TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умтити ризикува операција, се враќа на терените дури следната година?

Gol.mk - 12.10.2018

Францускиот интернационалец во дресот на Барселона, Самуел Умтити нема да настапи до крајот на годината поради повреда на коленото, објавија каталонските медиуми. Умтити се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, не настапи против ...

ШОК за Барса: Го загуби Умтити до крајот на годината!

Спортски - 11.10.2018

Францускиот стопер, Самуел Умтити пред крајот на овој месец доживеа сериозна повреда на коленото, поради што ќе ги пропушти натпреварите против Атлетик Билбао, Тотенхем и Валенсија. Според последните вести од Шпанија, на Умтити му предстои ...

Продолжува паузата за играчот на Барселона

Спортклуб - 11.10.2018

Играчот од одбраната на барселона Самуел Умтити пропушти веќе три натпревари пореда повреда на колената. Тоа беа дуелите со Атлетик Билбао, Тотенхем и Валенсија, но според најновите вести од Шпанија за Французинот нема подолг период да биде на ...

Барселона може да го изгуби Умтити до крајот на годината

Стандард - 11.10.2018

Дефанзивецот Самјуел Умтити може да се подложи на операција на коленото што ќе го извади од игра до крајот на годината, објавија шпанските медиуми. Дефанзивецот на Барселона страда од повреда која не се третира како што се очекуваше, и ова може да ...

Барселона без Умити до крајот на годината

Сител - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Умтити го пропушта и Ел Класико?

24Фудбал - 11.10.2018

Дефанзивецот веќе 13 денови е вон комбинација за настап во редовите на Каталонците, тој веќе пропушти три натпревари, а се чини дека враќањето на терените за него ќе се одложи за подолг период од претходно очекуваното.

Барселона без Умити до крајот на годината

Курир - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Умтити поради повреда ќе паузира до крајот на годината

Sport M - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Барселона без Умтити до крајот на годината

Локално - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Барселона без Умити до крајот на годината

Република - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Барселона без Умити до крајот на годината

Либертас - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Барселона без Умити до крајот на годината

А1 On - 11.10.2018

Самуел Умтити, најверојатно нема да игра до крајот на годината поради повреда на коленото, пишува каталонски Спорт. Францускиот стопер се повреди на натпреварот против Леганес на 26 септември, поради што ги пропушти дуелите со Билбао, Тотенхем и ...

Нов шок за Барселона, до крајот на годината остана без...(фото)

MTM - 11.10.2018

Еден од централните дефанзивци на Барселона ги заврши настапите до крајот на годината поради повреда. Се работи за францускиот репрезентативец Самуел Умтити, кој потешко го повреди коленото.