TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еклстон: Би примил куршум за Путин!

СуперСпорт - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон го пофали неговиот голем пријател и претседател на Русија, Владимир Путин, кој е еден од најомразените луѓе во Велика Британија поради војната во Украина.

Берни Еклстон го шокираше светот со изјавата за Путин: Сè уште би примил куршум за него

Еспресо - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формула 1 рече дека „би примил куршум“ за рускиот претседател Владимир Путин и го опиша како исклучителен човек. 91-годишниот Берни Еклстон рече дека војната во Украина не била „намерна“ и дека украинскиот претседател Володимир ...

Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Екипа - 30.06.2022

Поранешниот прв човек на Формула 1, Берни Еклстоун, застана во одбрана на претседателот на Русија, Владимир Путин и неговата инвазија на Украина, на што реагираа од самиот шампионат и објавија дека такви изјави се спротивни на вредноста на спортот.

Еклстоун би примил куршум за Путин, Формула 1 се огради

Слободен Печат - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Ф1 даде вџашувачка изјава за рускиот претседател, што предизвика брза реакција од канцеларијата на Формула 1 Формула 1 издаде официјално соопштение со кое се оградува од изјавата на Берни Еклстоун (91) во однос на геополитичката ...

Бившиот шеф на Ф1: Би примил куршум за Путин!

Sport 1 - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон се вмеша во политичкиот свет и испрати поддршка до рускиот претседател Владимир Путин, по што го критикуваше лидерот на Украина, Володимир Зеленски.

Берни Еклстоун: „Би примил куршум за Путин – тој е неверојатна личност“!

Вечер Прес - 30.06.2022

Поранешниот прв човек на Формула 1, Берни Еклстон, застана во одбрана на рускиот претседател Владимир Путин и неговата инвазија на Украина, на што реагираа од самото првенство и објавија дека таквите изјави се спротивни на вредностите на спортот.

Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Кајгана - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формила 1, Берни Еклстоун, застана во одбрана на Владимир Путин, а го нападна Володимир Зеленски. Поранешниот шеф на на најпопуларниот тркачки циркус изрази поддршка за Владимир Путин, нарекувајќи го рускиот лидер „личност од прва ...

Поранешниот шеф на Формула 1: „Би примил куршум за Путин“

Локално - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, изрази поддршка за Владимир Путин, нарекувајќи го рускиот лидер „личност од прва класа“, додека го критикуваше украинскиот лидер Владимир Зеленски дека не направил повеќе за да го спречи конфликтот во ...

Берни Еклстон шокира – би „примил куршум“ за Путин

Нетпрес - 30.06.2022

Поранешниот челник на Формула 1, Берни Еклстон изјави дека би „примил куршум“ наместо рускиот претседател Владимир Путин и го опиша како исклучителен човек. Деведесет идногодишниот Еклстон вели дека војната во Украина не била „намерна“ и дека ...

Берни Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Макфакс - 30.06.2022

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстон, го нарече рускиот претседател Владимир Путин човек од прва класа и рече дека би примил и куршум за него. Во бизарното интервју за „Добро утро Британија“, 91-годишниот Еклстоун одговори на ...

Берни Еклстон: Би примил куршум за Путин

Независен - 30.06.2022

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстон го нарече рускиот претседател Владимир Путин првокласен човек и рече дека би примил куршум за него. Во бизарно интервју за Good Morning Britain 91-годишниот Еклстон одговори на прашање дали ...

Берни Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Спортклуб - 30.06.2022

Поранешниот сопственик на Формула 1, Берни Еклстон (91) зборуваше за рускиот претседател Владимир Путин во интервју во емисијата Добро утро Британија. Тој нагласи дека се уште стои зад неговата изјава од пред три години кога рече дека ќе прими ...

Берни Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Centar - 30.06.2022

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстон, го нарече рускиот претседател Владимир Путин човек од прва класа и рече дека би примил и куршум за него. Во бизарното интервју за „Добро утро Британија“, 91-годишниот Еклстоун одговори на ...

Берни Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Точка - 30.06.2022

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстон, го нарече рускиот претседател Владимир Путин човек од прва класа и рече дека би примил и куршум за него. Во бизарното интервју за „Добро утро Британија“, 91-годишниот Еклстоун одговори на ...

„Би примил куршум за Путин“ – поранешниот прв човек на Формула 1 се уште му се восхитува на рускиот претседател

А1 On - 30.06.2022

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, изрази поддршка за Владимир Путин, нарекувајќи го рускиот лидер „личност од прва класа“, додека го критикуваше украинскиот лидер Володимир Зеленски дека не направил ништо за да го спречи конфликтот во ...

Еклстоун: Би примил куршум за Путин

Press24 - 30.06.2022

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстон, го нарече рускиот претседател Владимир Путин човек од прва класа и рече дека би примил и куршум за него. Во бизарното интервју за „Добро утро Британија“, 91-годишниот Еклстоун одговори на ...