TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп со сексистичка и неповикана навреда кон Меган Маркл: Му посакувам среќа на Хари, ќе му треба

Frontline - 24.09.2020

На новинарско прашање „што мисли Трамп за тоа што Меган и Хари практично го поддржале Бајден“, коментарот на Трамп се однесувал само на Меган, иако бил прашан за неа и за Хари. Меган Маркл и принцот Хари учестуваа во специјалното издание на ABC во ...

Трамп не е обожувач на Меган: Му поскувам многу среќа на Хари, ќе му треба ВИДЕО

+инфо - 24.09.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес конференција бил прашан за поддршката која војводката од Сасекс Меган Маркл му ја дала на претседателскиот кандидат на демократите Џо Бајден. – Не сум нејзин обожувач.

Доналд Трамп: „Му посакувам многу среќа на Хари со Меган Маркл, ќе му треба“

Црнобело - 24.09.2020

Меган Маркл им дозволи на фановите да ѕирнат во нејзиниот дом од 14 милиони долари, додека Трамп упатува остри зборови кон неа и го жали Хари. Претседателот на САД, Доналд Трамп јавно кажа дека не е фан на Меган Маркл, откако таа со принцот Хари ...

Хари и Меган пак ги разгневија Британците, тие бараат трајно да им се одземе титулата

МакМода - 24.09.2020

Голем дел од Британците се гневни откако принцот Хари го проби последното кралско табу: тој зборуваше за политиката за време на телевизискиот настап на „ЕјБиСи“ заедно со Меган Маркл, кој беше организиран како дел од церемонијата на „Највлијателните ...

(ФОТО) Меган Маркл има 50. килограми а НАЈМНОГУ САКА да го јаде ОВА!

Екран - 23.09.2020

Ако сте се прашувале што јаде Меган Маркл кога изгледа толку добро, еве го нејзиното мени. Меган Маркл е висока 171. см и тежи само 50. кг. За идеална фигура, таа вежба јога и секогаш јаде исто.