TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столе Стоилов со неверојатен пас ги собра сите овации (Видео)

СуперСпорт - 24.03.2019

Капитенот на Вардар, Столе Стоилов ги собра аплаузите по вчерашниот натпревар против ППД Загреб во Лигата на шампионите. Вардарци беа во безизлезна ситуација кога Стоилов на маестрален начин го проигра Дибиров кој беше фаулиран и беше досуден удар ...

Одредени официјалните лица: Вардар ќе слави пласман во четвртфинале со грчки делегат

24 Ракомет - 24.03.2019

Вардар ја заврши работата околу пласманот во четвртфиналето уште во Загреб, кога славеше со убедливи 18-27 во првиот осминафинален натпревар. Европската ракометна федерација веќе ги објави и имињата на арбитрите и делегатот што ќе бидат во Скопје на ...

Вардар го „демолираа“ Загреб и е на чекор до четвртфиналето во ЛШ

Сител - 24.03.2019

Ракометарите на Вардар забележаа убедлива победа со 9 голови разлика против ППД Загреб во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите. Иако мечот беше најавуван како дерби на викендот, сепак, македонскиот првак супериорно стигна до победа ...

„Вардар има нешто кое не… жива сила“!

Спортски - 24.03.2019

Тимот на Вардар вчера однесе убедлива победа на гостински терен во натпреварот против ППД Загреб (18:27) и сега црвено-црните се на чекор од пласман во четвртфиналето. Работата не е завршена и тоа е јасно, мора максимално да се одигра и натпреварот ...

„Моќниот Вардар го потопи Загреб“ (ФОТО)

24 Ракомет - 24.03.2019

Вардар славеше среде Загреб со 18-27 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и го реши прашањето на патникот во следната фаза. Хрватските медиуми веќе го отпишаа нивниот тим, иако има да е игра уште еден натпревар, а беа полни со ...

Со овој Вардар нема шега, кој може нека бега

Екипа - 24.03.2019

Нема шега со овој Вардар, свесна е цела ракометна Европа по денешната симултанка што избраниците на Роберто Парондо ја одиграа во Загреб против некогашниот европски првак. Противникот можеби не е од највисока светска класа, но поседува квалитет и ...

Што бара Загреб во Скопје? Да ја завршиме лекцијата по модерен ракомет, оти часот не е завршен!

SportMedia - 24.03.2019

Додека хрватската јавност испрати бројни критики на сметка на ракометарите на ППД Загреб по дебаклот од Вардар 18:27 (6:14), во Македонија атмосферата е поинаква. На социјалните мрежи можат да се прочитаат интересни коментари, што пак е доволна ...

Парондо по победата во Загреб: Горд сум на ракометарите

А1 On - 24.03.2019

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Роберто Парондо по синоќешниот убедлив триумф од девет голови разлика (18-27) во првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите против ППД Загреб, изрази благодарност до играчите и посочи дека е горд на ...

Коментаторот „падна“ во транс: Магичниот пас на Столе против Загреб (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Тимот на Вардар вчера запиша убедлива победа на гостувањето кај ППД Загреб од 27:18 и е на чекор од влез во четвртфиналето. Вардар одигра одличен натпревар во кој блескаше голманот Дејан Милосављев кој на крајот беше избран за играч на натпреварот.

Магичен пас на Столе Стоилов кој го фрли во транс коментаторот на средбата меѓу Загреб и Вардар (Видео)

Дерби - 24.03.2019

Вчера екипата на Вардар славеше убедлива победа на гостувањето во Загреб кај тимот на ППД со 27:18 и со сигурност си го заверија пласманот во четвртфиналето, па реваншот во Скопје ќе биде само формалност.

Со што го храниме Кристопанс? Со ајвар за повеќе да порасне

Gol.mk - 24.03.2019

Хрватскиот шампион ППД Загреб загуби од Вардар со 18-27 во осминафиналето на Лигата на шампионите и реваншот во Скопје следната сабота треба да биде само формалност. Хрватскиот репрезентативец во редовите на Вардар, Иван Чупиќ, беше изненаден кога ...

Хрватите го величаат Вардар: Чупиќ и друштвото го изметоа Загреб! (ФОТО)

Sport 1 - 24.03.2019

Ракометарите на макеоднскиот шампион Вардар вчеравечер го разнесоа Загреб со маестрален меч во кој „балканското дерби“ не донесе возбуда, зашто црвено-црните уште на полувреме го решија прашањето за победникот.

