TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чеферин: Имаме план А,Б и Ц, но сезоната дефинитивно може да пропадне доколку…

Спортклуб - 29.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, истакна дека доколку не се продолжи да се игра фудбал барем до крајот на јуни, сезоната дефинитивно ќе биде загубена. Покрај различните планови за продолжување на сезоната, Чеферин истакна дека се зависи од ...

Чеферин открива: Имаме три планови да ја завршиме сезоната!

Sport M - 28.03.2020

Претседателот на Европската фудбалска федерација (УЕФА) Александар Чеферин откри дека водечката организација на европскиот фудбал има три планови за завршување на сезоната. Пандемијата на коронавирус го запре фудбал на Стариот континент.

Чеферин откри: Имаме три плана за завршување на сезоната

СуперСпорт - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин откри дека организацијата има три плана пред себе со цел да се заврш сезоната. Пандемијата на коронавирусот го запре фудбалот на стариот континент и се уште не е познато кога ќе продолжат натпреварите и дали ...

Коронавирусот го победува фудбалот! Има опција и да се поништи целата сезона

Спортманија - 28.03.2020

За прв пат претседателот на УЕФА, Александер Чеферин зборуваше дека може да не се доиграат првенствата Претседателот на УЕФА Александер Чеферин, за прв пат призна дека е можно домашните фудбалски првенства во Европа воопшто да не се доиграат и ...

Чеферин: Има три планови како да заврши сезоната, но ништо нема да биде исто...

Gol.mk - 28.03.2020

Коронавирусот донесе турбуленци во светскиот фудбал, па сега не се знае што носи иднината, односно како и дали ќе заврши тековната сезона. Првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин, зборуваше во јавноста за трите хипотези кои се разгледуваат како ...

Ова не е нормално: Ливерпул ќе биде најголем лузер во историјата!

Спортклуб - 28.03.2020

Откако претседателот на УЕФА, Александар Чеферин најави дека е можно оваа сезона да биде целосно поништена, веројатно најзасегнати се навивачите на Ливерпул кои не можат да веруваат во такво сценарио.

Се огласи првиот човек на УЕФА, оваа сезона е готова?!

Спортклуб - 28.03.2020

И покрај разните планови за продолжување на сезоната, Александер Чеферин истакна дека се зависи од пандемијата на коронавирусот. „Во овој драматичен момент најважна работа е здравјето на луѓето и да излеземе од оваа криза.

Чеферин: Можно е да ја загубиме оваа сезона

Локално - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, за прв пат призна дека тековната сезона во европските првенства и евротурнирите може да не биде завршена и изгубена поради пандемијата КОВИД-19. На почетокот на минатата недела, УЕФА се согласи да го одложи ...

Чеферин призна: Ако не продолжиме до крајот на јуни, сезоната ќе биде загубена!

Sport 1 - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин јавно призна дека сè зависи од пандемијата на коронавирусот. Дали ќе биде загубена сезоната или ќе се доигра засега не е познато, иако сите вложуваат напори за да се врати фудбалот на терените.

„Сезоната ќе биде изгубена ако не продолжиме во јуни“

TopSport - 28.03.2020

Првиот човек на Европската фудбалска унија (УЕФА) Александар Чеферин истакнал дека сезоната ќе биде изгубена доколку националните шампионати не продолжат во јуни. Поради коронавирусот во Европа, со исклучок на Белорусија, суспендирани се ...

Чеферин: Треба да чекаме и да видиме дали воопшто ќе продолжи сезоната

24Фудбал - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин вели дека тие имаат планови како да продолжи сезоната, но не е сигурен дали тие воопшто ќе можат да се случат. Светот во моментов е стопиран поради коронавирусот, има проблеми во сите сектори, па не е ...

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен Печат - 28.03.2020

Европската куќа на фудбалот има план за секакво можно сценарио, но ќе зависи од тоа каква ќе биде ситуацијата во светот со пандемијата на коронавирусот. Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин во разговор за „Ла Република“ истакна дека веројатно ...

Чеферин се огласи во јавноста: Сезоната ќе биде изгубена доколку…

Дерби - 28.03.2020

Претседателот на Европската куќа на фудбалот (УЕФА), Александар Чеферин даде свој коментар за целата ситуација која настана по пандемијата на коронавирусот. Според Чеферин, постојат три опции за продолжување на сезоната, но ако не се создадат услови ...

