TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тимур Дибиров се најде во идеалниот тим на колото во ЛШ

СуперСпорт - 11.02.2019

Вардар успеа да слави на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампиони (ЛШ), а голема заслуга за триумфот имаше Тимур Дибиров, кој постигна дури седум голови. Токму одличниот настап на Русинот му овозможи да се најде во идеалниот тим на 11.

ДОБРА ВЕСТ: Борозан и Мораес во комбинација за Веспрем

SportMedia - 11.02.2019

Второто место во Групата А, Вардар ќе успее да го одбрани од главните конкуренти, доколку и во сабота го совлада Веспрем на домашен терен. Добри вести доаѓаат од таборот на Вардар. Роберто Гарсија Парондо во подготовките за дуелот со Веспрем на ...

Тимур Дибиров во тимот на колото (ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Тимур Дибиров беше најдобар во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар, вардаровото крило се најде и во тимот на колото во Лигата на шампионите. Со седум голови Дибиров беше најефикасен во тимот на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар каде ...

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет гола на колото (ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Вардар славеше голема победа на гостувањето кај Рајн Некар, а еден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс.

„БИТКА“ И НА ТРИБИНИТЕ: Веспрем со 200 навивачи ги предизвикува „Комити“

SportMedia - 11.02.2019

Сите погледи се свртени кон дуелот во Скопје. Унгарскиот вицепрвак откупи 200 билети, на потег се фановите на Вардар. Битката за второто место во група А се разгорува. Вардар има голема конкуренција, Келце и Веспрем се на бод зад македонскиот првак.

Дибиров во Ол стар тимот на колото - гол на Криштопанс во Топ-5 изборот

Вардар - 11.02.2019

Вардар остана на второто место во група А во ЕХФ лигата на шампионите откако триумфираше на гостувањето кај Рајн Некар од 30-27. Победата на „црвено-црните" не остана незабележана од ЕХФТВ и по завршувањето на натпреварите од 11.

Бомбата со која Македа го замолкна Целје (ВИДЕО)

24 Ракомет - 11.02.2019

Средбата меѓу Целје и Пик Сегед донесе големо надигрување и голема неизвесност, а победникот се решаваше на крајот од средбата. Поранешниот играч на Вардар, Хорхе Македа беше во главна улога.

ВИДЕО: Цепелинот на Карачиќ и Кристопанс во ТОП 5 потези на 11. коло во ЛШ!

Gol.mk - 11.02.2019

Ракометарите на Вардар запишаа голема победа на гостински терен против Рајн Некар Левен од 27-30 и се доближија до потврда на второто место во групната фаза на Лигата на шампионите. Вардарци играа експлозивен ракомет, а потврда за тоа е и цепелинот ...

Награда за одличната партија против „лавовите“: Маестро Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ

24Инфо - 11.02.2019

Екипата на Вардар оствари супер значајна победа на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, победа во која голема улога имаше летечкото крило Тимур Дибиров кој даде седум погодоци од девет ...

„Цепелинот“ на Карачиќ и „џинот“ Криштопанс меѓу најдобрите голови во ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Вардар одигра фанстатичен натпревар против Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите на гостински терен, а наградата за добрата партија пристигна и со индивидуалните признанија на „вардарци“ во топ-листите на ЕХФ.

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

24 Ракомет - 11.02.2019

Вардар славеше кај Рајн Некар и сега е во најдобра позиција за освојување на второто место во групата А, иако се закануваат Веспрем и Келце. Покрај изборот на најдобрите седум ракометари, во кој се најде Тимур Дибиров, уште еден играч на Вардар е на ...

Видео: Тимур Дибиров во тимот на колото во Лигата на шампионите

AKO - 11.02.2019

Тимур Дибиров е дел од најдобрите во 11 коло во Лигата на шампионите. Русинот беше извонреден во победата на Вардар на гости кај РНЛ со 30-27. Тимур Дибиров постигна седум гола од девет обиди и се најде во изборот на иделаниот тим на колото.

ВИДЕО: Неверојатниот цепелин на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите потези во ЛШ

AKO - 11.02.2019

Вардар го победи РНЛ со 30-27, диктираше темпо и игра, покажа победнички карактер и заслужено стигна со триумф. Карачиќ и Криштопанс реализираа цепелин кој влезе меѓу петте најдобри потези изминатава рунда во Лигата на ...