Милосављев: Победивме затоа што исполнивме две работи

Дерби - 24.03.2019

Ракометарите на Вардар на убедлив начин го завршија гостински предизвик кај ППД Загреб во Лигата на шампионите и се на добар пат да дојдат до четвртфиналето во елитната конкуренција. *Вардар го прегази Загреб и направи значаен исчекор кон ...

ЛШ: Вардар го понижи Загреб

OhridNews - 24.03.2019

Ракометарите на Вардар се пред портите од 1/4 финалето во Лигата на Шампиони. „Црвено црните“ одиграа феноменален натпревар во Загреб и го совладаа домашниот состав со 28-17 во првиот меч од осминафиналниот дуел.

ВИДЕО: Зошто вака ги изработивте? Стоилов продуцираше неверојатен пас до Дибиров

Спортклуб - 24.03.2019

Хрватите се импресионирани од играта на Вардар, во иста мера како што се разочарани и од бледото издание на избраниците на ППД Загреб. Вардар со себе во Скопје носи +9 за реваншот, а во Загреб сигурно уште долго по мечот ќе анализираат што им се ...

(ВИДЕО) За оние што не гледаа – Како Вардар го демолираше ППД Загреб

Спортклуб - 24.03.2019

Вардар забележа убедлива победа на гостувањето кај ППД Загреб во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите со 27:18 и со огромна предност ќе го дочека реваншот во Скопје. Со ваквиот резултат Вардар со една нога е веќе во чевртфиналето, а ...

Фото : Навивачите во елемент во Загреб

AKO - 24.03.2019

Македонските навивачи изградија имиџ на едни од најсимпатичните ширум Европа, низ ракометните сали репрезентацијата но и Вардар покажаа високо ниво на навивачка култура. Така беше и на вчерашната средба меѓу Загреб и Вардар, брјни навивачи беа во ...

Прашање кое до „даска“ го насмеа Чупиќ по мечот: Со што го храните Кристопанс во Македонија?

Спортклуб - 24.03.2019

Вардар одигра перфектен натпревар во Загреб, шампионот на Македонија се враќа од гостувањето со +9 и со една нога во осминафинале. По мечот, Хрватската телевизија 2 го интервјуираше ракометарот на Вардар, Иван Чупиќ, за тоа што очекувале од мечот а ...

Парондо: Горд сум на моите момци, го одработија договореното!

Спортклуб - 24.03.2019

Несомнено дека во таборот на Вардар сите се задоволни од синоќешната претстава во Загреб. „Црвено-црните“ во Скопје се враќаат со +9, што е огромен резултат за еден осминафинален меч со екипа од рангот на Загреб, двократниот шампион во ЛШ.

ВАРДАР Е МОЌЕН – Еве што рекоа хрватските медиуми за симултанката на „црвено-црните“

Спортклуб - 24.03.2019

Вардар одигра маестрален прв осминафинален натпревар против ППД Загреб нагости. Убедливата победа се надѕираше уште по првите 30 минути, кога Вардар имаше веќе +8 (6:14). До крајот на мечот, Вардар успеа да ја надополни таа разлика и со +9 да се ...

„Беспарицата во Вардар нѐ зближи сите, дишеме како еден!“

Sport 1 - 23.03.2019

Откако ја изнасмеа цела Хрватска со одговорот на прашањето „Со што го раните Криштипанс“ , хрватскиот интернационалец во Вардар Иван Чупиќ, по триумфот на Загреб во првиот осминафинален меч од ЛШ , доби уште едно, далеку понезгодно прашање од првото.

Еднонасочен меч наместо дерби: Вардар го разнесе ППД Загреб

Нова ТВ - 23.03.2019

Вардар го реши осминафиналниот двомеч во ракометната Лига на шампиони со ППД Загреб уште по „првото полувреме“ во хрватската престолнина. Европскиот шампион од 2017 година ги декласира „плинарите“ со 27:18 (полувреме 14:6) за, слободно ќе речеме, ...

Парондо: Горд сум на овие момци, одигравме перфектно!

МКД - 23.03.2019

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо не го криеше задоволството по убедливата победа на гостувањето кај ППД Загреб, стратегот им се заблагодари на своите избраници за тоа што одработиле перфектно.

Тамше и Мандиќ во еден глас: Вардар ни одржа ракометна лекција

Дерби - 23.03.2019

Вардар доминираше на дуелот со ППД Загреб во хрватската престолнина и по убедливата победа на првата средба од осминафиналето на Лигата на шампионите, сега е многу блиску до пласман во следната фаза.

Вардар победи во Загреб и почна „полноќна“ продажба на билети (ФОТО)

24 Ракомет - 24.03.2019

Вардар победи на гостувањето кај Загреб со 18-27 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите. Тоа беше причина навивачите на „црвено-црниот“ тим да се ангажираат малку повеќе и да почнат да купуваат од останатите билети за реваншот во ...

