TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ајакс стана холандски шампион првпат по 2014 година

Дерби - 15.05.2019

Одличната сезона на Ајакс е крунисана со шампионската титула во домашното холандско првенство, а беше потврдена вечерва со победата над Де Графшап со убедливи 4:1. Составот од Амстердам ја освои двојната круна и стигна до полуфиналето на Лигата на ...

Барселона следната сезона ќе има тим кој ќе доминира во европскиот фудбал!

Gol.mk - 15.05.2019

Екипата на Барселона крои тим за наредната сезона, кој ако се погледне на хартија, претставува страв и трепет за европскиот фудбал и изгледа како тим кој има капацитет да дојде до трофеј во Лигата на шампионите.

По Гризман, Барселона планира уште еднa трансфер „бомба“

Независен - 15.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во ...

Нејмар има решение за Барселона и ПСЖ?!

СуперСпорт - 15.05.2019

Барселона уште во јануари го капариса Френки Де Јонг од Ајакс, ќе платат 75 милиони евра, со бонуси и трансферот на Холанѓанецот би требало да изнесува и до 90 миолиони евра. Го сакаат и неговиот добар пријател, капитенот на Ајакс, Матис Де Лихт, но ...

На Барса не и се доста Де Лихт и Де Јонг – во Каталонија доаѓа и трет ајаксов суперталент

Sport 1 - 15.05.2019

Шпанска Барселона очигледно е решена да направи уште посилен тим и тоа со суперталентите од Ајакс, кои се влог за цела една деценија, покрај веќе сигурниот Френки Де Јонг и се поизвесно доаѓањето на Матијс Де Лихт, во Каталонија најверојатно ќе ...

„Марка“ откри каде ќе ја продолжи кариерата Де Лихт

СуперСпорт - 15.05.2019

Шпанска „Марка“ пишува дека Барселона е на чекор до потпис со капитенот на Ајакс, Матијас де Лихт и дека не треба да се очекува 19-годишниот фудбалер да се пресели во Барселона пред почетокот на наредната сезона.

Барселона наредната сезона „станува“ Ајакс – сакаат и трет играч од холандскиот гигант!

Спортски - 15.05.2019

Барселона ова лето ќе потроши огромна сума за да го засили својот тим. Потписот на Френки Де Јонг Каталонците го обезбедија уште во јануари и неговиот трансфер ќе изнесува 86 милиони евра, но тоа изгледа нема да биде единствениот фудбалер кој од ...

На Барселона не и е доста: И трет играч на Ајакс пристигнува на „Камп Ноу“

Спортклуб - 15.05.2019

Барселона одлучи ова лето да потроши голема сума на пари за да го реновира својот тим. Френки де Јонг, 21-годишната ѕвезда на Ајакс беше ангажиран уште во јануари и неговиот трансфер ќе изнесува 86 милиони евра, но тоа не е единствениот играч на ...

Заборавете на Де Јонг и Де Лихт: Ајакс има уште поголем суперталент – дава гол кога сака (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.05.2019

Ајакс сезонава го воодушеви светот со нивниот фудбал. Талентираниот тим, кој го предводи 19-годишниот Матијас де Лихт играше во полуфинале на Лигата на шампиони, а во Холандија го освои првенството и Купот.

„Радио Каталонија“: Де Лихт за неколку дена станува играч на Барселона!

Спортски - 14.05.2019

Како што одминува времето станува појасно дека Барселона покрај Де Јонг ќе добие уште еден супер талент од оваа фантастична генерација на Ајакс. Матијас Де Лихт долго време се поврзува со Барселона, а сега „Радио Каталонија“ тврди дека трансферот на ...

Де Лихт потврди дека преговара за трансфер ова лето

ЗаЗабава - 14.05.2019

Капитенот на Ајакс кој е еден од најпосакуваните фудбалер за овој летен преоден рок конечно се огласи во јавноста по повод неговата иднина. Младиот фудбалер речиси сигурно ќе ја напушти „Јохан Кројф Арената“ по одличните партии во последните две ...

Барселона следната сезона ќе има тим кој ќе доминира во европскиот фудбал!

Курир - 15.05.2019

Екипата на Барселона крои тим за наредната сезона, кој ако се погледне на хартија, претставува страв и трепет за европскиот фудбал и изгледа како тим кој има капацитет да дојде до трофеј во Лигата на шампионите.

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

MakPress - 15.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во ...

Барселона следната сезона ќе има тим кој ќе доминира во европскиот фудбал!

Sport M - 15.05.2019

Екипата на Барселона крои тим за наредната сезона, кој ако се погледне на хартија, претставува страв и трепет за европскиот фудбал и изгледа како тим кој има капацитет да дојде до трофеј во Лигата на шампионите.

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

А1 On - 15.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во ...

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

+инфо - 15.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во ...

Барселона: Освен Гризман планиран уште еден трансфер

Денешен - 16.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. Каталонците оваа сезона немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во полуфиналето.

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

Опсервер - 16.05.2019

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во ...