TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медиумски личности со даночно затајување до скапи гаќи и часовници

Телма - 23.03.2017

Гледал време на швајцарски часовник купен за 2.300 евра, купувала долна облека за 500-тина евра и ташнички, чевли и облека за 33.000 евра. Но парите со кои се луксузирале двете медиумски личности кои се осомничени во истрагите „Тотал“ и „Тифани“ ...

СЈО открива како со помош на УЈП и Министерството за финансии се переле пари од Буџетот

+инфо - 23.03.2017

За новиот случај „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се обезбедени голем број материјални и вербални докази, рече Јанева, За новиот случај „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се обезбедени голем број материјални и ...

ВО ЖИВО од прес конференцијата на СЈО

Нова ТВ - 23.03.2017

Во најавата на СЈО се вели „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, а за што би можело да се однесува гатанката веќе се отворија дискусии низ социјалните мрежи. Можеби се работи за шифра на комуникација помеѓу инволвираните, но за ...

Загатката на СЈО ќе се одгатне денеска во 11 часот

Алсат-М - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство, невообичаено, денешната прес-конференција ја најави со загатка. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“. Е текстот со кој на Фејсбук страната на СЈО беше најавена конференцијата за новинари.

СЈО во 11 часот ќе ја реши брзозборката

Фокус - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска со почеток во 11 часот ќе одржи прес концефернција на која ќе презентира дел од својата работа. Во најавата за прес конферецијата, од СЈО не открија што ќе биде презентирано денеска, туку најавата беше ...

Денеска прес на СЈО најавен со загатка

+инфо - 23.03.2017

Најавата гласи „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“. Специјалното јавно обвинителство најави дека денeска со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Најавата гласи „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“.

Ќе објави ли СЈО нова истрага денеска?...

Н.Македонија - 23.03.2017

Ќе објави ли СЈО нова истрага денеска? Специјалното јавно обвинителство со загатка вчера најави прес-конференција за денеска во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, беше објавено на социјалните мрежи на обвинителството.

Прес конференција на СЈО

А1 On - 23.03.2017

Следете ја во живо прес конференцијата на Специјалното јавно обвинителство. На официјалниот Фејсбук профил на обвинителството вчера тие напишаа „Транспортер носи тотал триста табли кај ...

Загатката на СЈО ќе се одгатне денес во 11:00 часот

Точка - 23.03.2017

„Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“. Текстот со кој на Твитер на СЈО беше најавена конференцијата за новинари е следниот: „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“ .. "Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани.

Се одгатнува загатката на СЈО-прес во живо!

Локално - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство, невообичаено, денешната прес-конференција ја најави со загатка. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани “. Е текстот со кој на Фејсбук страната на СЈО беше најавена конференцијата за новинари.

Прес конференција на СЈО

Канал5 - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство за денеска во 11 часот најави нова прес конференција за јавноста. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО во форма на гатанка.

СЈО денеска со нови обвинети за криминал

Локално - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство на својата Фејсбук страна информира дека денска со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Најавата е во стил на гатанка во која очигледно треба да знаат тие кои правеле криминал- „Транспортер носи тотал ...

Што ќе соопшти СЈО во 11 часот?

Фактор - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство на својата Фејсбук страница најави дека денeска со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Најавата гласаше „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“ .

СЈО со прес во 11 часот – ќе објави ли нови истраги?

Либертас - 23.03.2017

-Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани – напиша СЈО со што го најави денешниот прес со почеток во 11 часот. Не е познато за што се работи, но се очекува обвинителството да отвори нов(и) ...

СЈО денеска ќе објави нова истрага

Кумановски м. - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во 11 часот ќе одржи прес конференција на која се очекува да презентира нова истражна постапка. Во најавата објавена на Фејсбук страната на СЈО се вели „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“ што е ...

Еве што најави за денес Специјалното јавно обвинителство

Бизнис Вести - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство за денс, четврток, најави прес конференција со почеток во 11 часот. На официјалниот Фејсбук профил на обвинителството има објава „Транспортер носи тотал триста табли кај ...

СЈО денеска ќе објави нова истрага

24 Вести - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во 11 часот ќе одржи нова прес конференција на која ќе обелодени нова истрага. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО.

Во ЖИВО во 11 часот: Прес на СЈО најавен со загатка

Нова ТВ - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство на својата Фејсбук страна информира дека утре со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Во најавата на СЈО се вели „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, а за што би можело да се однесува ...

СЈО со загатка најави дека утре ќе има прес-конференција

МКД - 22.03.2017

„Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, напиша Специјалното јавно обвинителство на Фејсбук и најави прес-конференција за утре во 11 часот. Транспортер е познат предмет на Обвинителството, кој се однесува на тендерите за превоз на ученици ...

