TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Возилото со кое Дескоска дојде на митинг е приватно, а не службено

Нова ТВ - 14.04.2019

СДСМ ја демантираше веста која ја објави опозициската ВМРО ДПМНЕ дека министерката за правда Рената Дескоска на митинг дошла со службено возило, поради што побараа оставка од неа. -Очаен е обидот на ВМРО ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести,министерката Дескоска не користела службено возило ...

Канал5 - 14.04.2019

Очаен е обидот на ВМРО ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило пред граѓаните, да се користи со лажни вести со цел манипулација на истите, се наведува во рфеакцијата на СДСМ. Па така, денес ВМРО ДПМНЕ повторно ја излажа јавноста дека ...

Демант од Министерството за правда : Возилото во кое влегува Дескоска е приватно, сите министри се возат во Фолксваген ...

Канал5 - 14.04.2019

Министерството за правда ги демантира наводите на ВМРО – ДПМНЕ и во дел од медиумите дека министерката Дескоска на централниот митинг на СДСм пристигнала со службено возило. ,,Денеска, во дел од медиумите беше пренесена лажна вест дека министерката ...

ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Дескоска: Со службено возило на партиски митинг

Нова ТВ - 14.04.2019

Опозициската ВМРО ДПМНЕ со обвинување за Јулијана Треневска Дескоска дека користела службено возило да оди на партиски митинг. Затоа партијата побара одговорност и оставка од министерката за правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Десковска со службено возило и маичка од кампања на партиски митинг

А1 On - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. -Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг ...

Десковска со службено возило дојде на митинг

Република - 14.04.2019

Службени возила се злоупотребуваат за митинзи на СДСМ за претстјните претседателски избори. На социјалните мрежи е објавена фотографија од службен мерцедес, кој ја чека, а потоа ја зема министерката за правда Рената Десковска да ја однесе на ...

Десковска ги фати живи како лажат: Возилото во кое бев е приватно, а не државно

Centar - 14.04.2019

– Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е ...

СДСМ: Дескоска не користела службено возило за партиски цели

Макфакс - 14.04.2019

ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести,министерката Дескоска не користела службено возило за партиски цели, реагираат од СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека министерката за правда, Рената Дескоска, денеска на митингот во ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

Локално - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Дескоска, со службено возило била на партиски митинг

Макфакс - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерката за правда, Рената Дескоска, која, како што тврди партијата, со службено возило била на митинг. „ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери ...

Десковска: Поздрав до фотографката, на митинг бев со приватно возило

А1 On - 14.04.2019

Министерката за правда, Рената Десковска демантираше дека на митингот била со партиско возило како што пишуваа одредени медиуми, а поради што ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка. -Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање ...

СДСМ: Лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ е дека Десковска користела службено возило

А1 On - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести, министерката Дескоска не користела службено возило за партиски цели, реагираат од СДСМ. Очаен е обидот на ВМРО-ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило пред граѓаните, да се користи ...

Министерство за правда демантира дека Дескоска пристигнала на митингот со службено возило

Скопје1 - 14.04.2019

Министерството за правда ги демантира наводите на ВМРО – ДПМНЕ и во дел од медиумите дека министерката Дескоска на централниот митинг на СДСМ пристигнала со службено возило. ,Денеска, во дел од медиумите беше пренесена лажна вест дека министерката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска да поднесе оставка, со службено возило оди на партиски митинг

+инфо - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ, соопшти партијата. – Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски ...

Дескоска: Поздрав до фотографката, на митинг бев со приватно возило

+инфо - 14.04.2019

Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати, напиша на Фејсбук министерката за правда Рената Дескоска по обви нувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека на централниот митинг била со службено возило.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести, министерката Дескоска не користела службено возило ...

Вечер - 14.04.2019

Очаен е обидот на ВМРО ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило пред граѓаните, да се користи со лажни вести со цел манипулација на истите. Па така, денес ВМРО ДПМНЕ повторно ја излажа јавноста дека министерката за правда Рената Дескоска ...

Правда демантира: Мерцедесот со кој се вози Дескоска е приватен

Република - 14.04.2019

Министерството за правда демантира дека министерката Рената Дескоска на митингт во Скопје дошла со возило кое е сопственост на Министерството за правда. Во соопштението стои: Денеска, во дел од медиумите беше пренесена лажна вест дека министерката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска со службено возило оди на партиски митинг

Фокус - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ, обвинија денеска од опозициската партија. -Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од ...

ВМРО ДПМНЕ тврди дека Дескоска на митинг оди со службено возило

ММС - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека министерката за правда Рената Треневска Дескоска си дозволила со службено возило во маички од кампања, да оди на партиски митинг. -ВМРО-ДПМНЕ бара министерот за правда Рената Треневска Дескоска веднаш да си поднесе оставка ...

