TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опожарена викендичката на кординаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

МРТ - 19.03.2018

Синоќа околу 22.30 часот е опожарена викенд- куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Петар Ристески. Пожарот го пријавил очевидец, а интервенирала противпожарната единица. Денеска увид на лице место правеше полицијата.

Се огласи Ристески: Пожарот е подметнат, се сомневам на политички мотивиран чин (ВИДЕО)

Курир - 19.03.2018

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа од нив бев известен дека е опожарена мојата викенд куќа.

(Видео) Ристески: Пожарот е подметнат, се сомневам на политички мотивиран чин

Макфакс - 19.03.2018

Координаторот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, чијашто викендичка синоќа беше опожарена , изјави дека пожарот бил подметнат и се сомнева на политички мотивиран чин.

Ристески пред опожарената викендица: Пожарот е подметнат и политички мотивиран

Фокус - 19.03.2018

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Ристерски, денеска од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева дека зад пожарот стојат политички мотиви. Како што рече тој, пожарот во полиција бил пријавен вчера во 22.30 часот, а тој ...

(ВИДЕО) ПЕТАР РИСТЕСКИ: Се сомневам дека пожарот е подметнат бидејќи во објектот нема никаков електричен приклучок

Фактор - 19.03.2018

Ја гледате штетата, во моментот навистина не можам ниту да се сомневам во некој, ниту да посочам со прст лично кон некого, кој е сторител. Но, единствено што ми паѓа на памет е дека ова е политички сторено дело, изјави Петар Ристески, координатор на ...

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

А1 On - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

СДСМ до Петар Ристески: Наместо да го вперуваш прстот во нас, погледни во своите редови

Фокус - 19.03.2018

Од СДСМ ги повикуваат институциите да го расчистат случајот со палењето на викендицата на координаторот ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески. Од партијата му порачуваат на Ристески, наместо да го вперува прстот во СДСМ, надевајќи се, како што велат, ...

Градоначалникот на Прилеп: Да се истражи пожарот во викендичката на советникот

МКД - 19.03.2018

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски денес се огласи со реакција по о пожарувањето на викенд куќата на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ– Прилеп. Илија Јованоски Во продолжение во целост ви ја пренесуваме реакцијата на Јованоски.

Опожарена викендичката на советник од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Тера - 19.03.2018

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Ристерски, денеска од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева дека зад пожарот стојат политички мотиви. Како што рече тој, пожарот во полиција бил пријавен вчера во 22.30 часот, а тој ...

Опожарена викендичката на советник од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Макфакс - 19.03.2018

Синоќа избил пожар во викенд куќа во сопственост на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески. Во билтенот на МВР за овој случај, соопштија дека од страна на екипа од Територијална противпожарна ...

Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО во Прилеп

Фокус - 19.03.2018

Министерството за внатрешни работи предмалку информираше дека вчера околу 22.30 часот примиле пријава дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р.

Гореше викендичка во Прилепско

МКД - 19.03.2018

Вчеравечер околу 22.30 часот било пријавено дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р. Од страна на екипа од Територијална противпожарна единица пожарот бил локализиран на 19 март ...

Ристески: Се сомневам - пожарот е подметнат ...

Н.Македонија - 19.03.2018

Рисетески: Се сомневам - пожарот е подметнат Во пожар изгоре викенд куќата на Петар Ристески, претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп во месноста Кула. Ристески, кој вели дека штетата е голема и се сомнева дека пожарот е подметнат.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Канал5 - 19.03.2018

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар. Екипа од Територијална противпожарна единица го локализирале пожарот ноќеска, триесет минути по ...

ГАЛЕРИЈА: “Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп”

Маркукуле - 19.03.2018

Синоќа околу 23:00 часот непознати сторители ја запалиле викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

(Видео) Ристески: Пожарот е подметнат, се сомневам на политички мотивиран чин

Вечер - 19.03.2018

Координаторот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, чијашто викендичка синоќа беше опожарена , изјави дека пожарот бил подметнат и се сомнева на политички мотивиран чин.

Ристески: Зад пожарот стојат политички мотиви (ВИДЕО)

+инфо - 19.03.2018

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Ристерски, од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева оти зад пожарот стојат политички мотиви. – Не можем ниту да се сомневам во некого ниту да посочам со прст.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Сител - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

СДСМ: Да се расветли палењето на викендицата на Ристески

+инфо - 19.03.2018

Креирањето насилство, конфликти и нетрпеливост помеѓу граѓаните беа одлика на 12 годишниот криминален режим на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Ги повикуваме институциите да го расчистат случајот со палењето на викендицата на координаторот ОК на ...

Запалена викендицата на познат функционер на ВМРО ДПМНЕ

Sky - 19.03.2018

Да го расветлат случајот и да ги откријат причините, поради коишто избил пожар во викенд куќата на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, побараа од Општина Прилеп.

