второлигаш, Воска во баражот за Прва лига!

Екипа

ВМФЛ-Исток: Беласица впиша клучни три бода и ќе игра бараж за ПМФЛ! (ВИДЕО)

Gol.mk

Вардар останува во Втора лига, Воска ќе игра историски бараж за влез во Првата лига

Дерби

ВМФЛ-Запад: Вардар останува второлигаш, Воска е во баражот! (ВИДЕО)

Gol.mk

Спортклуб МакФудбал TopSport МакФудбал OhridNews Точка Сител

ВИДЕО: Газда Нефи леташе во воздух по историското второ место на Воска

Gol.mk - 14.05.2022

Екипата на Воска Спорт ќе игра во баражот за првпат во својата историја. Тимот одигра реми кај Силекс (1-1) и ја одбрани предноста во однос на Вардар. Еден бод остана разликата меѓу охриѓани и „црвено-црните“ по крајот на сезоната.

Воска му покажа „двојка“ на Вардар, а Нефи Усеини „леташе во воздух“ (ВИДЕО)

МакФудбал

(ВИДЕО) Воска среде Кратово со навивачите славеше историски резултат – Нефи Усеини леташе во воздух

Спортклуб

Кочани остана без второлигаш, познати 12 од 16-те екипи за следната сезона!

Sport 1 - 14.05.2022

Кочани и Дебар останаа без второлигаши за единствената Втора лига, после денешното финале во оваа сезона во двете конкуренции во второлигашкото натпреварување, па 12 од 16-те учесници во идната сезона веќе се познати.

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Беласица ќе игра во баражот за враќање во Првата лига

Екипа

ВМФЛ – ИСТОК: Беласица става “печат“ на баражот, Слога (В) се надева на чудо…

SportMedia

ВМФЛ – ИСТОК: Пехарот за Победа, Беласица во БАРАЖ!

SportMedia - 14.05.2022

И на истокот се одиграа мечевите од последното коло. Немаше дилеми, Победа го потврди првото место, доби пехар за триумфот во ВМФЛ – ИСТОК во Виница, и победи со 1:2.ж Беласица со 1:3 славеше во Гевгелија кај Кожуф со што обезбеди бараж за пласман ...

ВМФЛ-ИСТОК: Беласица во бараж за ПМФЛ

Фактор

Втора лига Исток: Беласица ја освои Гевгелија за место во баражот, Победа слави во Виница

МакФудбал - 14.05.2022

Беласица е второпласираниот тим во Втората лига Исток и ќе игра во баражот за пополнување на прволигашкото друштво. Тимот на Александар Стојанов денеска оствари сигурен триумф (1-3) на гости во Гевгелија против Кожуф.

Втора лига Исток: Победа слави титула во Виница, Беласица оди по бараж во Гевгелија

МакФудбал - 14.05.2022

Победа Прилеп е нов прволигаш и во последното коло ќе оди растоварено на гости во Виница. До пред две кола се сметаше дека тоа ќе биде битка за првото место, но Слога потклекна во завршницата и со поразот во Струмица ја остави Беласица во ...