СДСМ: Дескоска не користела службено возило за партиски цели

24Инфо - 14.04.2019

ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести,министерката Дескоска не користела службено возило за партиски цели, реагираат од СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека министерката за правда, Рената Дескоска, денеска на митингот во ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

1tv - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска да поднесе оставка, со службено возило оди на партиски митинг

Вечер - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да ...

Десковска ги фати живи како лажат: Возилото во кое бев е приватно, а не државно

24Инфо - 14.04.2019

– Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести, министерката Дескоска не користела службено возило ...

iPortal - 14.04.2019

Очаен е обидот на ВМРО ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило пред граѓаните, да се користи со лажни вести со цел манипулација на истите. Па така, денес ВМРО ДПМНЕ повторно ја излажа јавноста дека министерката за правда Рената Дескоска ...

Демант: Возилото во кое влегува Дескоска е приватно, службените возила на Владата се Фолксваген пасат

Локално - 14.04.2019

Денеска, во дел од медиумите беше пренесена лажна вест дека министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска го користи службеното возило за да оди на собирот за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска да поднесе оставка, со службено возило оди на партиски митинг

24Инфо - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да ...

Дескоска: На митинг бев со приватно возило, поздрав до фотографката

Скопје1 - 14.04.2019

Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати, напиша на Фејсбук министерката за правда Рената Дескоска по обвинувањата дека на централниот митинг била со службено возило.

СДСМ: Дескоска не користела службено возило за партиски цели

Centar - 14.04.2019

ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести,министерката Дескоска не користела службено возило за партиски цели, реагираат од СДСМ на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека министерката за правда, Рената Дескоска, денеска на митингот во ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

Либертас - 14.04.2019

– Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка за Дескоска, со службено возило оди на партиски митинг

Локално - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. „Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да ...

Демант од Дескоска: Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку ...

Бриф - 14.04.2019

Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести, Дескоска не користела службено возило

MakPress - 15.04.2019

ВМРО ДПМНЕ е во голем очај, за што потврдуваат лажните вести,министерката Дескоска не користела службено возило за партиски цели Очаен е обидот на ВМРО ДПМНЕ во отсуство на идеи со кои би настапило пред граѓаните, да се користи со лажни вести со цел ...

Министерство за правда: Лажна вест е дека Дескоска беше на митинг со службено возило

Фокус - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Најостра осуда за злоупотреба на државните ресурси во кампањата

Канал5 - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да ...

Дескоска: Министрите користат службени пасати, мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост

iPortal - 14.04.2019

“Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

Вечер - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Дескоска, со службено возило била на партиски митинг

Точка - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерката за правда, Рената Дескоска, која, како што тврди партијата, со службено возило била на митинг. „ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери ...

Дескоска ги поздрави ,,курирци“ за лажната вест дека користи службено возило на митинг

AKO - 15.04.2019

,,Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој ,,ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е ...

Министерство за правда: Возилото со кое Дескоска беше на митинг е приватно, а не службено

Макфакс - 14.04.2019

Министерството за правда ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека министерката Рената Дескоска денеска со службено возило била на партискиот митинг во Скопје. Од таму велат дека возилото во кое била Дескоска е приватно и дека службените возила на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дескоска да поднесе оставка, со службено возило оди на партиски митинг

MakPress - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери на СДСМ. Кога министерот за правда може да си дозволи со службено возило во маички од кампања да оди на партиски митинг можеме само да ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

Press24 - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Дескоска, со службено возило била на партиски митинг

Centar - 14.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерката за правда, Рената Дескоска, која, како што тврди партијата, со службено возило била на митинг. „ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува злоупотребата на државни ресурси во политички цели од страна на високи функционери ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

Опсервер - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

ММС - 14.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

Министерство за правда: Возилото со кое Дескоска беше на митинг е приватно, а не службено

Centar - 14.04.2019

Министерството за правда ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека министерката Рената Дескоска денеска со службено возило била на партискиот митинг во Скопје. Од таму велат дека возилото во кое била Дескоска е приватно и дека службените возила на ...

Министерство за правда: Дескоска на митингот беше со приватно, а не со службено возило

MakPress - 15.04.2019

Лажна вест е дека министерката за правда Рената Дескоска со службено возило беше на денешниот централен миитнг на Пендаровски како што објавија дел од медиумите, реагира Министерството за правда.

Дескоска на митинг била со приватно, а не со службено возило

CivilMedia - 15.04.2019

По вчерашното барање на ВМРО-ДПМНЕ за оставка на министерката за правда, Рената Дескоска, за којат тврадт дека користела службено возило за посета на митинг, Министерството за правда излезе со демант.