Дибиров во тимот на колото во ЛШ, цепелинот на Криштопанс меѓу најубавите голови

1tv - 11.02.2019

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров се најде во тимот на 11 коло во ракометната Лига на шампионите на ЕХФ. Рускиот репрезентативец постигна седум голови во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар Левер од 30:27.

Награда за маестралниот настап: Дибиров во тимот на колото во Лигата на шампионите

Спортски - 11.02.2019

Тимот на Вардар во Лигата на шампионите запиша важна победа на гостувањето во Манхјам кај Рајн-Некар Левен (27:30). Во оваа важна победа за црвено-црните еден од најдобрите поединци беше Тимур Дибиров .

Награда за одличната партија против „лавовите“: Маестро Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Екипата на Вардар оствари супер значајна победа на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, победа во која голема улога имаше летечкото крило Тимур Дибиров кој даде седум погодоци од девет обиди.

Наградена магичната партија на Русинот: Тимур Дибиров во тимот на колото во ЛШ!

Sport 1 - 11.02.2019

Вардар успеа да забележи значајна победа на тешкото гостување во Манхајм против Рајн-Некар Левен. Еден од најистакнатите поединци во црвено-црните редови беше Тимур Дибиров, кој постигна седум голови од девет обиди кон противничкиот гол.

Дибиров во тимот на колото (Видео)

TopSport - 11.02.2019

Тимур Дибиров, одигра брилијантен меч против Рајн Некар во Манхајм, постигна седум гола во победата на Вардар 30:27, поради што се најде во идеалниот тим на 11 коло во Лигата на шампионите.

Цепелинот на Криштопанс во Топ 5 голови во ЛШ

Екипа - 11.02.2019

Вардар одигра беспрекорно во нападот на гостувањето во Германија, а најубавиот погодок, оној на Криштопанс по додавањето за „цепелин“ од Карачиќ, воедно беше избран и во топ-листата од пет најубави погодоци во ова 11. коло од Лигата на шампионите.

Мајсторијата во режија на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет во ЛШ (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Македонскиот првак Вардар со доминатна игра дојде до победата на гостувањето кај Рајн Некар Левен во рамките на 11. коло во Лигата на шампионите. Вардарци славеа со 30:27, а еден од тие погодоци се најде во Топ 5 на голото во изборот на ЕХФ.

Дибиров во дрим-тимот, „џиновскиот“ цепелин во изведба на Кристопанс во Топ 5 погодоци (ВИДЕО)

SportMedia - 11.02.2019

Вардар на гостувањето кај Рајн Наркар славеше со 30-27 во рамките на 10. коло во Лигата на шампионите и направи важен чекор кон одбрана на второто место на табелата во група А. Ракометарите на Вардар демонстрираа моќ на гостувањето кај Рајн Некар.

Дибиров го предводи дрим-тимот на ЛШ

Екипа - 11.02.2019

Вардар извојува извонредна победа над Рајн-Некар Левен, a Тимур Дибиров за своето одлично издание во Манхајм сосема заслужено се најде во „дрим-тимот“ на единаесеттото коло во Лигата на шампионите.

Дибиров во тимот на колото, Криштопанс во ТОП 5 голови

Локално - 11.02.2019

Левото крило на македонскиот ракометен првак Вардар, Тимур Дибиров се најде во идеалниот состав во изборот на ЕХФ ТВ за 11. коло во Лигата на шампионите. Дибиров учествуваше со седум погодоци во триумфот на Вардар (30:27) над Рајн Некар Левен во ...

ЛШ: Дибиров помеѓу најдобрите ракометари, Кристопанс помеѓу голгетерите (видео)

OhridNews - 11.02.2019

Големата победа на Вардар во Манхајм против Рајн Некар Левен не остана незабележана од ЕХФ во изборот на најдобрите ракометари, голови и одбрани во 11-та рунда од фазата по групи во Лигата на Шампиони.

Неговиот придонес е вреднуван од ЕХФ: Дибиров дел од тимот на колото во ЛШ

Спортклуб - 11.02.2019

Сосема заслужено, ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, се најде во тимот на колото во ракометната Лига на шампиони. Неговиот придонед на мечот во Манхајм кај Рајн Некар Левен, не остана незабележан, па луѓето во ЕХФ го ставија Дибиров во тимот на ...