Опожарена викендичката на советник од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Вечер - 19.03.2018

Синоќа избил пожар во викенд куќа во сопственост на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески. Во билтенот на МВР за овој случај, соопштија дека од страна на екипа од Територијална противпожарна ...

ФОТО: Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО во Прилеп

Орбис - 19.03.2018

Министерството за внатрешни работи предмалку информираше дека вчера околу 22.30 часот примиле пријава дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р.

Полицијата со детали за пожарот во викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Press24 - 19.03.2018

Во 22 часот и 30 минути било пријавено дека кај селото Прилепец-прилепско, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р. Од страна на екипа од Територијална противпожарна единица пожарот бил локализиран околу триесетина ...

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Сител - 19.03.2018

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар. Екипа од Територијална противпожарна единица го локализирале пожарот ноќеска, триесет минути по ...

Фото: Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Press24 - 19.03.2018

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

Ристески: Пожарот е подметнат, се сомневам на политички мотивиран чин

Точка - 19.03.2018

Координаторот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, чија викендичка синоќа беше опожарена, изјави дека пожарот бил подметнат и се сомнева на политички мотивиран чин.

Ристески дојде пред опожарената куќа: Пожарот е подметнат

Press24 - 19.03.2018

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Ристерски, денеска од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева дека зад пожарот стојат политички мотиви. -Не можем ниту да се сомневам во некого ниту да посочам со прст.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Слободен Печат - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

СДСМ до Петар Ристески: Наместо да го вперуваш прстот во нас, погледни во своите редови

Локално - 19.03.2018

Од СДСМ ги повикуваат институциите да го расчистат случајот со палењето на викендицата на координаторот ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески. Од партијата му порачуваат на Ристески, наместо да го вперува прстот во СДСМ, надевајќи се, како што велат, ...

Јовановски: Да се разјасни и најмал сомнеж за опожарената викендица на Ристески

+инфо - 19.03.2018

Расветлување на опожарената викендица на советникот на Општина Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески побара и градоначалникот Илија Јовановски. – Да го расветлат случајот и да ги откријат причините, поради коишто избил пожар во викенд куќата на ...

Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Слободен Печат - 19.03.2018

Вчера околу 22.30 часот во МВР било пријавено дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р, информираа од полицијата. Дел од медиумите објавија дека станува збор за викендица на ...

Пожар во викендичка на претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилепец

+инфо - 19.03.2018

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар. Некои медиумите објавија дека станува збор за викендица на претседателот на прилепскиот општински ...

Пожар на викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Фактор - 19.03.2018

Вчера во 23 часот е запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. На местото веднаш интервенирала противпожарната единица, а со увидот се очекува да се најдат сторителите на овој чин.

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Република - 19.03.2018

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој ...

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Стандард - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

СДСМ кон Ристевски: Наместо да го вперуваш прстот во нас, погледни во своите редови

Press24 - 19.03.2018

Од СДСМ ги повикуваат институциите да го расчистат случајот со палењето на викендицата на координаторот ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески. Од партијата му порачуваат на Ристески, наместо да го вперува прстот во СДСМ.

Да се истражи пожарот во викендичката на советникот

Тера - 19.03.2018

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски денес се огласи со реакција по опожарувањето на викенд куќата на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ– Прилеп. „Како градоначалник на општина Прилеп испраќам јасна порака и ги повикувам сите надлежни ...

Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО во Прилеп

Шеталиште - 19.03.2018

Министерството за внатрешни работи предмалку информираше дека вчера околу 22.30 часот примиле пријава дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

А1 On - 19.03.2018

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар. Екипа од Територијална противпожарна единица го локализирале пожарот ноќеска, триесет минути по ...

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Курир - 19.03.2018

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, пренесува Република. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој ...

Запалена викендичката на партиски функционер од ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

Реакција по опожарувањето на викендицата на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Шеталиште - 19.03.2018

Како градоначалник на општина Прилеп испраќам јасна порака и ги повикувам сите надлежни институции да постапат целосно според законот. Да го расветлат случајот и да ги откријат причините, поради коишто избил пожар во викенд куќата на координаторот ...

Опожарена викендицата на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Локално - 19.03.2018

Министерството за внатрешни работи предмалку информираше дека вчера околу 22.30 часот примиле пријава дека кај прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.Р.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Либертас - 19.03.2018

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар. Екипа од Територијална противпожарна единица го локализирале пожарот ноќеска, триесет минути по ...

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Нетпрес - 19.03.2018

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, пренесува Република. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој ...

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

CivilMedia - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Точка - 19.03.2018

Во 23 часот синоќа е запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, пренесува Република. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

24 Вести - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

Детали за запалената викендичка на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Курир - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

МК News - 19.03.2018

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп. Пожарот синоќа околу 22:30 часот го забележал очевидец кој пријавил во противпожарната единица која ...