Ако не гледавте: Најдоброто од ППД Загреб – Вардар во 90 секунди (ВИДЕО)

24 Ракомет - 24.03.2019

Вардар се враќа од Загреб со победа од 27:18 и со огромна предност за реваншот така што „црвено-црните“ се на вистински пат кон четврт-финалето, а според играта која што ја прикажаа се на одличен пат да успеат да дојдат и до ново учество на Ф4 ...

Парондо: Момци – ви благодарам и горд сум на вас!

Gol.mk - 23.03.2019

Предводникот на Вардар , Роберто Гарсија Парондо водно задоволен од прикажаната партија на своите момци на дуелот против ППД Загреб не сакаше многу да зборува пред новинарите. >>>ПОВРЗАНО - Вардар го „здроби“ ППД среде Загреб и веќе може да слави ...

Тамше: Ова ни беше животниот натпревар, но Вардар заслужено победи

Gol.mk - 23.03.2019

Вардар на фантастичен начин ја започна елиминационата фаза на Лигата на шампионите и иако по само 60 одиграни минути против ППД Загреб може да слави учество во четвртфиналето. Македонскиот шампион среде Хрватска извојува победа од 18-27, а стратегот ...

Како Милосављев го „излуде“ Загреб (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.03.2019

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев имаше одличен натпревар против ППД Загреб и тој е еден од најголемите виновници за победата против шампионот на Хрватска од 27:18. Милосављев е сосема заслужено прогласен за МВП на средбата бидејќи тој ги откажа ...

Парондо: Горд сум на овие момци – одиграа совршено!

Sport 1 - 23.03.2019

Ракометарите на Вардар веќе го обебзедија четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако во Загреб вечерва славеа со убедливи девет голови разлика (27-19) во првиот осминафинален меч, па идниот викенд во Скопје реваншот оставија да биде само чиста ...

Парондо: Може да кажам само едно – момци горд сум на вас!

Екипа - 23.03.2019

Сосема очекувано, тренерот на Вардар, Роберто Парондо не го криеше задоволството од начинот на кој неговите ракометари го одиграа првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите и убедливата победа на гостувањето против Загреб.

Чупиќ: Не очекувавме вака убедлива победа, со контра-нападите го „убивме“ Загреб

Gol.mk - 23.03.2019

Македонскиот шампион Вардар одигра моќен натпревар среде Загреб и со убедливи 18-27 го совлада ППД и на еден начин го отпиша од борбата за четвртфиналето на Лигата на шампионите. Еден од подобрите рекометари на „црвено-црните“ на овој меч, Иван ...

Чупиќ: Со што го храниме Кристопанс? Со ајвар, со ајвар….

Екипа - 23.03.2019

Очекувано некако во фокусот на хрватските медиуми по натпреварот меѓу ППД Загреб и Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите беше хрватскиот репрезентативец од црвено-црните редови, Иван Чупиќ.

Зошто беше избран за играч на натпреварот: Одбраните на „октоподот“ Милосављев (Видео)

Дерби - 23.03.2019

Македонскиот шампион Вардар е на добар пат да избори четвртфиналето во Лигата на шампионите и тоа откако вечерва го прегази ППД Загреб на негов терен со 27-18. Човек на натпреварот беше голманот Дејан Милосављев кој бранеше фантастично, запиша дури ...

ВАРДАР на гости им зададе ракометен „нокаут„ на Хрватските ракометари !

Магазин - 24.03.2019

Македонскиот машки ракометен првак Вардар скоро е во четврт-финале од Лигата на шампиони, откако вечерва славеше во Загреб со убедливи 18-27. Криштопанс и Карачиќ реализираа по пет гoлa, Мораеш постигна четири а одличен на гoлoт беше Милосављев со ...

Вардар од соништата, Загреб потопен дома

Н.Македонија - 23.03.2019

Ракометарите на македонскиот првак Вардар, вечерва во арената „Загреб“ (7.836 гледачи), во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите (ЛШ), го декласира со 27-18, двојниот европски првак (1992, 1993) и 27-кратен шампион на Хрватска, ...

Вардар цврсто чекори кон четвртфинале го „прегази“ Загреб со 18-27!

МКД - 23.03.2019

Шампионот на Македонија, Вардар со една нога е во четвртфинале од Лигата на шампиони откако вечерва славше на гостувањето кај Загреб со убедливи 18-27 „Црвено-црните“ покажа моќ на гостувањето кај ППД Загреб, водеа од првата до последната минута и ...