Дибиров награден за симултанката во Манхајм, Русинот во тимот на колото во ЛШ

Gol.mk - 11.02.2019

Ракометарот на Вардар , Тимур Дибиров се најде во идеалниот тим на 11. коло на Лигата на шампионите. Десното крило беше незадржлив во средата во Манхајм и го поведе својот тим до голема победа над Рајн Некар Левен .

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

РК Металург - 11.02.2019

Со денешните три средби, комплетирано е 11. коло од групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Мотор Запорожје го изненади тимот на Фленсбург, Загреб ги освои бодовите против Скјерн, додека Пик Сегед со многу мака слвеше против Цеље ...

Лига на шампиони: Вардар и ривалите ја продолжуваат битката до крај

24 Ракомет - 10.02.2019

Екипите кои се натпреваруваат за пласман во осминафиналето ја продолжуваат битката, а и понатаму владее неизвесност. И после 11. коло тимовите на Барселона и на ПСЖ не можат да бидат сигурни дека ќе одат директно во четврт-финалето бидејќи се на ...

Загреб го среди Скјерн, остана на чекор до осминафинале

24 Ракомет - 10.02.2019

Хрватскиот шампион Загреб според очекувањата, славеше над данскиот Скјерн со 32-29 во 11 коло од Лигата на шампионите и остана во конкуренција за место во осминафиналето. Скјерн водеше уште од стартот на натпреварот и му даде до знаење на големиот ...

Скјерн падна во Загреб, Македа го спаси Сегед, Мотор го „сомле“ Флензбург

Gol.mk - 10.02.2019

Хрватскиот ракометен првак ППД Загреб забележа триумф во Лигата на шампионите и на домашен терен со 32-29 (15-14) беше подобар од Скјерн . Данскиот претставник беше во егал едно полувреме, а потоа почна доминацијата на „плинарите“ кои ја запишаа ...

Мотор го потопи Флензбург и тргна по осминафинале

24 Ракомет - 10.02.2019

Ракометарите на Мотор дојдоа до огромен триумф на дуелот против Флензбург од 28:26 и на три кола до крајот се најдоа на позиција која ги носи во осминафиналето. Гостите од Германија имаа повеќе од играта во поголемиот дел од мечот, но немаа сили во ...

Македа спречи сензација, ПИК Сегед славеше со гол на седум секунди до крајот против Целје

24 Ракомет - 10.02.2019

Унгарскиот првак ПИК Сегед оствари важна победа во трката по второто место во групата Б, откако славеше потешко од очекувањата кај словенечкиот Целје со 28-29. По почетните 4-4, првото посериозно водство го имаа гостите, 5-8, но во следниот период ...

ППД Загреб го „држи темпото“, Флензбург загубен во Украина

TopSport - 10.02.2019

ППД Загреб ги заддржува шансите за пласман во плеј-офот во Лигата на шампионите, откако освои клучни два поени со 32:29 победа над Скјерн, додека во исто време Флензбург иако имаше предност, загуби кај Мотор Запорожје со 28:26.

Проблем по проблем за Кјелце – се повреди и вториот Душебајев

Екипа - 10.02.2019

Кјелце прескапо ја плати вчерашната победа во Шведска над Кристијанштад, откако полскиот првак остана без уште еден клучен ракометар во пресрет на последните битки во групната фаза од Лигата на шампионите.

Сезоната завршува и за Алекс Душебаев?

SportMedia - 10.02.2019

Неофицијално бекот ги повредил лигаментите на коленото во дуелот со Кристијанштад. Еден од директните ривали на Вардар за второто место во групата А во Лигата на шампионите, Келце, се соочува со нов проблем, откако бекот Алекс Душебаев заработи ...

Нема крај – се повреди и Алекс Душебаев!

24 Ракомет - 10.02.2019

Нема крај на повредите и малерите во полскиот шампион Келце. На долгата листа повредени играчи, по натпреварот со Кристијанштад, се најде и името на поранешниот ракометар на Вардар – Алекс Душебаев.

Талески со ќерката Софија на терен

Република - 10.02.2019

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија која очигледно е гордост на тато. Тој на теренот ја поведе со себе Софија заедно со сотанатите деца кои ги придружуваат играчите пред почетокот на ...

Второто место уште не е безбедно: Келце и Веспрем останаа во чекор со Вардар

24 Ракомет - 10.02.2019

Натпреварите кои вчера беа одиграни во Лигата на шампионите во машка конкуренција донесоа до комплетирање на 11. коло во Групата А. Ситуацијата е речиси иста како и пред одигрувањето на средбите од 11.

