TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осуммина загинати при пожар во зграда во Португалија...

Н.Македонија - 14.01.2018

Осуммина загинати при пожар во зграда во Португалија Најмалку осум лица загинаа, а околу 50 други се повредени, при пожар што избувна минатата ноќ во двокатана зграда во градот Виља Нова да Раиња во северниот дел на Португалија.

Пожар од експлозија на печка на дрва: 8 лица загинаа, а 50 се повредени

Република - 14.01.2018

Во пожар што зафати еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тонделе, околу 250 км северно од Лисабон загинаа осум лица, а близу 50 се повредени. „Во зградата се одржуваше турнир во популарна португалска ирга со карти суеци, во која ...

Најмалку осум загинати и над 50 повредени во пожар во Португалија

ТВ21 - 14.01.2018

Најмалку осуммина загинаа а над педесетина се повредени во експлозија и пожар во зграда во северна Португалија. Инцидентот се случи вчера вечер во градот Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон.

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

Макфакс - 14.01.2018

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

8 лица загинаа во пожар во зграда во Португалија

Стандард - 14.01.2018

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во експлозија и пожар во зграда во северна Португалија, објави Асошиејтед прес. Инцидентот се случи вчера вечер во градот Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон.

Во пожар во зграда во Португалија загинаа осум луѓе

Локално - 14.01.2018

Во пожар што зафати еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тонделе, околу 250 км северно од Лисабон загинаа осум лица, а близу 50 се повреднеи. „Во зградата се одржуваше турнир во популарна португалска ирга со карти суеци, во која ...

ВИДЕО: Осуммина загинати при пожар во зграда во Португалија

А1 On - 14.01.2018

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

8 лица загинаа во пожар во зграда во Португалија

Сител - 14.01.2018

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во експлозија и пожар во зграда во северна Португалија, објави Асошиејтед прес. Инцидентот се случи вчера вечер во градот Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон.

Осуммина мртви при пожар во зграда во Португалија

+инфо - 14.01.2018

Пожарот избил во просторија во повисоките катови на зградата, а причината била експлозија на печка на дрва. Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од ...

Осум луѓе загинаа при пожар во Португалија, а педесетина се повредени

Нова ТВ - 14.01.2018

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.