Вардар го „здроби“ ППД среде Загреб и веќе може да слави четвртфинале во ЛШ

Gol.mk - 23.03.2019

Екипата на Вардар одигра неверојатен натпревар и им сервираше слатка одмазда на ракометарите на ППД Загреб за поразот во Хрватска од пред неколку месеци и во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите запиша голема победа од 18-27.

ХТВ го праша Чупиќ „со што го ранат Криштопанс“ - од одговорот се смее цела Хрватска!

Sport 1 - 23.03.2019

По дуелот Загреб - Вардар, цела Хрватска остана во неверица од партијата што црвено-црните ја пружија. Спортската редакција на ХТВ направи анализа по мечот, во емисијата гостуваше поранешниот македонски селектор Ивица Обрван.

Одговорот на Чупиќ ќе ве насмее: Со што го храниме Кристопанс?

Република - 23.03.2019

Во фокусот на хрватските медиуми по натпреварот меѓу ППД Загреб и Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите беше хрватскиот репрезентативец на „црвено-црните“ Иван Чупиќ. Крилото на „вардарци“ затекнат и од едно интересно прашање на ...

„Кристопанс јаде само ајвар – затоа е толку добар“

24 Ракомет - 23.03.2019

Вардар со една, ако не и со двете нозе е во четвртфиналето на Лигата на шампионите, откако славеше на гостувањето кај хрватскиот првак Загреб со убедливи 18-27. Десното крило Иван Чупиќ беше интересен за хрватските медиуми и доби интересно прашање ...

Милосављев: Чекавме вистинска шанса и ја искористивме

24 Ракомет - 23.03.2019

Вардар славеше на гостувањето кај Загреб со 18-27 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, па четвртфиналето е многу блиску. Голманот Дејан Милосављев беше прогласен за МВП на овој натпревар. „Многу добар натпревар за нас.

Уште сега во четврт-финале: Вардар го здроби Загреб со 9 разлика!

Sport 1 - 23.03.2019

Ракометарите на Вардар уште во првиот натпревар со Загреб обезбедија предност, која им гарантира пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Среде „Арена“ му одржаа лекција по ракомет на хрватскиот првак декласирајќи го со 27-18 Доминацијата ...

Парондо: Горд сум на вас момци!

SportMedia - 23.03.2019

Роберто Гарсија Парондо уште еднаш докажа дека е голем тактичар. Во изминатите десет дена со своите момци одлично ја скоцкаа противиграта за ППД Загреб, Вардар на теренот делуваше сигурно, моќно и убедливо.

Хрватите го отпишаа Загреб (ФОТО)

SportMedia - 23.03.2019

Тешкиот и убедлив пораз на ППД Загреб во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите од Вардар, Хрватите го доживеаја како голем удар, па покрај тоа што публиката пред време ја напушти Арената Загреб, и медиумите „удрија“ по своите.

„Црвено-црна машинерија“ го здроби ППД Загреб: Вардар веќе во четвртфинале на ЛШ!

Екипа - 23.03.2019

Вардар е безмалку речиси сигурно во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако во првата осминафинална пресметка убедливо со 18-27 (6-14) славеше на гостувањето против ППД Загреб. „Црвено-црната машинерија“ беше незапирлива во арената во Загреб ...

Тамше: На почеток не торпедираше Криштопанс и потоа не можевме да се вратиме

24 Ракомет - 23.03.2019

Вардар славеше со 18-27 во првиот осминфинален дуел во Лигата на шампионите против хрватскиот првак Загреб. Тренерот на домашните, Бранко Тамше, вината ја бара во сопствените редвои. „Ние направивме се споритвно од она што сакавме.

Парондо: Горд сум на овие момци, беа перфектни на теренот

24 Ракомет - 23.03.2019

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо уште еднаш со своите момци се враќа со крената глава од тешко гостување во Лигата на шампионите, а новиот тим кој се додаде на долгиот список на совладани ривали е ППД Загреб.

Вардар го прегази Загреб и направи значаен исчекор кон четвртфиналето во ЛШ!

Дерби - 23.03.2019

Ракометарите на Вардар му одржаа вистинска лекција на ППД Загреб во првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите, односно со победата од 27-18 се на добар пат да обезбедат четвртфинале во ова натпреварување.

Милосављев: Чест ми е што одиграв ваков меч против Загреб

SportMedia - 23.03.2019

Дејан Милосављев одново беше на ниво на задачата. Вардаровиот голман блескаше, запиша 14 интеревенции на дуелот со ППД Загреб и накрајот беше прогласен за играч на неделата на Лигата на ...