УЕФА најавува: Драстични казни за тие што нема да ја завршат лигата

Спортманија - 28.03.2020

Домашните првенства мора да завршат. Домашните првенства мора да завршат, е наредбата која лигите ја добиле од УЕФА. Фудбалот е во најголема криза од Втората светска војна наваму, поради пандемијата од смртоносниот коронавирус, натпреварувањата се ...

Чеферин: Ќе сториме се за сезоните да се доиграат, макар и без публика…

Екипа - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, во интервју за италијанскиот весник „Република“ го потврди ставот дека треба да се стори буквално се за фудбалките сезони ширум Европа да се доиграат.

УЕФА предупредува: Кој нема да ја заврши сезоната - останува без Лига на шампиони!

Sport 1 - 28.03.2020

Европскиот фудбалска федерација (УЕФА) ги извести националните федерации дека ако не се завршат првенствата, тие нема да имаат претставници во Лигата на шампионите и во Лигата на Европа следната сезона, соопшти британски „Сан“.

УЕФА: Со незавршена сезона ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

Денешен - 28.03.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

УЕФА: Кој нема да го заврши првенството, ќе биде драстично казнет!

Слободен Печат - 28.03.2020

Според екс италијанскиот репрезентативец Ди Ливио треба да се поништи сезоната, а легендата на Јунајтед Невил не верува дека ќе се игра фудбал и во наредните 3-4 месеци. Поради пандемијата на коронавирусот, многу спортски, фудбалски натпреварувања ...

УЕФА: Без завршена сезона, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

ТВ21 - 28.03.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

УЕФА: Ако нема шампиони во лигите, ќе нема претставници во ЛШ и ЛЕ

Sport M - 28.03.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

УЕФА: Без завршена сезона, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

Опсервер - 28.03.2020

– Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

УЕФА: Без завршена сезона, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

А1 On - 28.03.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

УЕФА: Без завршена сезона, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

MakPress - 28.03.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), според англиски весник „Сан“, ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

Чеферин: Сега можеме само да чекаме, здравјето е поважно од фудбалот

МКД - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин вели дека тие имаат планови како да продолжи сезоната, но не е сигурен дали тие воопшто ќе можат да се случат. Светот во моментов е стопиран поради коронавирусот, има проблеми во сите сектори, па не е ...

„Сезоната ќе биде изгубена ако не продолжиме во јуни“

Макфакс - 28.03.2020

Првиот човек на Европската фудбалска унија (УЕФА) Александар Чеферин истакнал дека сезоната ќе биде изгубена доколку националните шампионати не продолжат во јуни. Поради коронавирусот во Европа, со исклучок на Белорусија, суспендирани се ...

„Сезоната ќе биде изгубена ако не продолжиме во јуни“

Точка - 28.03.2020

Првиот човек на Европската фудбалска унија (УЕФА) Александар Чеферин истакнал дека сезоната ќе биде изгубена доколку националните шампионати не продолжат во јуни. Поради коронавирусот во Европа, со исклучок на Белорусија, суспендирани се ...

Чеферин призна: Ако не продолжиме до крајот на јуни, сезоната ќе биде загубена!

Курир - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин јавно призна дека сè зависи од пандемијата на коронавирусот. Дали ќе биде загубена сезоната или ќе се доигра засега не е познато, иако сите вложуваат напори за да се врати фудбалот на терените.

Чеферин: Ако не продолжиме до 30 јуни, сезоната ќе биде загубена

SportMedia - 28.03.2020

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин го кажа она што никој не сака да го каже гласно. „ Сезоната веројатно ќе биде загубена ако не се продолжи до крајот на јуни “. „ Во овој драматичен момент најважно е здравјето на луѓето и победување на ...

УЕФА притиска: Ако не заврши сезоната, ќе нема клубови во ЛШ и ЛЕ

Спортски - 28.03.2020

Европската куќа на фудбалот ги известила националните Федерации дека ќе останат без претставници во Лигата на шампиони и во Лига Европа, доколку не завршат првенствата за сезоната 2019/20.

„Сезоната ќе биде изгубена ако не продолжиме во јуни“

MTM - 28.03.2020

Првиот човек на Европската фудбалска унија (УЕФА) Александар Чеферин истакнал дека сезоната ќе биде изгубена доколку националните шампионати не продолжат во јуни. Поради коронавирусот во Европа, со исклучок на Белорусија, суспендирани се ...