TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Минатата година за Tesla беше прва со позитивен биланс

Automedia - 28.01.2021

Американскиот производител на електрични автомобили Tesla лани првпат работеше со заработка. Но, таа не доаѓа од продажбата на возила. Електро-пионерот Tesla го заврши шестиот квартал во низа со позитивен биланс и првпат во историјата постигна ...

Tesla Model S добива затегнат дизајн, уште поекстремни перформанси и тотално футуристички ентериер!

CARClub - 28.01.2021

Tesla конечно го претстави освежувањето за Model S – кој добива ревидиран дизајн на екстериерот, нови опции за погонот, како и радикално-изменет ентериер! Ајде прво за кабината, бидејќи таму измените се најрадикални – централната конзола добива нов ...

Илон Маск и Џеф Безос се напаѓаат за сателитскиот бизнис

Телефони.мк - 28.01.2021

SpaceX и Amazon се компании на двајцата најбогати луѓе на светот - Илон Маск и Џеф Безос. Двајцата се препукуваат за сателитскиот интернет, обвинувајќи се еден со друг за „гушење на конкуренцијата“.

Маск со едно прашање ги детектира лагите на неговите кандидати за работа – неговиот метод e научно потврден

Точка - 28.01.2021

Илон Маск еднаш открил како ги разоткрива луѓето кои што лажат во интервјуата за работа. „Зборувајте ми за некои од најтешките проблеми на кои што сте работеле и како сте ги решиле“, е задачата која што Маск им ја поставува на кандидатите во ...

Илон Маск ја крсти компанијата ТЕСЛА по генијот, а всушност го сака Томас Едисон

Фактор - 28.01.2021

Чудо од човек!!! Откако Стив Џобс го напушти светот, многумина се свртеа кон Илон Маск како новиот, најголем визионер на денешната технолошка индустрија. Неговите напори да се појави неговата компанија Тесла на пазарот се исплатија повеќе пати.

Илон Маск има „детектор за лаги“ на интервју, сега е научно потврден

Кајгана - 28.01.2021

Илон Маск еднаш откри дека може да детектира дали некој го лаже на интервју за работа. „Кажете ми за некои од најтешките проблеми на кои сте работеле и како сте ги решиле“, е задача што Маск ја поставува за кандидатите во интервјуата за работа, и ...

„Тесла“ привршува со дизајнот на „кибер-камионот“

А1 On - 28.01.2021

Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат годинава. – Веќе нема повторување на ниво на централната изработка… Го поправивме ...

Илон Маск има прашање со кое ги разоткрива лажговците на интервју за работа

Денар - 28.01.2021

Илон Маск во една прилика откри како разоткрива дали некој го лаже на интервју за работа. „Раскажете ми за некои од најтешките проблеми на кои сте работеле и како сте ги решиле“, е задача што Маск ја поставува за кандидатите во интервјуата за ...

Отровни стрели меѓу Безос и Маск поради сателитите

Нетпрес - 27.01.2021

Компаниите „SpaceX“ и „Amazon“, кои ги водат двајцата најбогати луѓе на планетата, Илон Рив Маск и Џеф Безос, си префрлуваат околу ривалските проекти за сателитски интернет, меѓусебно обвинувајќи се за „гушење на конкуренцијата“, пренесуваат во ...

Маск и Безос во кавга поради сателитскиот интернет

Канал5 - 27.01.2021

Спејс Икс и Амазон, во сопственост на двајцата најбогати луѓе во светот, Илон Маск и Џеф Безос, се во расправија околу ривалските сателитски интернет-проекти, обвинувајќи се за „гушење на конкуренцијата“, објавија медиумите.

Маск и Безос се препукуваат: Кој е крал на сателитскиот интернет?

Кајгана - 27.01.2021

Сателитите во ниска орбита (LEO) за широкопојасен пристап до интернет покажуваат знаци на голем потенцијал. Тоа може да им заштеди милијарди долари на потрошувачите, но и да им донесе милијарди на оние кои управуваат со сателитите.

Кварталниот извештај на Тесла може да му донесе уште седум милијарди долари на Маск

Бизнис Вести - 27.01.2021

Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште најмалку седум милијарди долари на главниот извршен директор на компанијата Илон Маск.

Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

А1 On - 27.01.2021

Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес. – Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не знаете дали ќе ...

Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

Опсервер - 27.01.2021

– Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес. – Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не знаете дали ...

Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

Либертас - 27.01.2021

– Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес. – Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не знаете дали ...

Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

MakPress - 27.01.2021

Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес. – Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не знаете дали ќе ...

Најмалку 7 нови милијарди долари за Маск по објaвувањето на резултатите на Тесла

+инфо - 27.01.2021

Откако испорача речиси 500 илјади автомобили во 2020 година, експертите од компанијата за годинава очекуваат испорака на околу 900 илјади возила. Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште ...

Кварталниот извештај на Тесла може да му донесе уште седум милијарди долари на Маск

24Инфо - 27.01.2021

Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште најмалку седум милијарди долари на главниот извршен директор на компанијата Илон Маск.

Меј Маск: Илон беше генијалец уште на тригодишна возраст

Банкарство.мк - 27.01.2021

Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал само три години. Таа говореше за неговата генијалност во интервју за „ CBS “. „Кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не ...

Кварталниот извештај на Тесла може да му донесе уште седум милијарди долари на Маск

Опсервер - 27.01.2021

Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште најмалку седум милијарди долари на главниот извршен директор на компанијата Илон Маск.

Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

iPortal - 27.01.2021

Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес. Maye Musk in 2015.jpg – Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ ...

Кварталниот извештај на Тесла може да  му донесе уште седум милијарди долари на Маск

Вечер Прес - 27.01.2021

Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште најмалку седум милијарди долари на главниот извршен директор на компанијата Илон Маск.

Кварталниот извештај на Тесла може да му донесе уште седум милијарди долари на Маск

MakPress - 27.01.2021

Кварталниот извештај на компанијата Тесла, кој ќе биде објавен подоцна денеска, може да му донесе уште најмалку седум милијарди долари на главниот извршен директор на компанијата Илон Маск.

„Тесла“ привршува со дизајнот на „кибер-камионот“

Опсервер - 28.01.2021

Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат годинава. – Веќе нема повторување на ниво на централната изработка… Го поправивме ...

Илон Маск: „Кибер-камионот“ е веќе готов и ако имаме среќа испораќите може да почнат годинава

Курир - 28.01.2021

Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат годинава. – Веќе нема повторување на ниво на централната изработка… Го поправивме ...

„Тесла“ привршува со дизајнот на „кибер-камионот“

Вечер Прес - 28.01.2021

Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат годинава. – Веќе нема повторување на ниво на централната изработка… Го поправивме ...

„Тесла“ привршува со дизајнот на „кибер-камионот“

MakPress - 28.01.2021

Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат годинава. – Веќе нема повторување на ниво на централната изработка… Го поправивме ...

Зошто Илон Маск делува како да му е „непријатно“ за време на јавни говори и интервјуа?

Црнобело - 26.01.2021

Илон Маск неодамна стана најбогат човек на светот , но ситуацијата постојано се менува. И покрај огромното искуство зад себе и сето она што го има постигнато и направено, честопати се поставува прашањето - зошто кога дава интервјуа, изгледа како да ...