Шведскиот селектор Андресон од следната сезона го презема Рајн Некар

Gol.mk - 10.02.2019

Бундеслигашот Рајн Некар Левен од следната сезона нема да го води данскиот селектор, туку на негово место ќе дојде селекторот на Шведска. Имено, Николај Јакобсен заминува во јуни годинава, а на неговоо место ќе дојде исландскиот стручњак и селектор ...

Џамбо селфи во Веспрем (ФОТО)

SportMedia - 10.02.2019

Дејан Манасков и Веспрем на домашен терен ја совладаа Барселона со 29-26 во првиот меч од продолжението на сезоната во Лигата на шампионите. Унгарскиот вицепрвак на трибините имаше поддршка од екс-вардарецот, Страхиња Милиќ, кој веднаш се симна во ...

Тимур Дибиров се најде во идеалниот тим на колото во ЛШ

ЗаЗабава - 11.02.2019

Вардар успеа да слави на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампиони (ЛШ), а голема заслуга за триумфот имаше Тимур Дибиров, кој постигна дури седум голови. Токму одличниот настап на Русинот му овозможи да се најде во идеалниот тим на 11.

Веспрем ја победи Барселона, одличен меч за Дејан Манасков

МКД - 09.02.2019

Веспрем со 29:26 ја победи Барселона која останува лидер во групата А, Дејан Манасков беше еден од најефикасните за унгарскиот тим. Веспрем ја совлада Барселона која и покрај поразот останува во одлична позиција да го сочува врвот, сега Вардар има ...

Талески запиша два гола во новата бундеслигашка победа на РНЛ

Gol.mk - 09.02.2019

Ракометарите на Рајн Некар Левен запишаа нова победа во германскиот шампионат, откако во рамките на 20. коло на домашен терен триумфира против тимот на Бергишер со 26-20 (15-9). Почетокот на мечот беше израмнет, со тоа што „лавовите“ постојано имаа ...

Киелце тешко победи во Шведска и се позиционира зад Вардар

Gol.mk - 09.02.2019

Во последниот денешен натпревар од групата А, во која е и нашиот Вардар , ракометарите на Киелце на гостински терен славеа тешка победа против Кристијанштад со 33-34 и се доближија на само еден бод од тимот на Вардар, пред завршните три меча од ...

Барса на колена пред Манасков и Веспрем

Екипа - 09.02.2019

Дејан Манасков и Веспрем остануваат главни ривали на Вардар за второто место во групата откако унгарскиот гигант вечерва во фантастичен натпревар го совлада лидерот Барселона со 29-26. Веспрем одигра одличен натпревар во кој го контролираше ...

Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

РК Металург - 10.02.2019

Денеска се одиграни три средби во групата “А“, во кои видовме пораз на Барселона, тесна победа на Киелце и веќе втора победа на актуелниот шампион Монпелје. . Резултати: 09.02.2019 г., 17.30 ч.: Монпелје – Мешков Брест 29:23 (15:11) 09.02.2019 г.

Талески и Левен брзо го преболеа поразот од Вардар

Дерби - 09.02.2019

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески и Рајн-Некар Левен брзо го преболеа поразот од Вардар и славеа рутинска победа над Бергишер од 26-20 во денешниот натпревар во Бундеслигата. „Лавовите“ клучната предноста ја направија во првите 30 минути ...

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото

Спортски - 11.02.2019

Вардар го победи Рајн Некар со 30-27, на негов терен, и му избега на германскиот тим во битката за второто место. Eден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс.

Манасков меѓу најдобрите во големата победа на Веспрем над Барселона

Дерби - 09.02.2019

Дејан Манасков и Веспрем остварија голема победа над Барселона во Лигата на шампионите. Мотивираниот унгарски вицешампион по голема борба се избори за триумф од 29-26 и на тој начин ја прекина серијата од 30 победи во сите конкуренции на ...

Душебаев и Келце се провлекоа кај Кристијанштад на Врањеш

24 Ракомет - 09.02.2019

Екипата на Келце одигра тежок натпревар на гостувањето во Шведска, но успеа да дојде до победа од 34:33 после големо надигрување. Кристијанштад испушти можност да дојде до подобар резултат на оваа средба, па на крајот може да жали.