TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник половина Црна Гора „под клуч“

Нетпрес - 17.10.2020

Црногорските здравствени власти одлучија во саботата рестриктивните мерки да бидат воведени во пет градови во „црвентата зона“ според бројот на заразените со коронавирусот, а решението за можно затворање на главниот град Подгорица ќе биде донесено ...

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

А1 On - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора ги затвора угостителските објекти во уште пет градови

Фокус - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Опсервер - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови во Црна Гора

+инфо - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Во Црна Гора се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

24Инфо - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора ги затвора угостителските објекти во уште пет градови

ТВ21 - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Сител - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

ЦРНА ГОРА: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Денешен - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Frontline - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Либертас - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Во Црна Гора се затвораат сите угостителски објекти

Република - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

ТОЛКУ ОД КАФЕАНИТЕ... Од понеделник КЛУЧ НА ВРАТА!

Вечер - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Независен - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

MakPress - 17.10.2020

Угостителските објекти во Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак од понеделник ќе бидат затворени поради влошената епидемиолошка состојба во тие општини, објави Црногорскиот институт за јавно здравје во Подгорица.

Нови 609 коронаинфекции во Црна Гора и седум починати

Нетпрес - 16.10.2020

Црногориските здравствени во петокот пријавија 609 нови случаи на коронавирусот, и седум починати. Половината од новозаразените инфекции се потврдени во лабораториите на Институтот за јавно здравје на Црна Гора, а другата половина е во Германија, ...