Утре во 11:00 часот нова прес-конференција на СЈО

Алсат-М - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство на својата официјална фејсбук страна најави нова прес конференција за утре во 11 часот. Во најавата се вели „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“.

СЈО закажа прес конференција: „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“

А1 On - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство за утре, четврток, најави прес конференција со почеток во 11 часот. Интересен беше начинот на кој што беше соопштен пресот. На официјалниот Фејсбук профил на обвинителството тие напишаа „Транспортер носи тотал триста ...

СЈО најави нова прес-конференција...

Н.Македонија - 22.03.2017

СЈО најави нова прес-конференција Преку пораката „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“ објавена на социјалните мрежи, Специјалното јавно обвинителство (СЈО) најави прес-конференција за утре во 11 часот.

СЈО утре со нова истрага

Фокус - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство утре ќе објави нова истрага. -Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани- се вели во најавата на СЈО. Обвинителите ќе го презентираат новиот случај на прес-конференција во 11 ...

СЈО закажа прес утре во 11 часот

Стандард - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство закажа пресконференција за утре, 23. март во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на пресот. Последниот случај кој СЈО го отвори е „Труст“, а станува збор за тендерот што во ...

СЈО најави прес-конференција за утре во 11 часот

Мета - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство најави прес-конференција за утре, (23 март), во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО на „Твитер“. Специјалното јавно обвинителство на 28 февруари ја отвори истражната ...

Прес конференција на СЈО утре во 11 часот

Бриф - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција: „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани.” Прес конференција на # сјо утре (23.03.2017) со почеток во 11 ...

СЈО со гатанка го најави утрешниот прес

Либертас - 22.03.2017

-Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани – напиша СЈО со што го најави утрешниот прес со почеток во 11 ...

Која загатка ќе ја одгатне денеска СЈО?

ТВ21 - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство најави дека денeска со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Најавата гласи „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“. Официјалното толкување на пораката и детали се очекуваат за денес ...

СЈО со загатка најави нова истрага

Макфакс - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство со загатка во среда најави прес-конференција за четврток во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, напишаа од обвинителството на социјалните мрежи.

Прес-конференција на СЈО ВО ЖИВО

+инфо - 29.06.2017

Утре истекува законскиот рок во кој Специјалното јавно обвинителство може да поднесува обвиненија. Специјалното јавно обвинителство на прес-конференцијата се очекува да информира за кои истраги ќе бидат поднесени обвиненија, а кои ќе бидат отфрлени.

СЈО денеска со нови обвинети за криминал

Канал 77 - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство на својата Фејсбук страна информира дека денска со почеток во 11 часот ќе одржи прес-конференција. Најавата е во стил на гатанка во која очигледно треба да знаат тие кои правеле криминал- „Транспортер носи тотал ...

СЈО со прес во 11 часот – Ќе објави ли нови истраги?

Репортер - 23.03.2017

Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани – напиша СЈО со што го најави денешниот прес со почеток во 11 часот. Не е познато за што се работи, но се очекува обвинителството да отвори нов(и) случај/и. loading..

СЈО денеска ќе презентира нова истрага

Стандард - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска во 11 часот ќе одржи нова прес конференција на која ќе обелодени нова истрага. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО. Последниот случај што го обелодени СЈО беше „Труст“.

ВО Живо од СЈО

Канал 77 - 23.03.2017

Во најавата на СЈО се вели „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, а за што би можело да се однесува гатанката веќе се отворија дискусии низ социјалните мрежи. Можеби се работи за шифра на комуникација помеѓу инволвираните, но за ...

Нов прес на СЈО - што ќе соопштат утре?

Фактор - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство закажа прес-конференција за утре во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“- се вели во најавата на пресот. Последниот случај кој СЈО го отвори е „Труст“ од 23 февруари.

СЈО најави прес-конференција за утре во 11 часот: „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“

Локално - 22.03.2017

Специјалното јавно обвинителство најави прес-конференција за утре, (23 март), во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО на „Твитер“. “Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани.

СЈО со гатанка го најави утрешниот прес

Репортер - 22.03.2017

Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани – напиша СЈО со што го најави утрешниот прес со почеток во 11 часот ...

СЈО со загатка најави нова истрага во 11 часот

Правдико - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство со загатка во среда најави прес-конференција за четврток во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, напишаа од обвинителството на социјалните мрежи.

СЈО денеска со прес-конференција во 11 часот

Мета - 23.03.2017

Специјалното јавно обвинителство најави прес-конференција за денеска во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли кај Тифани“, се вели во најавата на СЈО на „Твитер“, во која, во согласност со досегашната практика, сите зборови се на буквата ...